Rozrywka

115 kolarzy na szosach Gminy Baranów Sandomierski i Padew Narodowa

115 kolarzy na szosach Gminy Baranów Sandomierski i Padew Narodowa

Największa sportowa impreza w Baranowie Sandomierskim przeszła do historii! 115 kolarzy rywalizowało na trasie Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów pokonując 75 km na szosach Gminy Baranów Sandomierski i Padew Narodowa.

Amatorzy wyruszyli z baranowskiego Zamku na trasę II Karpackiego Wyścigu Kurierów dla Amatorów punktualnie w samo południe, wtedy też rozpoczął się start honorowy dla dystansu PRO i dojazd na Rynek. Chwilę później miał miejsce start ostry lotny dla tego dystansu.

Na szosach sąsiednich gmin Baranów Sandomierski i Padew Narodowa rywalizowali młodsi i starsi, Panie i Panowie, a wszyscy mieli do pokonania 75 km, czyli 3 okrążenia po 25 km biegnące z Baranowa Sandomierskiego, przez Dymitrów Duży, Domacyny, Wojków, Padew Narodową, Kębłów, Zaduszniki, znów Domacyny, kolejno Dymitrów Mały z metą na baranowskim Rynku.

Panie rywalizowały w czterech kategoriach wiekowych, a panowie we wszystkich siedmiu. Była to wspaniała impreza kolarska, pełna emocji, prędkości i rywalizacji.

W klasyfikacji generalnej kolarze osiągali średnią prędkość 44,36 km/h! Jak na amatorów kolarstwa byliśmy pod ogromnym wrażeniem ich umiejętność, bowiem najlepsi kolarze tuż po godzinie 14 byli już na linii mety!

Każdy z uczestników Wyścigu otrzymał pamiątkowy medal. A punktualnie o godz.15.00 na Rynku w Baranowie Sandomierskim odbyła się uroczysta dekoracja zwycięzców. Najlepszy w klasyfikacji Generalnej, w kategorii Amatorów okazał się Paweł Teter, reprezentant PSP LUBLIN. Drugie miejsce na podium zajął Dominik Siwiec  z CYCLO CENTRUM 42SPORTS.PL z Sędziszowa Małopolskiego. Na trzeciej pozycji znalazł się Dawid Nytko z Tarnowa.

Uhonorowano również trzech kolarzy, którzy uzyskali najlepszy czas podczas Premii Lotnej w Zadusznikach, nagrodami im. I.Łukasiewicza.

Ponadto, w siedmiu  kategoriach męskich ( M1,M2, M3, M4, M5, M6 i M7) oraz trzech kategoriach  damskich (K1, K2, K 5) nagrodzono laureatów I Miejsc.

Nagrody wręczali: Marek Mazur Burmistrz Miasta i Gminy Baranów Sandomierski, Jerzy Sudoł Starosta Tarnobrzeski, Robert Pluta Wójt Gminy Padew Narodowa, Robert Kędzior  Radny Gminy Padew Narodowa oraz Dr Maciej Szymanowski Dyrektor Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka

Szczegółowe wyniki z podziałem na poszczególne kategorie znajdziecie Państwo poniżej.

Na zakończenie Dyrektor Karpackiego Wyścigu Kurierów Tomasz Wójcik nagrodził pozostałych organizatorów pamiątkowymi medalami.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Źródło Gmina Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Rajd rowerowy “Burza”- wyprawa z historią w tle

rta24.eu27 sierpnia 2021

Etnolas gościł w Tarnobrzegu.

rta24.eu24 sierpnia 2021

Zakończyły się prace nad zalewem w Gorzycach. Koszt inwestycji to ponad 300 tys. zł

rta24.eu24 sierpnia 2021

Mistrzowie uhonorowani w rocznicę wielkiego triumfu

rta24.eu23 sierpnia 2021

Niepowtarzalna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu23 sierpnia 2021

Nowe palmy wzdłuż Wisłostrady

rta24.eu19 sierpnia 2021

W Tarnobrzegu odbyły się uroczystości związane ze Świętem Wojska Polskiego

rta24.eu16 sierpnia 2021