sport

12 tarnobrzeskich zawodników otrzymało stypendia sportowe

12 tarnobrzeskich zawodników otrzymało stypendia sportowe

Urząd Miasta Tarnobrzeg przyznał stypendia sportowe na okres lipiec-grudzień 2016. Wśród stypendystów znaleźli się żeglarze, pływacy, karatecy, tenisiści oraz mistrz badmintona. Otrzymali oni stypendia w wysokości do 100 zł do 800 zł miesięcznie.

Wyróżniono Lilly May Niezabitowska, zawodniczka Stowarzyszenia Jacht Klub „Kotwica”, zdobyła 1 miejsce w klasie OPTYMIST B w Klasyfikacji Pucharu Polski PSKO 2016 oraz I miejsce w III Ogólnopolskich Regatach o Puchar Mariny Tarnobrzeg. Drugą stypendystką została również żeglarka, działająca w Stowarzyszeniu „Kotwica”, zajmuje 5 miejsce w klasie OPTYMIST B w Klasyfikacji Pucharu Polski PSKO 2016. zdobyła I miejsce w Śląskim Pucharze Optymista w kwietniu 2016 roku. Przyznano stypendia dwóm karatekom: Sebastianowi Uzarowi oraz Maciejowi Grabskiemu. Pierwszy jest złotym medalistą w Kobudo oraz złoty medalistą w Kata podczas Mistrzostw Polski w Kata Olkusz w marcu 2016 roku. Grabski jest srebrnym medalista Mistrzos Polski w Kata Olkusz oraz złotym medalistą Mistrzostw Polski w Kumite Rzeszów.

Kolejni stypendyści to dwaj pływacy: Szymon Skulski oraz Jakub Karolkiewicz. Pierwszy zawodnik jest złotym medalistą na dystansie 50 m stylem motylkowym w ogólnopolskich zawodach „Od Młodzika do Olimpijczyka”, drugi startował w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu w Lublinie gdzie zajął wysokie 9 miejsce.

Miasto przyznało stypendia trzem zawodnikom Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg. Są to Krzysztof Żyłka, reprezentant w tenisie stołowym Polski na Igrzyska Paraolimpijskie 2016 w Rio de Janeiro, Karolina Pek, również tenisistka i reprezentantka Polski w Rio oraz Maciej Nalepka, tenisista, który też wystąpi w Rio.

Kolejny stypendysta to Jacek Czech, członek Stowarzyszenia Sprawnych Inaczej i Przyjaciół, członek kadry narodowej, ustanowił dwa rekordy świata na 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem grzbietowym podczas Mistrzostw Świata w Kanadzie w 2016 roku.

Stypendium otrzymał także biegacz Michał Wojciechowski, zawodnik Klubu Biegacza „Witar”, członek kadry niesłyszących, objety szkoleniem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Głuchych w Turcji w 2017 roku, również otrzymał stypendium.

Ostatnim zawodnikiem na stypendialnej liście miasta jest Tymoteusz Malik, który gra w badmintona. Jest brązowym medalistą Mistrzostw Polski Województw Drużyn Mieszanych 2016 roku oraz najlepszym zawodnikiem i singlistą KN U-17, podczas Mistrzostw Europy U-17 w Kępnie.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Złote medale dla Alberta Borkowskiego i Igora Majewskiego

rta24.eu10 maja 2021

KTS drużynowym mistrzem Polski! Po raz 30-ty!

rta24.eu6 maja 2021

Srebrny medal Jana Paula na pływalni Olimpijskie w Lublinie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Złoto i srebro Alberta Borkowskiego w Warszawie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Grand Prix Polski Juniorów Młodszych i Młodzików w badmintonie na Śląsku

rta24.eu22 kwietnia 2021

Majewski, Borkowski, Kraska z medalami

rta24.eu19 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

Bartłomiej Skwara i Igor Majewski medaliści w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 12-13 lat

rta24.eu29 marca 2021

UKS Delfin Tarnobrzeg -18 medali, 3 miejsce drużynowo

rta24.eu22 marca 2021