kultura i rozrywka

Zwycięstwo Siarki,spokojna zima przed nami.

Skromne zwycięstwo Siarki

W dobrym stylu pożegnali ten rok przy Alei Niepodległości piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg. W ostatnim meczu w tym roku na własnym boisku Siarkowcy zainkasowali komplet punktów pokonując skromnie Wisłę Puławy 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył Dawid Witkowski. Za tydzień podopiecznych trenera Włodzimierza Gąsiora czeka ostatni mecz wyjazdowy przed przerwą zimową.

W dzisiejszy mecz bardzo dobrze weszli gospodarze. Już w drugiej minucie gry oddali pierwszy celny strzał na bramkę rywala. Pierwsza połowa to zdecydowanie lepsza gra tarnobrzeżan, którzy spokojnie rozgrywali akcję i dłużej utrzymywali się przy piłce. Przyjezdni za to nie potrafili sforsować świetnie grającej dziś tarnobrzeskiej obrony. Wiślacy łatwo tracili piłkę. W ich grze brakowało dokładności, ale i szybkości. Piłkarze Siarki za to regularnie meldowali się w polu karnym i strzelali na bramkę. Przy odrobinie szczęścia już przed końcem połowy powinni prowadzić przynajmniej 2:0. Niestety nieco przestrzelali zarówno Krzysztof Ropski, jak i Mateusz Janeczko. Rozregulowany celownik miał dziś także Patryk Mikita. Na szczęście w dwudziestej szóstej minucie gola na wagę zwycięstwa zdobył Dawid Witkowski, który po dośrodkowaniu uderzył z pierwszej i pewnym strzałem pokonał golkipera gości. Goście nie potrafili odpowiedzieć na bramkę gospodarzy i zostali zepchnięci do obrony.

Druga połowa to także lepsza gra w wykonaniu podopiecznych trenera Gąsiora. Chociaż i przyjezdni zaczęli w końcu częściej utrzymywać się przy piłce. Dopiero po kwadransie gry Wiślacy mocno wbili się w pole karne gospodarzy i przeprowadzili zmasowany atak na bramkę Siarki. Między słupkami stał jednak Karol Dybowski, który zaliczył dziś udany występ zachowując czyste konto, a między innymi dzięki jego świetnym interwencjom Siarka zainkasowała komplet punktów. Wiślacy już po raz drugi w tym sezonie nie potrafili znaleźć sposobu na piłkarzy trenera Gąsiora. W pierwszej kolejce Siarkowcy pokonali na wyjeździe Wisłę Puławy także w stosunku 1:0, ale tym razem autorem zwycięskiego trafienia był Kamil Radulji.

Za tydzień tarnobrzeżan czeka wyprawa do Radomia na mecz z tamtejszym Radomiakiem. Spotkanie zaplanowano na niedzielę, 26 listopada, początek o godzinie 13:00. Będzie to ostatnie spotkanie w tym roku kalendarzowym, jakie rozegrają drugoligowi piłkarze. Zwycięstwo pozwoli przezimować Siarce na piątym – szóstym miejscu w ligowej tabeli, a na wiosnę powalczyć o pierwszą czwórkę.

SIARKA TARNOBRZEG – WISŁA PUŁAWY 1:0 (1:0)

1:0 Dawid Witkowski 26′

Siarka: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 23. Dawid Kubowicz, 10. Konrad Stępień, 25. Piotr Witasik, 27. Dawid Witkowski – 8. Mateusz Janeczko, 6. Cezary Kabała (77, 18. Jakub Głaz), 17. Kamil Radulj (81, 15. Mateusz Wawrylak) – 77. Patryk Mikita (88, 21. Michał Dawidowicz), 9. Krzysztof Ropski (72, 11. Mateusz Broź).

Wisła: 1. Sebastian Madejski – 16. Tomasz Sedlewski, 22. Jakub Poznański, 2. Piotr Żemło, 19. Bartosz Sulkowski – 7. Jakub Smektała, 26. Sebastian Murawski, 8. Kacper Szymankiewicz (46, 98. Dawid Brzeski), 18. Piotr Darmochwał (46, 3. Alen Ploj), 11. Dawid Pożak (61, 15. Robert Hirsz) – 37. Niklas Zulciak.

żółte kartki: Janeczko, Kabała.

sędziował: Marcin Szrek (Kielce)

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>