W powiecie

Wójt Gorzyc przekazał księgę kondolencyjną

Wójt Gorzyc przekazał księgę kondolencyjną

Wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy spotkał się z pełniącą obowiązki prezydenta Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz. Na jej ręce przekazał księgę kondolencyjną poświęconą Pawłowi Adamowiczowi.

To księga, w której każde wpisane słowo, brzmi przeciw zbrodni, jaka została dokonana. Każdy napisał w niej coś od siebie – przedstawiciele samorządu, radni, sołtysi, kierownicy i dyrektorzy szkół, stypendyści, ale też zwykli mieszkańcy gminy poruszeni tragiczną śmiercią Pawła Adamowicza – Honorowego Obywatela Gminy Gorzyce. Nie brakuje w niej również ciepłych słów kierowanych do rodziny, do przyjaciół, do mieszkańców Gdańska, do najbliższych współpracowników prezydenta.

We wtorek 19 lutego w gdańskim ratuszu wójt gminy Gorzyce na ręce Aleksandry Dulkiewicz przekazał księgę kondolencyjną poświęconą Pawłowi Adamowiczowi.

- Paweł Adamowicz, był dla mnie wielkim człowiekiem, a takich jak on poznaje się po czynach. Te dobre gesty są widoczne wszędzie, my również odczuliśmy jego dobrość i za to jesteśmy wdzięczni – podkreślał.

Wójt wręczył także prezent Aleksandrze Dulkiewicz w dowód ogromnej sympatii, jaką Gorzyce darzą Gdańsk – rzeźbioną kotwicę. – Łączy nas nie tylko solidarność, ale i Wisła. Niech ta rzeźba będzie symbolem zakotwiczenia przyjaźni między gminą Gorzyce a miastem Gdańsk.

Wójt Leszek Surdy w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, przy krypcie śp. Pawła Adamowicza złożył także krzyż, który wykonał gorzycki artysta Wiesław Grochola. Krzyż został opatrzony podpisem: Śp. Pawłowi Adamowiczowi Prezydentowi Gdańska, Honorowemu Obywatelowi Gminy Gorzyce. Wdzięczni Mieszkańcy Gminy Gorzyce – 2019 rok.

Historia przyjaźni pomiędzy Gdańskiem, a Gorzycami rozpoczęła się prawie 10 lat temu, kiedy Gorzyce nawiedziła powódź.

Rada Miasta Gdańska przeznaczyła wówczas na pomoc powodzianom 250 tysięcy złotych. Mieszkańcy gminy Gorzyc otrzymali również dary od gdańszczan. Dzieci z Gorzyc wypoczywały na koloniach sfinansowanych przez Gdańsk. Ponad 10 tysięcy złotych zebrali też sami pracownicy urzędu miasta i opieki społecznej. Prezydent Adamowicz skierował również do pomocy pracowników opieki społecznej, którzy przez ponad dwa tygodnie pomagali gorzyckim urzędnikom szacować szkody.

W podziękowaniu za pomoc, Paweł Adamowicz w październiku 2010 roku podczas sesji Rady Gminy Gorzyce odebrał przyznane mu Honorowe Obywatelstwo Gminy Gorzyce.

Odbierając odznaczenie prezydent Adamowicz deklarował stałą współpracę. Słowa dotrzymał. Już następnego roku i w kolejnych latach Rada Miasta Gdańsk rezerwowała w swoim budżecie ponad 10 tysięcy złotych, które gmina Gorzyce przeznaczała na fundusz stypendialny utworzony z myślą o najzdolniejszych uczniach z terenów popowodziowych.

Prezydent Gdańska nie zapomniał o Gorzycach, ale też Gorzyce pamiętały o Gdańsku.

W 2017 roku, kiedy Pomorze nawiedziły pamiętne huragany, popłynęła pomoc z Gorzyc do Gdańska i terenów, które najbardziej ucierpiały w wyniku gwałtownych wiatrów

Wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy z wizytą u Aleksandry Dulkiewicz

Źródło: UG Gorzyce
fot: www.gdansk.pl 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

W powiecie

Więcej w W powiecie

gamon

Wesprzyj lokalnie Fundacje Ga Mon – cel to zakup hafciarki

rta24.eu22 lutego 2020
siarkacup

Turniejów piłki nożnej SIARKA CUP 2020 o Puchar Prezydenta Tarnobrzega

rta24.eu21 lutego 2020
straż1

Areszt dla podpalacza z Tarnobrzega

rta24.eu21 lutego 2020
baranów sandomierski

Spotkanie Komisji Bezpieczeństwa w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu21 lutego 2020
mammogradia

Bezpłatne badania mammograficzne w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu21 lutego 2020
asf

ASF potwierdzony. Wirus nie zagraża ludziom

rta24.eu21 lutego 2020
pomoc potrzeb. policja

TYDZIEŃ POMOCY OSOBOM POKRZYWDZONYM PRZESTĘPSTWEM

rta24.eu20 lutego 2020
babiniec plakat

„Gorączka sobotniej nocy” w ŚDK Gorzyce

rta24.eu20 lutego 2020
gorzyce

BIEG TROPEM WILCZYM W GORZYCACH

rta24.eu20 lutego 2020