W powiecie

Uroczyste przekazanie samochodu dla OSP w Kaczakach

Uroczyste przekazanie samochodu dla OSP w Kaczakach

8 czerwca w Kaczakach odbyła się uroczysta zbiórka z okazji przekazania samochodu ratowniczo-gaśniczego dla miejscowej jednostki.

W uroczystości uczestniczyli m.in.: poseł na Sejm RP Zbigniew Chmielowiec, wicemarszałek województwa podkarpackiego Ewa Draus, starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł, wicestarosta tarnobrzeski Jacek Rożek, komendant miejski PSP w Tarnobrzegu mł. bryg. Marian Róg, prezes zarządu oddziału powiatowego ZOSP RP w Tarnobrzegu dh Kazimierz Ślęzak, przewodniczący rady gminy Baranów Sandomierski Wacław Smykla, zastępca burmistrza miasta i gminy Baranów Sandomierski Marek Barszcz, przedstawiciele gminnych struktur ZOSP RP oraz delegacje jednostek OSP z terenu miasta i gminy Baranów Sandomierski wraz z pocztami.

Przekazany pojazd to ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy na podwoziu Jelcz 422 o oznaczeniu taktyczym GCBA 5/32, który dotychczas służył w jednostkach ratowniczo-gaśniczych w Tarnobrzegu i Nowej Dębie. Duży zbiornik wodny o pojemności 5000 litrów oraz bardzo dobra autopompa o wydajności 3200 l/min, to główne parametry chrakteryzujące jego możliwości taktyczne.

W czasie uroczystości dokonano również przekazania pomp pływających, które zostały ufundowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Nowy sprzęt posłuży strażakom ochotnikom z jednostek OSP w Kaczkach, Knapach Markach i Ślęzakach.

Uroczystość była okazją do wyróżnienia druha Jana Bojdy, który otrzymał odznakę jubileuszu 65-lecia działalności społecznej w jednostce Ochotniczej Straży Pożarnej w Kaczakach.

Nowopozyskany pojazd zapewne przyczyni się do poprawy możliwości taktycznych miejscowej jednostki. Strażacy ochotnicy z Kaczaków odebrali gratulacje oraz usłyszeli ze strony zaproszonych gości wiele słów uznania za swoją działalność społeczną.

Źródło: KM PSP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

policja_rni

Wypadek drogowy w Trześni

rta24.eu19 czerwca 2019
mili6

Militarny weekend w Nowej Dębie

rta24.eu17 czerwca 2019
12

Gminny Konkurs Matematyczny w Gorzycach

rta24.eu12 czerwca 2019
szkolenie1

Powiatowe ćwiczenia obronne

rta24.eu11 czerwca 2019
stypendysci1

Nasi najzdolniejsi

rta24.eu10 czerwca 2019
14

Gorzyce. Konkurs Recytatorski im. ks. Jana Twardowskiego

rta24.eu7 czerwca 2019
pobrane_4,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Baranów Sandomierski. VI Gminny Uliczny Bieg Papieski

rta24.eu6 czerwca 2019
01a

Gorzyce. Gminny Dzień Dziecka

rta24.eu3 czerwca 2019
piknik5

Integracja w dworskim parku

rta24.eu3 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU