Kronika Policyjna

25-latek odpowie za znieważenie policjantów

25-latek odpowie za znieważenie policjantów

Policjanci zatrzymali 25-letniego mieszkańca gminy Gorzyce, który znieważył funkcjonariuszy, podczas podjętej interwencji. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu. Już usłyszał zarzuty. Za popełnione przestępstwa grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Funkcjonariuszem publicznym pośród wielu zawodów jest również policjant, który wykonuje zadania o szczególnym charakterze. Dlatego każda osoba, która znieważy lub naruszy nietykalność cielesną  funkcjonariuszy musi liczyć się z odpowiedzialnością karną.

Policjanci z Gorzyc zostali wezwani do jednego z domów jednorodzinnych, w którym awanturował się nietrzeźwy mężczyzna. Do zdarzenia doszło w piątek, przed godz. 17, w Trześni w gminie Gorzyce.

Po przybyciu na miejsce, funkcjonariusze zastali w domu pokrzywdzoną kobietę i jej syna. Młody mężczyzna był agresywny, używał słów wulgarnych, a w pokoju na podłodze leżały rozrzucone ubrania.

Mężczyzna nie chciał się uspokoić, lekceważył polecenia funkcjonariuszy. Krzyczał i się awanturował. Jak się okazało był pod silnym działaniem alkoholu, swoją agresję skierował na umundurowanych funkcjonariuszy. Znieważał policjantów, groził popełnieniem przestępstwa na szkodzę funkcjonariusza i jego rodziny i wyzywał słowami wulgarnymi policjantkę.

Sprawcą okazał się 25-letni mieszkaniec gminy Gorzyce. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu następnego dnia usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz kierowania gróźb karalnych. Mężczyzna będzie odpowiadał przed sądem. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

 

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

policja

Bezpieczny autobus – wykaz miejsc kontrolnych

rta24.eu8 lipca 2020

Napadali na rowerzystów i okradali

rta24.eu7 lipca 2020

Policjant w czasie wolnym zatrzymał pijanego kierowcę

rta24.eu7 lipca 2020

Oszust udawał hydraulika, usiłował wyłudzić pieniądze

rta24.eu2 lipca 2020

Mieszkaniec Gorzyc strzelał z wiatrówki , usłyszał zarzuty

rta24.eu1 lipca 2020

Chroń się przed oszustwami wakacyjnymi i biletowymi

rta24.eu1 lipca 2020

Tarnobrzescy policjanci oddali krew

rta24.eu30 czerwca 2020

Motocyklista potrącony przez osobówkę

rta24.eu29 czerwca 2020

Policjanci eskortowali rodząca kobietę do szpitala

rta24.eu29 czerwca 2020