Kronika Policyjna

2 osoby ranne, 4 pijanych kierowców – bilans drogowych zdarzeń w powiecie

2 osoby ranne, 4 pijanych kierowców – bilans drogowych zdarzeń w powiecie

Dwa zdarzenia drogowe, w których ranne zostały dwie osoby w tym 12-letni chłopiec to bilans zdarzeń drogowych na drogach powiatu tarnobrzeskiego. Policjanci zatrzymali też czterech pijanych kierowców. Niechlubnym rekordzistą okazał się 57–letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego, powracał z pokazów lotniczych fiatem punto mając 2,64 promila alkoholu w organizmie.

Do pierwszego zdarzenia drogowego, policjanci zostali wezwani wczoraj po godz. 16, na ul. Sikorskiego w Tarnobrzegu. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 12-letni chłopiec jadąc rowerem po chodniku prowadzącym przez pas zieleni wjechał na jezdnię zderzając się z samochodem marki Bmw. Chłopiec trafił do szpitala pod opiekę lekarzy. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przeprowadzili oględziny pojazdu biorącego udział w wypadku, sporządzili dokumentację fotograficzną oraz ustalili świadków zdarzenia. Funkcjonariusze ustali, że kierowca bmw był trzeźwy.

Po godz. 23, dyżurny jednostki policji otrzymał zgłoszenie o kolejnym zdarzeniu drogowym. Jak ustalili policjanci, 30-letni mężczyzna kierując volkswagenem golfem z niewiadomej przyczyny zjechał na przeciwległe pobocze uderzając w przęsło ogrodzenia. Do zdarzenia doszło na ul. Strefowej w Tarnobrzegu. Kierowca vw golfa był trzeźwy.

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali na drogach powiatu tarnobrzeskiego czterech pijanych kierowców. Rekordzistą okazał się 57-letni mężczyzna, który wracał fiatem punto z pokazów lotniczych mając 2,64 promila alkoholu w organizmie. Jego jazda zakończyła się w przydrożnym rowie. Do zdarzenia doszło w niedzielę po godz. 19, na drodze relacji Sokolniki-Orliska.

Za jazdę pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia do lat 2, utrata prawa jazdy oraz wysoka grzywna.

źródło: KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Ośmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

rta24.eu27 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

27-latek odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków

rta24.eu25 października 2021

Kolizja samochodu osobowego i motocykla w Tarnobrzegu

rta24.eu25 października 2021

Wypadek na osiedlu Mokrzyszów, dwie osoby ranne !

rta24.eu21 października 2021

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

rta24.eu19 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021