Kronika Policyjna

25- latek odpowie za kradzież rozbójniczą

25- latek odpowie za kradzież rozbójniczą

Kara do 10 lat pozbawienia wolności grozi 25-letniemu mężczyźnie, który podejrzany jest o kradzież rozbójniczą. Sprawca dwukrotnie dokonał kradzieży w markecie spożywczym. Szarpał i odpychał ochroniarza, który zareagował i chciał powstrzymać złodzieja. Został zatrzymany, gdy po kilku godzinach przyszedł do komendy szukając kobiety, z którą był na zakupach. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło we wtorek, w jednym z tarnobrzeskich marketów spożywczych. Policjanci, po uzyskaniu zgłoszenia natychmiast udali się na miejsce. Ustalili, że pracownik ochrony, podczas obchodu stoisk zwrócił uwagę na podejrzanie zachowującego się mężczyznę. Młody człowiek przeszedł przez linię kas nie płacąc za towar, a spod kurtki wystawały mu dwie butelki whisky i mrożona pizza. Mężczyzna był w towarzystwie kobiety.

Ochroniarz rozpoznał mężczyznę z porannej kradzieży, podczas, której sprawca zdążył ukraść alkohol i słodycze. Dlatego pracownik ochrony postanowił natychmiast interweniować, uniemożliwiając mu opuszczenie sklepu. W tym momencie złodziei, zaczął zachowywać się bardzo agresywnie w stosunku ochroniarza, szarpał i odpychał go, krzyczał i używał słów wulgarnych. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, rozbijając butelki z alkoholem.

Mężczyzna po kilku godzinach, sam przyszedł do budynku Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu. W okienku opowiedział dyżurnemu, że poszukuje kobiety, z którą był na zakupach. Funkcjonariusz szybko powiązał fakty kradzieży i zatrzymał mężczyznę.

Sprawcą okazał się 25-letni mieszkaniec powiatu kolbuszowskiego. Notowany w przeszłości za przestępstwa kryminalne. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań. Już usłyszał zarzuty.

Prokurator na podstawie zebranego materiału dowodowego zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione przestępstwa mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do lat 10.

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W Tarnobrzegu opel zderzył się z ciężarówką

rta24.eu23 listopada 2020

Pijany kierowca przyjechał na stacje zatankować paliwo

rta24.eu20 listopada 2020

Poszukiwany przez sąd wpadł , bo zaśmiecał ulice

rta24.eu19 listopada 2020

53-letni mieszkaniec Tarnobrzega z 2 promilami za kierownicą

rta24.eu18 listopada 2020

Pijana 35-latka, zatrzymana dwukrotnie w ciągu jednego dnia

rta24.eu17 listopada 2020

Osocze ozdrowieńców pilnie potrzebne !

rta24.eu16 listopada 2020

Pożar dwóch domów w Grębowie

rta24.eu13 listopada 2020

Tymczasowy areszt, dla mężczyzny który złamał obowiązek izolacji

rta24.eu12 listopada 2020

Kto rozpoznaje tego mężczyznę ?

rta24.eu10 listopada 2020