W powiecie

100 tys. zł z budżetu powiatu na wsparcie OSP

100 tys. zł z budżetu powiatu na wsparcie OSP

Podczas ostatniej sesji władze i radni powiatu tarnobrzeskiego zdecydowali o dofinansowaniu działalności jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych w czterech gminach powiatu.

Gmina Baranów Sandomierski otrzymała 25 tys. zł. z przeznaczeniem na: remont łazienek i pomieszczenia socjalnego OSP w Baranowie Sandomierskim (5 tys.zł), doposażenie i zakup sprzętu pożarniczego OSP w Kaczakach (2,5 tys. zł), doposażenie i zakup sprzętu pożarniczego OSP w Markach (2,5 tys.zł), dofinansowanie budowy remizy OSP w Skopaniu (10 tys.zł), doposażenie i zakup sprzętu pożarniczego OSP w Suchorzowie (2,5 tys. zł), doposażenie i zakup sprzętu pożarniczego OSP w Knapach (2,5 tys.zł) Gmina Nowa Dęba przeznaczy 25 tys. zł na: dofinansowanie termomodernizacji remizy OSP w Nowej Dębie (15 tys. zł), zakup umundurowania dla strażaków z OSP w Alfredówce, Chmielowie, Cyganach, Porębach Dębskich i Tarnowskiej Woli oraz zakup sprzętu pożarniczego dla jednostek w Jadachach, Nowej Dębie i Rozalinie.

Gmina Grębów wykorzysta 25 tys. zł na doposażenie pomieszczeń OSP w Zabrniu. Gmina Gorzyce 25 tys. zł. przeznaczy sumę na: na remont i zakup sprzętu pożarniczego OSP w Motyczu Poduchownym (12 tys. zł), remont i zakup sprzętu pożarniczego dla OSP w Furmanach, Orliskach, Sokolnikach, Trześni i Wrzawach (po 2 tys. zł), remont i zakup sprzętu pożarniczego OSP w Gorzycach (2,5 tys. zł).

Zaangażowanie jednostek i druhów docenia starosta powiatu Paweł Bartoszek, który dziękując za pomoc i poświęcenie, deklaruje wsparcie ze strony powiatu.
– Sam jestem czynnym strażakiem, dlatego zawsze powtarzam, że działalność i pomoc ochotniczym strażom pożarnym na terenie powiatu tarnobrzeskiego jest bardzo ważna. Są to ludzie, którzy nie tylko walczą z żywiołem i bronią dobytku. To także społecznicy działający w swoich miejscowościach, którzy uświetniają liczne uroczystości kościelne i patriotyczne, organizują pogadanki i spotkania edukacyjne. Dlatego warto i trzeba im pomagać – powiedział Paweł Bartoszek.
O potrzebie wsparcia mówi także Krzysztof Pitra, tarnobrzeski wicestarosta: – Aktywność i pomoc druhów ochotników widoczna jest zwłaszcza w okresie wypalania traw lub sytuacjach zagrożenia jak powódź czy inne nieszczęśliwe wydarzenia i klęski. Ochotnicza straż pożarna to formacja, na którą zawsze można liczyć. Świadectwem pracy jednostek OSP są wydarzenia ostatnich lat, kiedy powiat tarnobrzeski był kilkakrotnie nawiedzany przez powódź. Nasze jednostki OSP bardzo często wspierają druhów z sąsiednich powiatów, dlatego pomoc finansowa jest naszym obowiązkiem.

Powiat tarnobrzeski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021

DEZAMET wsparł ZS 2 w Nowej Dębie

rta24.eu16 lutego 2021

Pożar domu jednorodzinnego w Gągolinie! Wsparcie z Tarnobrzega

rta24.eu12 lutego 2021