W powiecie

W Skopaniu spotkali się miłośnicy warcabów

W Skopaniu spotkali się miłośnicy warcabów

Jedenaście drużyn zgromadziły XIV Otwarte Mistrzostwa Podkarpacia Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych w Warcabach 64 – polowych. Zmagania odbyły się w minioną sobotę, 6 kwietnia, w Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu.

W tym roku uczestniczyły w nich zespoły z trzech województw: podkarpackiego, lubelskiego i świętokrzyskiego. Rywalizacja w jednej z najstarszych gier świata dostarczyła sportowych emocji, ale równocześnie stała się świetną zabawą dla jej uczestników.

W tym roku padł rekord – najmłodszy uczestnik tej imprezy Łukasz Stopera z Regionalnej Placówki Opiekuńczo-Terapeutycznej w Rzeszowie ma zaledwie 6 lat, a już dzielnie sobie radził w rywalizacji z dużo starszymi kolegami, za co otrzymał specjalną nagrodę. Przegrał jeszcze wszystkie partie, ale dzielnie walczył i w przyszłości z pewnością będzie odnosił sukcesy.

W klasyfikacji drużynowej turnieju wygrała reprezentacja Domu Dziecka w Kraśniku. Drugie miejsce zajęli zawodnicy z Domu Dziecka w Długiem. Brązowy medal zdobyła drużyna z Domu Dziecka w Wolicy. Gospodarze, Dom dla Dzieci i Młodzieży w Skopaniu, uplasowali się na piątej pozycji.

Rozegrany tradycyjnie soczkami owocowymi mecz finałowy wyłonił mistrza w klasyfikacji indywidualnej wychowanków, którym, po emocjonującym pojedynku został Rafał Zając z Domu Dziecka w Kraśniku . Wicemistrzostwo zdobył Waldemar Długosz z Domu Dziecka w Długiem, a trzeci był również reprezentant tej placówki, Sebastian Michałowski.

W rywalizacji opiekunów zwyciężył Andrzej Koszałka z Kraśnika. Drugie miejsce zajął Marcin Piłat pracujący w Wiosce Dziecięcej SOS w Kraśniku, a trzecie Krzysztof Garlak z Rzeszowa .

Nagrodę dla najlepszej zawodniczki mistrzostw otrzymała Nikola Andrachiewicz z placówki w Tarłowie. Puchary, medale i nagrody rzeczowe w imieniu ich fundatorów wręczali: przewodnicząca Rady Powiatu Tarnobrzeskiego Krystyna Rusin, dyrektor Mieleckiej Szkoły Biznesu Janusz Kotarba, dyrektor Centrum Opieki nad Dzieckiem w Skopaniu Damian Szwagierczak oraz jeden z pomysłodawców zawodów, wychowawca koordynator Domu dla Dzieci i Młodzieży w Skopaniu, Andrzej Łukaszek. Mistrzostwa patronatem honorowym objęła Ewa Leniart, Wojewoda Podkarpacki.

Turniej zorganizowali i przeprowadzili: wychowawca koordynator Andrzej Łukaszek, pedagog Dariusz Dubiel oraz wychowawca Krzysztof Cieśla przy wsparciu dyrektora Damiana Szwagierczaka, pracowników i wychowanków skopańskiej placówki.

Rozegranie zawodów i spotkanie dzieci, którym los nie szczędził w życiu przykrych doświadczeń stało się możliwe dzięki życzliwości sponsorów: Posła na Sejm RP Zbigniewa Chmielowca, marszałka województwa podkarpackiego Władysława Ortyla, starosty tarnobrzeskiego Jerzego Sudoła, burmistrza Baranowa Sandomierskiego Marka Mazura, dyrektora Mieleckiej Szkoły Biznesu Janusza Kotarby, notariusz Haliny Chojnackiej, firmy ,,SKOBUD” z Tarnobrzegu, Wacława Greli z PPHU ,,Miwax”, Danuty Stępień ze Skopania oraz PWSZ w Tarnobrzegu.

warcaby1

warcaby2

Źródło: Powiat Tarnobrzeski 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

plakat B Szwedo

Spotkanie Bogusławem Szwedo

rta24.eu11 września 2019
66316223_2521331364564441_8053199495455834112_n

Sąd ogłosił upadłość Banku Spółdzielczego w Grębowie.

rta24.eu6 września 2019
kie 15

Borsuk pokazał pazury

rta24.eu6 września 2019
aaaa

Masz swój herb? Powieś go w Izbie Tradycji Szlachty Zaściankowej

rta24.eu6 września 2019
IMG_7420 porozumienie

ARP S.A. dołoży do budowy parkingów w Nowej Dębie

rta24.eu6 września 2019
wrzesień3

Rocznica września w Nowej Dębie

rta24.eu6 września 2019
Narodowe Czytanie 2019

Baranowskie Narodowe Czytanie

rta24.eu6 września 2019
dozynki_2019_oblickigraphics-137,nXaKrKmimmiWrsCYZZk

Dożynki w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu20 sierpnia 2019
mon3

Delegacja z MON w nowodębskim szpitalu

rta24.eu20 sierpnia 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU