Kronika Policyjna

26-latek swoją niebezpieczną jazdę zakończył w areszcie

26-latek swoją niebezpieczną jazdę zakończył w areszcie

Tarnobrzescy policjanci wyeliminowali z ruchu pijanego kierowcę opla astry. O jadącym “zygzakiem” pojeździe, powiadomiła funkcjonariuszy spacerująca z dzieckiem kobieta. 26-latek nie dość, że miał ponad 1,5 promila, to jeszcze nie posiadał uprawnień do kierowania i wiózł pasażera. Mężczyzna usłyszał zarzuty. Teraz o jego dalszej przyszłości zadecyduje sąd.

Pijany kierowca, to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia innych użytkowników dróg. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości jazdy.

We wtorek po godz. 14, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w rejonie kompleksu leśnego przy ul. Zwierzyniec w Tarnobrzegu, porusza się opel astra, który wykonuje niebezpieczne manewry. Według relacji świadka, samochód jechał całą szerokością drogi, poruszał się z nadmierną prędkością, dodatkowo jego kierowca miał trudności z panowaniem nad pojazdem, wpadł w poślizg oraz jechał całą szerokością alei, po której spacerują piesi. Policjanci pojechali we wskazany rejon i po krótkim pościgu, na przyblokowym parkingu zatrzymali kierującego oplem.

Za kierownicą pojazdu siedział 26-letni mężczyzna, a obok pasażer. W trakcie kontroli mundurowi wyczuli od mężczyzn alkohol. Policjanci przewieźli mężczyzn do jednostki policji. Badanie alkomatem wykazało w organizmie 26-letniego mieszkańca Tarnobrzega 1,58 promila alkoholu. Funkcjonariusze ustalili również, że kierujący nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

34-letni pasażer miał blisko 2,5 promila. Obaj mężczyźni trafili do policyjnej izby zatrzymań. Policjanci przedstawili 26-latkowi zarzut popełnienia przestępstwa. Mężczyzna będzie także odpowiadał za popełnione wykroczenia. O jego dalszym losie zdecyduje teraz sąd.
Po raz kolejny policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drogach. Apelujemy również do osób, które zauważą pijanego kierowcę, aby jak najszybciej powiadamiali policję. W ten sposób mogą uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagując w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, wyraża przyzwolenie na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialni za zagrożenie, jakie na drodze stanowi pijany kierowca.

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Uwaga ! W Chmielowie tir zsunął się w kilkunastometrowy nasyp drogi

rta24.eu15 stycznia 2021

85-letni mężczyzna ofiarą złodzieja. Policjanci szukają sprawcy

rta24.eu14 stycznia 2021

Trudne warunki na drogach -zachowaj ostrożność

rta24.eu14 stycznia 2021

Bądź czujny , nie ufaj obcym możesz stracić emeryturę lub oszczędności

rta24.eu13 stycznia 2021

Ukradł elektronarzędzia i skarpety w markecie

rta24.eu13 stycznia 2021

44-latek odpowie za posiadanie narkotyków

rta24.eu12 stycznia 2021

Policjanci odnotowują liczne kradzieże na terenie miasta i powiatu

rta24.eu8 stycznia 2021

20-letni motocyklista uciekał z prędkością 140 km/h przez miasto

rta24.eu8 stycznia 2021

Tragedia na osiedlu Dzików

rta24.eu5 stycznia 2021