W powiecie

W Skopaniu spotkali się miłośnicy warcabów

W Skopaniu spotkali się miłośnicy warcabów

Jedenaście drużyn zgromadziły XIV Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Warcabach 64 – polowych. Zmagania odbyły się w minioną sobotę, 6 kwietnia, w Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.

W tym roku uczestniczyły w nich zespoły z trzech województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Rywalizacja w jednej z najstarszych gier świata dostarczyła sportowych emocji, ale równocześnie stała się świetną zabawą dla jej uczestników.

W tym roku padł rekord – najmłodszy uczestnik tej imprezy Łukasz Stopera z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Rzeszowie ma zaledwie 6 lat, a już dzielnie sobie radził w rywalizacji z dużo starszymi kolegami, za co otrzymał specjalną nagrodę. Przegrał jeszcze wszystkie partie, ale dzielnie walczył i w przyszłości z pewnością będzie odnosił sukcesy.

W klasyfikacji drużynowej turnieju wygrała reprezentacja Domu Dziecka w Kraśniku. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Domu Dziecka w Długiem. Brązowy medal zdobyła drużyna z Domu Dziecka w Wolicy. Gospodarze, Dom dla Dzieci i Młodzieży w Skopaniu, uplasowali się na piątej pozycji.

Rozegrany tradycyjnie soczkami owocowymi mecz finałowy wyłonił mistrza w klasyfikacji indywidualnej wychowanków, którym, po emocjonującym pojedynku został Rafał Zając z Domu Dziecka w Kraśniku . Wicemistrzostwo zdobył Waldemar Długosz z Domu Dziecka w Długiem, a trzeci był również reprezentant tej placówki, Sebastian Michałowski.

W rywalizacji opiekunów zwyciężył Andrzej Koszałka z Kraśnika. Drugie miejsce zajął Marcin Piłat pracujący w Wiosce Dziecięcej SOS w Kraśniku, a trzecie Krzysztof Garlak z Rzeszowa .

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki mistrzostw otrzymała Nikola Andrachiewicz z placówki w Tarłowie. Puchary, medale i nagrody rzeczowe w imieniu ich fundatorów wręczali: przewodnicząca Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Krystyna Rusin, dyrektor Mieleckiej Szkoły Biznesu Janusz Kotarba, dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu Damian Szwagierczak oraz jeden z pomysłodawców zawodów, wychowawca koordynator Domu dla Dzieci i Młodzieży w Skopaniu, Andrzej Łukaszek. Mistrzostwa patronatem honorowym objęła Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

Turniej zorganizowali i przeprowadzili: wychowawca koordynator Andrzej Łukaszek, pedagog Dariusz Dubiel oraz wychowawca Krzysztof Cieśla przy wsparciu dyrektora Damiana Szwagierczaka, pracowników i wychowanków skopańskiej placówki.

Rozegranie zawodów i spotkanie dzieci, którym los nie szczędził w życiu przykrych doświadczeń stało się możliwe dzięki życzliwości sponsorów: Posła na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca, marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, starosty tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła, burmistrza Baranowa Sandomierskiego Marka Mazura, dyrektora Mieleckiej Szkoły Biznesu Janusza Kotarby, notariusz Haliny Chojnackiej, firmy ,,SKOBUD” z Tarnobrzegu, Wacława Greli z PPHU ,,Miwax”, Danuty Stępień ze Skopania oraz PWSZ w Tarnobrzegu.

warcaby1

warcaby2

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

policja_rni

Wypadek drogowy w Trześni

rta24.eu19 czerwca 2019
mili6

Militarny weekend w Nowej Dębie

rta24.eu17 czerwca 2019
DSCN5878-752x440

Uroczyste przekazanie samochodu dla OSP w Kaczakach

rta24.eu12 czerwca 2019
12

Gminny Konkurs Matematyczny w Gorzycach

rta24.eu12 czerwca 2019
szkolenie1

Powiatowe ćwiczenia obronne

rta24.eu11 czerwca 2019
stypendysci1

Nasi najzdolniejsi

rta24.eu10 czerwca 2019
14

Gorzyce. Konkurs Recytatorski im. ks. Jana Twardowskiego

rta24.eu7 czerwca 2019
pobrane_4,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Baranów Sandomierski. VI Gminny Uliczny Bieg Papieski

rta24.eu6 czerwca 2019
01a

Gorzyce. Gminny Dzień Dziecka

rta24.eu3 czerwca 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU