W powiecie

Święto Czereśni z atrakcjami. Były pokazy szermierki, gotowanie potraw w kociołkach i degustacja czereśni. Imprezę zwieńczyła impreza taneczna.

Piknik rodzinny rozpoczęły pokazy i prezentacje historyczne przygotowane przez Stowarzyszenie Historyczno-Rekonstrukcyjne „Lanca” i grupę „Nieczuja”. Ekipa pod wodzą Wojtka Kasaka przygotowała krótkie, humorystyczne scenki z udziałem szlachty polskiej i kozackiej.

Organizatorzy przygotowali również bogaty program artystyczny. Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież, które swoje umiejętności wokalne rozwijają pod okiem Krzysztofa Kapały z Gminnego Ośrodka Kultury. Z atrakcyjnym programem kabaretowo-rozrywkowym zaprezentowały się także Ocicanki.

Podczas pikniku odbyły się liczne konkursy. To udziału w Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej, dzieci i młodzież zaprosił sołtys Henryk Matyka. W zawodach wzięły udział dwie drużyny, a zwyciężyły „Kanapki Kordiana” z Sandomierza.

Miłośników kulinariów organizatorzy zaprosili do wzięcia udziału w konkursie „Mistrz Kociołka”. Do konkursu zgłosiło się 5 drużyn: Józef Zioło i Dawid Wydra, Piotr Kwiatkowski i Tomasz Lipiński, Anna Baran i Krzysztof Antończyk, Mateusz Czerepak, Agnieszka Czerepak i Jakub Skrzek oraz Ewa Sukacz i Ryszard Sukacz.

Zadaniem zawodników było przyrządzenie potrawy w kociołku. Chętnych do degustacji nie brakowało, każdy chciał skosztować przygotowanych dań, ale i przed degustującą publicznością organizatorzy postawili zadanie. To właśnie publiczność musiała wybrać najsmaczniejszy kociołek. Decyzją uczestników imprezy zwyciężyli Józef Zioło i Dawid Wydra.

Wszystkim kucharskim drużynom puchary wręczyli wójt gminy Gorzyce Leszek Surdy oraz starosta tarnobrzeski Jerzy Sudoł. Natomiast zwycięzcy otrzymali specjalny upominek ufundowany przez przewodniczącego rady gminy Krzysztofa Maruszaka oraz sołtysa Henryka Matyki.

Dla dzieci i młodzieży sporo atrakcji przygotowała Ochotnicza Straż Pożarna, Stowarzyszenie Wędkarskie „Okoń-Trześń” oraz Gminna Biblioteka Publiczna – filia w Trześni.

Na stoiskach organizacji można było wziąć udział w konkursach tj. łowienie ryb, przygotowywanie wakacyjnej pocztówki czy też w konkurencjach sprawnościowych. Imprezę zwieńczyła zabawa taneczna.

Na Święto Czereśni zaprosili: Przewodniczący Rady Gminy Gorzyce Krzysztof Maruszak, Radna Powiatu Tarnobrzeskiego Teresa Lipińska, Sołtys sołectwa Trześń Henryk Matyka wraz z Rada Sołecką, Ochotnicza Straż Pożarna w Trześni, Stowarzyszenie Wędkarskie „Okoń-Trześń”.

Impreza organizowana była przy wsparciu Urzędu Gminy Gorzyce, Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

Źródło: UG Grębów

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021