W powiecie

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim

Uniwersytet Trzeciego Wieku w Baranowie Sandomierskim

Tuż przed świętami w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim odbyło się spotkanie założycielskie. Kilkadziesiąt osób z terenu całej gminy spotkało się, by porozmawiać o oczekiwaniach i planach działalności Uniwersytetu Trzeciego Wieku. Przyjęto uchwałę o powołaniu stowarzyszenia, nadaniu mu statutu oraz wybrano zarząd i komisję rewizyjną. Prezeską Stowarzyszenia UTW została Teresa Żyguła – pomysłodawczyni powołania tej struktury w gminie. Funkcję wiceprezesów będą pełnić Teodora Babiuch i Stanisław Smykla, skarbniczką będzie Albina Róg, sekretarzem – Zofia Wydro.

Uniwersytetowi patronuje Burmistrz Marek Mazur, który również był obecny na spotkaniu, a siedzibą będzie MGOK w Baranowie Sandomierskim. Tam też będzie się odbywać większość spotkań. Ale nie tylko, ponieważ stowarzyszenie działać będzie na terenie całej gminy. Patronat nad baranowskim UTW objęły dwie uczelnie: Państwowa Wyższa Szkoła Wschodnioeuropejska w Przemyślu oraz Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Tarnobrzegu. Współpraca z nimi polegać będzie na organizacji wykładów, szkoleń, czy spotkań. W planie są także wycieczki krajoznawcze i edukacyjne, pokazy filmowe, rękodzieło, zajęcia ruchowe, dyskusje i zabawy oraz inne aktywności zaproponowane przez uczestników. Celem stowarzyszenia będzie rozwijanie zainteresowań członków, edukacja, utrzymanie sprawności intelektualnej i fizycznej oraz czynny udział w życiu kulturalnym, społecznym i organizacyjnym.

W oczekiwaniu na rejestrację stowarzyszenia w sądzie, można już złożyć deklarację przystąpienia do UTW. Studentem może zostać każdy, bez względu na wykształcenie, status materialny, pochodzenie, czy miejsce zamieszkania. Jedyne warunki to, by była to osoba w wieku 50+, nieaktywna zawodowo (emeryt, rencista lub osoba niepracująca). Następnie należy złożyć deklarację członkowską, opłacić wpisowe oraz miesięczną niewysoką składkę. Student otrzyma legitymację, która będzie go uprawniała do uczestnictwa we wszystkich zajęciach UTW oraz zniżek na niektóre imprezy i koncerty. Deklarację będzie można znaleźć m.in. na stronie internetowej MGOK-u www.kulturalia.pl, a także w siedzibie ośrodka przy ul. Fabrycznej 39 w Baranowie Sandomierskim.

Po zarejestrowaniu stowarzyszenia przez sąd, będzie można rozpocząć działalność! Inauguracja zaplanowana jest wstępnie na luty przyszłego roku.

dsc_3539,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Źródło: UG Baranów Sandomierski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W powiecie

IMG_6481

Tragiczny wypadek w Trześni

rta24.eu15 stycznia 2019
adamowicz

Mieszkańcy Gminy Gorzyce wiele zawdzięczają Prezydentowi Gdańska Pawłowi Adamowiczowi

rta24.eu15 stycznia 2019
dsc-0364

Czwarta runda polskiej ekstraklasy badmintona

rta24.eu14 stycznia 2019
Karetka pogotowia 1

Pogotowia się konsolidują

rta24.eu11 stycznia 2019
27-wosp

27 Finał WOŚP w Gorzycach

rta24.eu11 stycznia 2019
policja11

Policjanci udaremnili jazdę pijanemu kierowcy

rta24.eu11 stycznia 2019
policja1

Skatowany pies znaleziony w rowie

rta24.eu10 stycznia 2019
0AABC9A8-2961-42CF-8638-2A589D764221

II Ogólnopolska Wystawa Królików Wiedeńskich w Nowej Dębie

rta24.eu10 stycznia 2019
img_2965,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Spotkanie Noworoczne w Skopaniu Osiedlu

rta24.eu9 stycznia 2019

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU