Bez kategorii

12 dzieci trafiło do szpitala

12 dzieci trafiło do szpitala

12 dzieci z objawami podrażnienia dróg oddechowych trafiło do szpitala w Tarnobrzegu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną dolegliwości uczniów przebywających na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu mogło być wysokie stężenie chloru w powietrzu. Policjanci wyjaśniają przyczyny zdarzenia.

Dziś około godziny 11, dyżurny jednostki Policji otrzymał zgłoszenie o tym, że na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu grupa dzieci uskarża się na pieczenie w przełyku i łzawienie oczu. Na miejsce zdarzenia udali się policjanci i ratownicy medyczni.
12 uczniów objawami podrażnienia dróg oddechowych trafiło do szpitala. W tym czasie na terenie basenu przebywało 28 uczniów. Dzieci, które, uległy podrażnieniom to uczniowie w wieku 6,7 i 8 lat jednej z tarnobrzeskich szkół podstawowych, które w tym czasie przebywały w brodziku basenu.
Wstępnie ustalono, że w tym czasie trwała naprawa instalacji jacuzzi. Na miejscu zdarzenia pracowali policjanci oraz strażacy PSP. Funkcjonariusze wspólnie z przedstawicielami innych służb będą wyjaśniać przyczyny zdarzenia, ustalać będą również czy pracujące tam osoby miały uprawnienia do wykonywania czynności związanych naprawą urządzenia.

Art. 163 kodeksu karnego mówi, że kto sprowadza zdarzenie, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób albo mieniu w wielkich rozmiarach mające postać: rozprzestrzeniania się substancji trujących, duszących lub parzących podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

źródło: KMP Tarnobrzeg/.M.Maj

Bez kategorii

Więcej w Bez kategorii

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

SMA zabiera Bartusiowi oddech. Dorzuć się do kolejnego miliona na leczenie

rta24.eu20 maja 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Uwaga na oszukańcze serwisy, które oferują kryptowaluty i inwestycje

rta24.eu24 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021