XI Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – podsumowanie

W miniony weekend Tarnobrzeg po raz jedenasty gościł tenisistów stołowych na wózkach z Czech, Słowacji, Litwy, Ukrainy, Białorusi, Polski, Serbii i Rosji.

Na hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Tarnobrzegu, uczestnicy startowali w turnieju indywidualnym w 4 kategoriach i w turnieju gry podwójnej. Mogliśmy zobaczyć zaciętą rywalizację, emocjonujące pojedynki a przede wszystkim świetną grę. W turnieju wzięło udział aż 13 zawodników z listy rankingowej ITTF Para Table Tennis Ranking Lists.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zwyciężali faworyci zawodnicy, którzy końcem września będą walczyć o medale na stołach w Lasko na Słowenii w Mistrzostwami Europy – European Championships – For class 1-11 players.
Trzy kategorie wygrali goście z zagranicy, z Rosji Dmitriy Lavrov zwyciężył w klasie 1, pokonując w decydującym pojedynku 3:0 Słowaka Mariana Kamiena.
Klasę 2 wygrywa Jiri Suchánek z Czech wygrywając w finale 3:0 (podobnie jak w tamtym roku) z Rafałem Czuperem. Vasyl Petruniv z Ukrainy zwycięstwo odniósł w klasie łączonej 3-4-5 pokonując 3:1 w pojedynku finałowym Krzysztofa Żyłkę z IKS Jezioro Tarnobrzeg.

Pozostałe dwie kategorie wygrywają nasi zawodnicy i tak grę podwójną para deblowa Krzysztof Żyłka/Rafał Lis, która w finale po emocjonującym meczu pokonuje 3:2 drugą Polską parę Maciej Nalepka/ Mariusz Czerwiński. Trzecie miejsce zajęli reprezentanci Serbii Darko Babic/Sinisa Bradasevic, którzy zwyciężyli parę Czuper/Jakimczuk 3:1.

W turnieju Open po zwycięstwo sięgnął Krzysztof Żyłka, który w finale pokonał Macieja Nalepkę 3:1. Trzecie miejsce przypadło w udziale Rafałowi Lisowi po zwycięstwie 3:1 nad Darko Babić zawodnikiem z Serbii.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii otrzymali nagrody rzeczowe, puchary i dyplomy. Nagrodami rzeczowymi był sprzęt do tenisa stołowego z AGA Sport – Bożena Waldowska z Gliwic ufundowany został z dotacji Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

2. Janusz Chamot – Polska – IKS JEZIORO Tarnobrzeg

Uhonorowaliśmy również nagrodą rzeczową i dyplomem jedyną kobietę w turnieju Spomenke Habetinkova z Czech, która jak równy z równym rywalizowała z mężczyznami.

źródło: IKS Jezioro Tarnobrzeg

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>