Trwa zła passa Siarkowców

Po raz kolejny piłkarze drugoligowej Siarki Tarnobrzeg schodzili z boiska pokonani. Tym razem za silna dla podopiecznych trenera Włodzimierza Gąsiora okazała się drużyna GKS Bełchatów, która pewnie wygrała 3:0. Ewidentnie nie wiedzie się ostatnio osłabionej Siarce.

Do Bełchatowa nie pojechali kontuzjowani Daniel Koczon, Grzegorz Płatek oraz Konrad Zaradny . W wyjściowej „jedenastce” w końcu pojawił się Konrad Stępień, który niedawno wrócił do gry po długiej przerwie spowodowanej kontuzją. Swój debiut w barwach pierwszej drużyny Siarki zaliczył także Jakub Barteczko, który wszedł na boisko w osiemdziesiątej czwartej minucie.

Tarnobrzeżanie fatalnie rozpoczęli mecz, bowiem GKS wyszedł na prowadzenie już w dwunastej minucie spotkania. Strzelcem bramki był jednak zawodnik Siarki. W pole karne z piłką wbiegł Agwan Papikyan i mocno uderzył. Piłkę jednak niefortunnie skierował do własnej bramki Radosław Sylwestrzak i GKS prowadził już 1:0. Siarkowcy nie podłamali się stratą gola, jednak golkiper gospodarzy dobrze spisywał się dziś w bramce.

Drugą połowę spotkania z wysokiego „c” znowu zaczęli gospodarze, którzy od pierwszych minut ruszyli zdecydowanie do ataku i szybko osiągnęli zakładany efekt. Już w pięćdziesiątej minucie bełchatowianie podwyższyli swoje prowadzenie. Niesamowitą bramką, zdobytą z przewrotki, popisał się Bartłomiej Bartosiak. Szybko stracona druga bramka nieco podłamała przyjezdnych, którzy próbowali odrobić straty, jednak o wiele lepiej w polu spisywali się gospodarze. Na domiar złego od sześćdziesiątej trzeciej minuty podopieczni trenera Gąsiora musieli walczyć na murawie już tylko w dziesiątkę, kiedy drugi żółty kartonik za brutalny faul zobaczył Mateusz Czyżycki. Tarnobrzeżanie chociaż walczyli, jednak znowu brakowało właściwego wykończenia akcji.

Kropkę nad „i” zawodnicy GKS-u postawili w osiemdziesiątej pierwszej minucie. Chwilę wcześniej arbiter spotkania podyktował „jedenastkę” za faul w polu karnym na Danielu Ciechańskim. Skutecznym wykonawcą karnego był Patryk Rachwał, który swoim mocnym strzałem pokonał Karola Dybowskiego.

Była to już trzecia z rzędu porażka tarnobrzeskiej drużyny. Wcześniej Siarkowcy ulegli Warcie Poznań oraz Olimpii Elbląg. Następna, XXXI kolejka zostanie rozegrana już w najbliższą środę, 17 maja. Tarnobrzeżanie podejmować będą wówczas na własnym boisku drużynę Gryfa Wejherów. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17. Na razie tarnobrzeska Siarka nadal zajmuje piąte miejsce w tabeli, ale do barażowego, czwartego miejsca, traci już siedem punktów.

GKS BEŁCHATÓW – SIARKA TARNOBRZEG 3:0 (1:0)

1:0 – Sylwestrzak 12′ (s)

2:0 – Bartosiak 50′

3:0 – Rachwał 81′ (k)

Bełchatów: 12. Kamil Bruchajzer – 14. Adrian Klepczyński, 3. Marcin Grolik (71, 2. Mateusz Szymorek), 25. Piotr Witasik, 22. Robert Pisarczuk – 9. Paweł Zięba, 20. Patryk Rachwał, 6. Szymon Zgarda (43, 21. Marcin Ryszka), 16. Aghwan Papikjan (75, 45. Hubert Berłowski), 7. Bartłomiej Bartosiak – 59. Przemysław Zdybowicz (62, 8. Daniel Ciechański).

Siarka: 1. Karol Dybowski – 13. Jan Grzesik, 4. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 27. Dawid Witkowski – 17. Hubert Tomalski, 10. Konrad Stępień (67, 15. Mateusz Wawrylak), 16. Mateusz Czyżycki, 44. Michał Żebrakowski (64, 6. Tomasz Przewoźnik), 21. Michał Dawidowicz (84, 5. Jakub Barteczko) – 19. Krzysztof Ropski.

żółte kartki: Zgarda, Pisarczuk – Czyżycki.

czerwona kartka: Mateusz Czyżycki (63. minuta, Siarka, za drugą żółtą).

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!