sport

12 tarnobrzeskich zawodników otrzymało stypendia sportowe

12 tarnobrzeskich zawodników otrzymało stypendia sportowe

Urząd Miasta Tarnobrzeg przyznał stypendia sportowe na okres lipiec-grudzień 2016. Wśród stypendystów znaleźli się żeglarze, pływacy, karatecy, tenisiści oraz mistrz badmintona. Otrzymali oni stypendia w wysokości do 100 zł do 800 zł miesięcznie.

Wyróżniono Lilly May Niezabitowska, zawodniczka Stowarzyszenia Jacht Klub „Kotwica”, zdobyła 1 miejsce w klasie OPTYMIST B w Klasyfikacji Pucharu Polski PSKO 2016 oraz I miejsce w III Ogólnopolskich Regatach o Puchar Mariny Tarnobrzeg. Drugą stypendystką została również żeglarka, działająca w Stowarzyszeniu „Kotwica”, zajmuje 5 miejsce w klasie OPTYMIST B w Klasyfikacji Pucharu Polski PSKO 2016. zdobyła I miejsce w Śląskim Pucharze Optymista w kwietniu 2016 roku. Przyznano stypendia dwóm karatekom: Sebastianowi Uzarowi oraz Maciejowi Grabskiemu. Pierwszy jest złotym medalistą w Kobudo oraz złoty medalistą w Kata podczas Mistrzostw Polski w Kata Olkusz w marcu 2016 roku. Grabski jest srebrnym medalista Mistrzos Polski w Kata Olkusz oraz złotym medalistą Mistrzostw Polski w Kumite Rzeszów.

Kolejni stypendyści to dwaj pływacy: Szymon Skulski oraz Jakub Karolkiewicz. Pierwszy zawodnik jest złotym medalistą na dystansie 50 m stylem motylkowym w ogólnopolskich zawodach „Od Młodzika do Olimpijczyka”, drugi startował w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu w Lublinie gdzie zajął wysokie 9 miejsce.

Miasto przyznało stypendia trzem zawodnikom Integracyjnego Klubu Sportowego Tarnobrzeg. Są to Krzysztof Żyłka, reprezentant w tenisie stołowym Polski na Igrzyska Paraolimpijskie 2016 w Rio de Janeiro, Karolina Pek, również tenisistka i reprezentantka Polski w Rio oraz Maciej Nalepka, tenisista, który też wystąpi w Rio.

Kolejny stypendysta to Jacek Czech, członek Stowarzyszenia Sprawnych Inaczej i Przyjaciół, członek kadry narodowej, ustanowił dwa rekordy świata na 50 m stylem dowolnym oraz 100 m stylem grzbietowym podczas Mistrzostw Świata w Kanadzie w 2016 roku.

Stypendium otrzymał także biegacz Michał Wojciechowski, zawodnik Klubu Biegacza „Witar”, członek kadry niesłyszących, objety szkoleniem przygotowań do Igrzysk Olimpijskich Głuchych w Turcji w 2017 roku, również otrzymał stypendium.

Ostatnim zawodnikiem na stypendialnej liście miasta jest Tymoteusz Malik, który gra w badmintona. Jest brązowym medalistą Mistrzostw Polski Województw Drużyn Mieszanych 2016 roku oraz najlepszym zawodnikiem i singlistą KN U-17, podczas Mistrzostw Europy U-17 w Kępnie.

Małgorzata Petecka

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

sport

Więcej w sport

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021

7 medali dla UKS DELFIN TARNOBRZEG

rta24.eu1 marca 2021

Atrakcyjna oferta sklepu rowerowego TIP-TOP Raty 0 %

rta24.eu1 marca 2021

Kacper Gołąbek Wicemistrzem Polski

rta24.eu23 lutego 2021

Grand Prix Młodzików w badmintonie

rta24.eu17 lutego 2021

Piranie SOSiR w nowych barwnych koszulkach

rta24.eu15 lutego 2021

Hala w Skopaniu z szansą na sukces!

rta24.eu11 lutego 2021

Pływalnia SOSiR w Nowej Dębie już otwarta

rta24.eu11 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021