Fotorelacje

Szybowisko pod dachem hali. Padł rekord Polski

Szybowisko pod dachem hali. Padł rekord Polski

Model wyrzuca się z ręki, a potem liczy czas opadania. Podczas ogólnopolskich zawodów można się było przekonać, że “rzutki” to bardzo widowiskowa dysycplina, ale wymagająca precyzji i treningu.

W sobotę na tarnobrzeskiej hali MOSiR ponad 60 zawodników walczyło o punkty do klasyfikacji końcowej Pucharu Polski w zawodach modeli szybowców halowych F1N. Końcowy wynik był sumą czasów trzech najlepszych z dziewięciu lotów. Chodziło o to, by model jak najdłużej utrzymał się w powietrzu. Ta sztuka najlepiej udała się Sławomirowi Truchanowi z OSIR-u Suwałki. To do niego należy nowy, na razie nieoficjalny, halowy rekord Polski w kategorii seniorów. W siódmym rzucie jego model fruwał pod dachem aż przez 51,3 sek.

W kategorii młodziczek wygrała Wiktoria Hałasa przed Wiktorią Gabarą i Kariną Sawicką (wszystkie są zawodniczkami OKiR Grodków). W kategorii młodzików pierwsze miejsce zajął Kacper Kaczmarek z UKS “Jedynka” w Hrubieszowie. Drugi był Hubert Truchan z OSiR-u Suwałki, trzeci Mateusz Mięczak z UKS “Jedynka” w Hrubieszowie.

Wśród juniorów młodszych pierwszy był Patryk Bajer (UKS “Jedynka” Hrubieszów),drugi Łukasz Flisiuk (UKS “Jedynka” Hrubieszów) a trzeci Mikołaj Wilczęga z OKiR Grodków.

Wśród juniorów triumował Piotr Wielosz-Hałasa z UKS “Jedynka” Hrubieszów. Drugie miejsca zajęła Aleksandra Sawicka z OKiR Grodków a trzecie Dominik Skwarek (UKS “Jedynka” Hrubieszów).

Najlepsze wyniki w kategorii seniorów należą do Sławomira Truchana z OSiR Suwałki, Michała Śliwińskiego z Aeroklubu Podkarpackiego KSML w Krośnie i Filipa Badylaka z Aeroklubu Krakowskiego ML MDK w Bochni.

Tarnobrzeg reprezentowało czternaścioro młodych zawodników, którzy znaleźli się na dalszych miejscach. To podopieczni Janusza Żaka z klubu modelarstwa przy ŚDK TSM i Andrzeja Wojnarowskiego z modelarni przy parafii św. Barbary.

Wioletta Wojtkowiak
Zdjęcia Bogdan Myśliwiec

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

_DSC3520 (Kopiowanie)

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019
bal-041

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019
1-IMGP9983 (Kopiowanie)

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018
g

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018
glowne

W rodzinie siła

rta24.eu5 czerwca 2018
gwlone

Dzieci świętowały na stadionie 

rta24.eu1 czerwca 2018
glowne

Wpław przez Wisłę!

rta24.eu11 marca 2018
glowne

Sylwester w Tarnobrzegu. Plac jak taneczny parkiet

rta24.eu1 stycznia 2018
1-IMGP6338

Wigilia tarnobrzeżan: Światło pokoju, opłatek, kolędy

rta24.eu22 grudnia 2017

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU