W Tarnobrzegu

Urzędnicy z kalendarza chcą pomóc dzieciom

Urzędnicy z kalendarza chcą pomóc dzieciom

Urzędnicy pozujący przed obiektywem? Tak, ale nie dla zabawy, tylko aby pomóc najmłodszym. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu po raz pierwszy wcielili się w rolę modeli i stanęli przed obiektywem profesjonalnego fotografa. A wszystko to w szczytnym celu. Aby zorganizować wakacje dla dzieci z tarnobrzeskich rodzin zastępczych.

W sesji zdjęciowej wzięli udział pracownicy Ośrodka: Aneta Luchowska, Monika Kapała, Monika Buryło, Liliana Lewińska, Kamila Antończyk, Agnieszka Orłowska, Joanna Węgrzyn-Gajda, Iwona Cebula i Mateusz Lesiczka. Kalendarz jest zrobiony w stylu amerykańskich lat 50-tych, a niektóre kadry wyglądają niczym z amerykańskich filmów love story. Wydawcą kalendarza jest Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rodzicielstwa Zastępczego „Rodzina Brzmi Dumnie”.

kalendarz (1)

Na pomysł wydania kalendarza wpadła Monika Buryło – koordynator rodzinnej pieczy zastępczej w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. – Nie udało nam się pozyskać środków na organizację wakacji dla dzieci z rodzin zastępczych, a bardzo chcieliśmy coś przygotować dla dzieciaków. Dlatego potrzebowaliśmy pomysłu, który przyciągnie uwagę i pozwoli zebrać nam pieniądze. Chcieliśmy, żeby pomysł był nietuzinkowy i atrakcyjny, dlatego wymyśliliśmy kalendarz w klimacie retro i amerykańskich lat 50-tych. Poprzez kalendarz chcieliśmy pokazać, że nie jesteśmy tylko sztywnymi urzędnikami siedzącymi za biurkami, ale chcemy dać naszym rodzinom zastępczym o wiele więcej. Udowodniliśmy, że chcieć to móc. Dodatkowo całe pozytywne „zamieszanie” związane z kalendarzem jest też świetnym elementem, który może przybliżyć świadomość na temat istnienia i funkcjonowania rodzin zastępczych w społeczeństwie – wyjaśnia Monika Buryło.

kalendarz (3)

Nim jednak mogliśmy podziwiać gotowy kalendarz, przez kilka miesięcy trwały przygotowania. Sesje zdjęciowe odbyły się w Tarnobrzegu, w sali zabaw dla dzieci Yupi Park oraz na lotnisku stalowowolskiego Aeroklubu w Turbi. – Spotkaliśmy się z wielką życzliwością wielu osób, dlatego ten kalendarz w ogóle mógł powstać. Wiele osób, instytucji i firm chciało nam pomóc, bo mają wielkie serca – mówi Elżbieta Miernik-Krukurka, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu. – Gdy tylko pani Monika powiedziała mi o swoim pomyśle, od razu się zgodziłam. Nie wiedziałam, że to będzie miało taki rozmach, ale wiedziałam, że się nam uda. Wszyscy przy kalendarzu pracowali charytatywnie. Zdjęcia zrobiła świetna fotograf Renata Trybuła. Stroje dobierała projektantka mody – Justyna Wesołowska. O fryzury i makijaż zadbał Atelier D’Jesus. Spotkaliśmy się z wielką życzliwością, która jest odpowiedzią na nasze dobre serca, które chcą pomagać jak tylko mogą. Bo to nie jest tylko slogan. To prawda, że dobro powraca – dodaje dyrektor Krukurka.

kalendarz (4)

Kalendarz został wydrukowany w niewielkiej ilości, tylko 250 sztuk. Aby go otrzymać, wystarczy przekazać darowiznę na organizację wakacji dla dzieci z tarnobrzeskich rodzin zastępczych. Więcej informacji można uzyskać w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu, ul. Kopernika 3, pokój 301 lub telefonicznie pod numerem 015 823-07-38 wew. 301. – Serdecznie zachęcamy do wsparcia naszej akcji i pomocy w organizacji wakacji dla dzieciaków z rodzin zastępczych, które często nie mają okazji atrakcyjnie spędzić wakacyjnej przerwy w nauce – dodaje Monika Buryło.

kalendarz (5)

kalendarz (6)

źródło: Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Tarnobrzegu

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

  1. Mariusz

    12 stycznia 2018 at 17:32

    A nie lepiej było pokazać czasy PGR-ów w Polsce.
    Kupić gumofilce i za Wisłę w sady, przynajmniej mogłyby zarobić kasę.

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Więcej w W Tarnobrzegu

48264382_2127847823946336_7690077787448672256_o

Sukces studenta z Grębowa

rta24.eu14 grudnia 2018
swieta_bozenarodzenie

Kiermasz Świąteczny dla Kubusia Korygi

rta24.eu14 grudnia 2018
_dsc3632,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

XV Parada Mikołajów

rta24.eu13 grudnia 2018
marcel_top

Szukasz pracy ? Zapoznaj się z ofertą MARCEL sp. z o.o. sp. k.

rta24.eu13 grudnia 2018
10

Złote Gody w gminie Gorzyce

rta24.eu13 grudnia 2018
0015,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Nowy samochód dla jednostki OSP Wola Baranowska

rta24.eu13 grudnia 2018
jacek wszoła

Jacek Wszoła gościem specjalnym III Balu Mistrzów Sportu

rta24.eu12 grudnia 2018
DSC_3502 (Kopiowanie)

Grają od dwóch lat

rta24.eu12 grudnia 2018
_dsc3466,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Modelarskie podsumowanie sezonu

rta24.eu12 grudnia 2018

Kontakt

Redakcja
tel. 881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Moniuszki 20
39-400 Tarnobrzeg

Copyright © RTA24.EU