Tarnobrzeski Bieg Siarkowca. Wyniki i zdjęcia

Pogodowa przeplatanka nie zatrzymała zawodników, którzy wystartowali w niedzielnym XXXVII Biegu Siarkowca im. Kazimierza Sławka. Zwycięzcą na dystansie dziesięciu kilometrów został Michał Wojciechowski z Klubu Biegacza Witar Tarnobrzeg.

Na starcie biegu głównego stanęło dziś 180 zawodników z Polski i zagranicy. Biegacze mieli do pokonania trzy pętle ulicami Tarnobrzega. Rywalom nie dał szans 28-letni Michał Wojciechowski. Tarnobrzeżanin wbiegł na metę z czasem 31 minut 36,7 sek. Drugi, z niespełna minutową stratą do zwycięzcy, przybiegł Viktor Starodubtsev ze Lwowa reprezentujący JM Demolex Bardejov, trzeci był jego rodak Oleksandr Chenikalo z klubu Eney.

Najszybszą z kobiet została Mariya Hudak z Ukrainy startująca w barwach klubu JM Demolex Bardejov (9. miejsce w kat. Open). Drugie miejsce wśród pań zajęła Małgorzata Siembida ze Stalowowolskiego Klubu Biegacza, a trzecie Agnieszka Matysek z LKB Rudnik.

Na mecie nie mogło zabraknąć Zdzisława Karpińskiego, pierwszego prezesa Witaru, który startuje w każdej edycji tej biegowej imprezy. Był w grupie ośmiu seniorów reprezentujących kategorię 70 plus.

Bieg Siarkowca organizowany przez Klub Biegacza Witar to impreza łącząca biegowe pokolenia. Plac Bartosza Głowackiego wypełnili dziś miłośnicy sportu w różnym wieku, od przedszkolaka po seniora. Rywalizację rozpoczął bieg dzieci niepełnosprawnych i zmagania młodzieży na dystansach od 400 do 1000 metrów. Po biegu głównym przyszedł czas na sztafetę przedszkolaków 10 x 40 metrów. (Fotoreportaż ze zmagań dzieci w kolejnej informacji).