sport

Złoty Tarnobrzeg

Złoty Tarnobrzeg

KTS Enea Siarka Tarnobrzeg nie dał sobie wydrzeć ciężko zapracowanego tytułu. W rewanżu także pokonał 3:0 Polmlek Lidzbark i 13. raz z rzędu sięgnął po trofeum.

Drugi mecz z Lidzbarkiem przebiegał dużo spokojniej, żeby nie powiedzieć, w przyjacielskiej atmosferze. Lidzbarczanie, trochę pogodzeni ze srebrnym medalem, walczyli, ale brak Darii Trigolos, która musiała wyjechać na zgrupowanie reprezentacji Białorusi w zasadzie przesądzał o podziale medali.

Ambicje tarnobrzeżanek wcale jednak nie zmalały i Han Ying oraz Elizabeta Samara zawzięcie walczyły o prawo gry z liderką gości Ma Wenting. – Chcę zagrać dobry mecz, nawet jeśli miałabym przegrać. Trening to jedno, a taki sprawdzian to drugie. W Katarze złapałam fajne czucie startowe i nie chciałabym go stracić tylko trenując – mówiła Han Ying. Z kolei Samara przekonywała, że skoro prawie dwa razy omal nie przegrała z Ma, to więcej niż pewne, że rywalka będzie się chciała zrewanżować a ona chętnie podejmie wyzwanie. Utarczki słowne wygrała Ying, której przypadła przyjemność gry z Ma Wenting. – Wenting dzisiaj nie zagrała swojego najlepszego spotkania, była mało cierpliwa. Może zmęczenie dało się jej już we znaki? – zastanawiała się Hania, która potrzebowała czterech setów, aby pokonać reprezentantkę Polmleku.

Elizie Samarze na otarcie łez pozostała Dong Ruifang, ale o tak jednostronnym przebiegu zadecydowała głównie przewaga na podaniu tarnobrzeżanki, choć kilka akcji Fang zasłużenie wzbudziło podziw kibiców. Przewrotnie, najmniej wdzięczne zadanie miała Kinga Stefańska, bowiem naprzeciw stanęła o połowę od niej mniejsza (i trzy razy młodsza) młodziczka Natalia Bogdanowicz. Kibice w połowie seta zaczęli dopingować młodziutką pingpongistkę, której trema była aż nadto widoczna. Dopiero kilka ładnych zagrań wywołało szczery uśmiech na jej twarzy.

– Zapracowaliśmy na ten tytuł, nie było w tym przypadku, bowiem docenialiśmy wszystkich rywali. Każda zawodniczka miała swoją rolę do spełnienia i nawet jeśli nie występowała w danym meczu, to nie znaczy, że nie pracowała na zwycięstwo. Jesteśmy kolektywem, każda z dziewczyn umie zostawić w szatni osobiste ambicje i funkcjonować jako element tej układanki. Potwierdza to reakcja po ostatniej piłce w meczu Kingi, kiedy wszystkie spontanicznie się cieszyły. To jest piękne i cieszę się mogąc prowadzić taką drużynę – podsumował Zbigniew Nęcek.

Źródło: KTS Siarka Tarnobrzeg 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

sport

Więcej w sport

C0001.00_17_49_43.Still001

Siarka wygrywa z Jutrzenką Giebułtów

rta24.eu16 sierpnia 2019
39

Fasolowe święto we Wrzawach

rta24.eu13 sierpnia 2019
DSC_4001

Siarka zaczyna od zwycięstwa

rta24.eu12 sierpnia 2019
DSC_1383

I Maraton Rowerowy w Grębowie

rta24.eu9 sierpnia 2019
gryf_siarka

Pięć goli w Wejherowie. Siarka za burtą Pucharu Polski

rta24.eu8 sierpnia 2019
puchar_polski

Siarka zagra Gryfem w Pucharze Polski

rta24.eu7 sierpnia 2019
korona

Siarka pokonała czwartoligową Koronę Rzeszów

rta24.eu5 sierpnia 2019
braz,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

Brąz na otarcie łez

rta24.eu5 sierpnia 2019
slowianie,lH99nrGbpmmEqb2FZaA

XIII Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach – Tarnobrzeg 2019

rta24.eu31 lipca 2019

Kontakt

Redakcja
tel.881 252 577
e-mail: redakcja@rta24.eu

ul. Przemysłowa 13
37-450 Stalowa Wola

Copyright © RTA24.EU