W powiecie

Szpital w Nowej Dębie ma nowy oddział

Szpital w Nowej Dębie ma nowy oddział

Od ubiegłego poniedziałku, 20 maja, Szpital Powiatowy w Nowej Dębie wzbogacił się o nowy oddział. Oddział Anestezjologii i Intensywnej Terapii ruszy już niebawem, bowiem zaplecze najwyższej klasy już jest, a konkurs na ordynatora dobiega końca.

OIT powstał w ciągu roku. W powstaniu oddziału pomogli samorządowy z województwa, powiatu i gminy. Pomogli też parlamentarzyści. Przekonywać nikogo nie trzeba było. – Sąsiedztwo poligonu sprawia, że oddział taki jest potrzebny nie tylko mieszkańcom powiatu, czy regionu – zgodnie podkreślali na wczorajszym otwarciu oddziału zaproszeni goście, m.in. Ewa Leniart , Wojewoda Podkarpacki, Ewa Draus, wicemarszałek województwa.

W uroczystym otwarciu OIT wzięli udział także: poseł Zbigniew Chmielowiec, posłanka Halina Szydełko, Robert Bugaj dyrektor podkarpackiego NFZ, Jerzy Sudoł Starosta Tarnobrzeski, Jacek Rożek Wicestarosta, Krystyna Rusin Przewodnicząca Rady Powiatu, Wiesław Ordon Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba, Leszek Mirowski Zastępca Burmistrza, Małgorzata Michalska – Szymaszek Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tarnobrzegu, Wiktor Stasiak Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Tarnobrzegu, prezesi, dyrektorzy i przedstawiciele firm z Powiatu tarnobrzeskiego, księża Eugeniusz Nycz i Tomasz Pyryt, przedstawiciele wojska, straży pożarnej oraz samorządowcy z całego regionu.

- To jedna z największych inwestycji w naszym szpitalu – mówiła dyrektor lecznicy, Marta Piskór. – Początek starań o ten oddział to rok 2015, kiedy podjęłam decyzję o rozpisaniu przetargu na projekt budowlany. Projekt powstał w 2016r. W dalszej kolejności pracowaliśmy nad wnioskami o dofinansowanie inwestycji. W styczniu 2017 roku otrzymaliśmy pozytywną opinię z Ministerstwa Zdrowia nad temat celowości tej inwestycji. W marcu tego samego roku złożyliśmy wniosek o dofinansowanie do Urzędu Marszałkowskiego. W listopadzie 2017 umowa na dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014 – 2020 została podpisana. Ogłosiliśmy przetarg na wykonanie zadania. Umowa na roboty budowlane została podpisana w kwietniu 2018 roku. Prace ruszyły w maju i potrwały do końca roku. Od stycznia do końca kwietnia br. oddział był wyposażany w potrzebny do funkcjonowania sprzęt.

Jedynym z powodów, dla których ten oddział był niezbędny jest też fakt, że Nowa Dęba położona jest przy drodze krajowej nr 9, na której dochodzi do wielu wypadków. Dotychczas poszkodowani byli przewożeni do szpitali w sąsiednich miastach. Teraz pomoc będzie mogła przyjść znacznie szybciej.

Koszt powstania Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii w Nowej Dębie to ponad 8 milionów złotych.

5

3

2

1

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

policja_rni

Wypadek drogowy w Trześni

rta24.eu19 czerwca 2019
mili6

Militarny weekend w Nowej Dębie

rta24.eu17 czerwca 2019
DSCN5878-752x440

Uroczyste przekazanie samochodu dla OSP w Kaczakach

rta24.eu12 czerwca 2019
12

Gminny Konkurs Matematyczny w Gorzycach

rta24.eu12 czerwca 2019
szkolenie1

Powiatowe ćwiczenia obronne

rta24.eu11 czerwca 2019
stypendysci1

Nasi najzdolniejsi

rta24.eu10 czerwca 2019
14

Gorzyce. Konkurs Recytatorski im. ks. Jana Twardowskiego

rta24.eu7 czerwca 2019
pobrane_4,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Baranów Sandomierski. VI Gminny Uliczny Bieg Papieski

rta24.eu6 czerwca 2019
01a

Gorzyce. Gminny Dzień Dziecka

rta24.eu3 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU