Tymoteusz Malik i Beata Mycek mistrzami Polski w badmintonie

Trzy złote medale i jeden brązowy wywalczyli młodzi badmintoniści Stali Nowa Dęba na mistrzostwach Polski rozegranych w Lubinie i Kępnie. – To fantastyczne zakończenie 2017 roku, roku złotego jubileuszu naszej sekcji! – cieszy się trener Stali Adam Bunio.

W mistrzostwach Polski w Lubinie na Dolnym Śląsku, gdzie rywalizowali między innymi młodzieżowcy i juniorzy młodsi znakomicie spisali się Beata Mycek i Jakub Suszyński w kategorii juniorów młodszych. W grze podwójnej juniorek młodszych pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzyń Polski na 2017 rok wywalczył debel: Beata Mycek (Stal Nowa Dęba)/Aleksandra Pająk (MKS Orlicz Suchedniów). Na dziewiątym miejscu uplasowała się para: Zofia Tomczyk (Stal Nowa Dęba)/Joanna Kosarycka (MKB Lednik Miastko). W grze podwójnej juniorów młodszych trzecie miejsce i brązowy medal mistrzostw Polski na 2017 rok wywalczył debel chłopców Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba) / Adam Bibik (AZS UM Łódź).

deba (1)

W grze mieszanej na miejscu dziewiątym ex aequo uplasowały się miksty: Jakub Suszyński (Stal Nowa Dęba)/Arianna Biel (UKS Unia Bieruń) i Piotr Wiercigroch (KS Set Mazańcowice)/Beata Mycek (Stal Nowa Dęba). W kategorii młodzieżowców na miejscu dziewiątym w grze pojedynczej mężczyzn uplasował się Szymon Malik (Stal Nowa Dęba). W grze podwójnej mężczyzn również na dziewiątym miejscu uplasował się debel Szymon Malik (Stal Nowa Dęba)/Paweł Lepianka (ABRM Lublin).

deba (2)

- Warto podkreślić, że Beata w kończącym się roku 2017 zdobyła w maju srebrny medal mistrzostw Polski w deblu, a teraz sięgnęła po złoto w deblu z tą samą partnerką. Można śmiało powiedzieć, że Beata to w tej chwili jedna z najlepszych polskich badmintonistek o specjalności gry podwójne i mieszane. Natomiast Kuba w tym roku sięga po drugi swój krążek. W Suwałkach w maju zdobył srebro w deblu młodzików, a teraz zdobył brąz w deblu już w kategorii juniorów młodszych – informuje Adam Bunio.

deba (4)

Jak relacjonuje trener, znakomicie spisali się badmintoniści Stali Nowa Dęba na mistrzostwach Polski w Kępnie w Wielkopolsce, gdzie rozgrywki między innymi juniorzy. Klasą dla siebie był Tymoteusz Malik, który w rewelacyjnym stylu wywalczył dwa złote medale i dwa tytuły mistrzowskie. W grze podwójnej juniorów debel chłopców Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba) / Robert Cybulski (UKS Unia Bieruń) jak przystało na siedemnasty debel świata juniorów rozniósł swoich rywali zdobywając po raz drugi w tym roku pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Polski. Na miejscu dziewiątym uplasował się debel chłopców Rafał Lejko (Stal Nowa Dęba)/Filip Matysiak (UKS Junior Wrzosowa).

deba (5)

W grze mieszanej pierwsze miejsce, złoty medal i tytuł mistrzów Polski wywalczył mikst Tymoteusz Malik (Stal Nowa Dęba)/Aleksandra Ptak (ABRM Lublin). Na miejscu dziewiątym uplasował się mikst klubowy Stali; Rafał Lejko/Natalia Róg. W grze podwójnej juniorek miejsce piąte wywalczył debel dziewcząt Natalia Róg (Stal Nowa Dęba) / Magdalena Golenia (9UKS Orbitek Straszęcin).

Dzięki tak znakomitemu wynikowi Tymek Malik uznany został najlepszym polskim badmintonistą w kategorii juniorów w 2017 roku. Warto z wielką dumą i satysfakcją poinformować, że w kończącym się 2017 roku Tymek wywalczył trzy razy złoty medal i tytuł mistrza Polski oraz zdobył trzy brązowe medale w jednym roku. W sumie aż sześć medali w zawodach rangi mistrzostw Polski. Tego w Polsce w kategorii juniorów nikt jeszcze nie dokonał i tym samym ten młody utalentowany badmintonista Stali, a wychowanek UKS Trójka Tarnobrzeg przechodzi do historii polskiego badmintona.

deba (6)

To były rewelacyjne mistrzostwa Polski w wykonaniu nowodębian na zakończenie 2017 roku. Badmintoniści Stali Nowa Dęba, podopieczni Adama Bunio i Mateusza Czachora kończący się rok złotego jubileuszu sekcji badmintona, uczcili najlepiej, jak mogli to uczynić sportowcy. W 2017 roku zdobyli łącznie na zawodach rangi mistrzostw Polski we wszystkich kategoriach wiekowych aż 19 medali: 6 złotych, 4 srebrne i 9 brązowych, a największą badmintonową gwiazdą Stali Nowa Dęba w tym roku był sześciokrotny medalista mistrzostw Polski, uczestnik Mistrzostw Świata Juniorów w Indonezji, siedemnasty deblista świata w tej kategorii wiekowej, piętnasty z drużyną na świecie – Tymoteusz Malik.

Zawodnicy zajęli wiele miejsc na podium na badmintonowych kortach w różnych miastach całej Polski na zawodach rangi Grand Prix Polski. Mimo kadrowego osłabienia dobrze radzą sobie w rozgrywkach polskiej ekstraklasy badmintona, będąc jednocześnie jednym z najmłodszych zespołów ligowych w Polsce. Gra w ekstraklasie z najlepszymi polskimi i zagranicznymi badmintonistami przyniosła bardzo wymierne sukcesy w postaci gradu medali zdobytych na mistrzostwach Polski w różnych kategoriach wiekowych.

- Te wyniki mówią same za siebie. W 50-letniej historii sekcji badmintona rok 2017 to najlepszy jej rok pod każdym względem. Ten znakomity wynik sportowy zapisze się na trwałe w jej historii i trudno będzie go powtórzyć w najbliższej przyszłości, ale przecież przed następnymi pokoleniami badmintonistów z Nowej Dęby przynajmniej kolejne 50 lat dalszej działalności. Wielkie gratulacje i szacunek dla zawodników i ich trenerów, a także działaczy sekcji badmintona z Nowej Dęby za ten obfitujący w tak spektakularne sukcesy rok – podsumowuje Adam Bunio.

WW / MKS Stal Nowa Dęba

Na zdjęciach (MKS STAL) medaliści Stali na mistrzostwach Polski w Lubinie i Kępnie na czele ze swoją gwiazdą Tymoteuszem Malikiem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>