W powiecie

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim

Tuż przed świętami w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbyło się spotkanie założycielskie. Kilkadziesiąt osób z terenu całej gminy spotkało się, by porozmawiać o oczekiwaniach i planach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przyjęto uchwałę o powołaniu stowarzyszenia, nadaniu mu statutu oraz wybrano zarząd i komisję rewizyjną. Prezeską Stowarzyszenia UTW została Teresa Żyguła – pomysłodawczyni powołania tej struktury w gminie. Funkcję wiceprezesów będą pełnić Teodora Babiuch i Stanisław Smykla, skarbniczką będzie Albina Róg, sekretarzem – Zofia Wydro.

Uniwersytetowi patronuje Burmistrz Marek Mazur, który również był obecny na spotkaniu, a siedzibą będzie MGOK w Baranowie Sandomierskim. Tam też będzie się odbywać większość spotkań. Ale nie tylko, ponieważ stowarzyszenie działać będzie na terenie całej gminy. Patronat nad baranowskim UTW objęły dwie uczelnie: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu. Współpraca z nimi polegać będzie na organizacji wykładów, szkoleń, czy spotkań. W planie są także wycieczki krajoznawcze i edukacyjne, pokazy filmowe, rękodzieło, zajęcia ruchowe, dyskusje i zabawy oraz inne aktywności zaproponowane przez uczestników. Celem stowarzyszenia będzie rozwijanie zainteresowań członków, edukacja, utrzymanie sprawności intelektualnej i fizycznej oraz czynny udział w życiu kulturalnym, społecznym i organizacyjnym.

W oczekiwaniu na rejestrację stowarzyszenia w sądzie, można już złożyć deklarację przystąpienia do UTW. Studentem może zostać każdy, bez względu na wykształcenie, status materialny, pochodzenie, czy miejsce zamieszkania. Jedyne warunki to, by była to osoba w wieku 50+, nieaktywna zawodowo (emeryt, rencista lub osoba niepracująca). Następnie należy złożyć deklarację członkowską, opłacić wpisowe oraz miesięczną niewysoką składkę. Student otrzyma legitymację, która będzie go uprawniała do uczestnictwa we wszystkich zajęciach UTW oraz zniżek na niektóre imprezy i koncerty. Deklarację będzie można znaleźć m.in. na stronie internetowej MGOK-u www.kulturalia.pl, a także w siedzibie ośrodka przy ul. Fabrycznej 39 w Baranowie Sandomierskim.

Po zarejestrowaniu stowarzyszenia przez sąd, będzie można rozpocząć działalność! Inauguracja zaplanowana jest wstępnie na luty przyszłego roku.

dsc_3539,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Źródło: UG Baranów Sandomierski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W powiecie

policja_rni

Wypadek drogowy w Trześni

rta24.eu19 czerwca 2019
mili6

Militarny weekend w Nowej Dębie

rta24.eu17 czerwca 2019
DSCN5878-752x440

Uroczyste przekazanie samochodu dla OSP w Kaczakach

rta24.eu12 czerwca 2019
12

Gminny Konkurs Matematyczny w Gorzycach

rta24.eu12 czerwca 2019
szkolenie1

Powiatowe ćwiczenia obronne

rta24.eu11 czerwca 2019
stypendysci1

Nasi najzdolniejsi

rta24.eu10 czerwca 2019
14

Gorzyce. Konkurs Recytatorski im. ks. Jana Twardowskiego

rta24.eu7 czerwca 2019
pobrane_4,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Baranów Sandomierski. VI Gminny Uliczny Bieg Papieski

rta24.eu6 czerwca 2019
01a

Gorzyce. Gminny Dzień Dziecka

rta24.eu3 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU