W Tarnobrzegu

425 inicjatyw na 425 urodziny Tarnobrzega. Zgłaszajcie pomysły

425 inicjatyw na 425 urodziny Tarnobrzega. Zgłaszajcie pomysły

Tarnobrzeskie stowarzyszenie Dolina Smaku zaprasza organizacje, firmy, instytucje i mieszkańców, którzy chcieliby w wyjątkowy sposób uczcić 425. urodziny Tarnobrzega do współudziału w akcji „425 dla TBG”. Dolina Smaku zainauguruje akcję 8 czerwca rozpoczynając w ten sposób tegoroczne obchody Dni Tarnobrzega.

– Swoimi pomysłami chcemy zaszczepić pasjonatów fotografii, dziennikarzy, filmowców, artystów, przedsiębiorców, dzieci, młodzież, nauczycieli, sportowców, przedstawicieli gastronomii i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się we wspólne przygotowanie imprez i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych i sportowych. Zwróciliśmy się do przedstawicieli władz Tarnobrzega z naszym pomysłem i otrzymaliśmy pełną aprobatę i deklarację współorganizacji tarnobrzeskiego dnia. Urząd Miasta Tarnobrzega odpowiada za przygotowanie logistyczne m.in. scenę, nagłośnienie, ochronę, zaś Dolina Smaku za realizację swoich pomysłów – podkreśla Monika Zając, prezes stowarzyszenia.

Piątek 8 czerwca będzie dniem tarnobrzeskim poświęconym twórczości lokalnych artystów, muzyków, ale nie tylko. Tarnobrzeskie urodziny na placu zamkowym w ogrodach dzikowskich rozpocznie polonez na 425 par. Do udziału w nim Dolina Smaku zaprasza wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu.

– Zaproszenia będziemy kierować do instytucji, gospodarzy województwa, ościennych miast i gmin oraz osób związanych z Tarnobrzegiem. Proponujemy, aby grupy zawodowe to jest policja, ratownicy medyczni, wojskowi, straż miejsca, straż pożarna zatańczyły poloneza w swoich strojach służbowych. Mieszkańców zaś zachęcamy do ubrania strojów z epok. Ubrania mogą mieć akcenty lasowiackie. Mile widziane są stroje stylizowane na modę z przełomu lat XV-XVI wieku – mówi wiceprezes Doliny Smaku Małgorzata Rokoszewska-Ćwiękała.

Tego dnia Dolina Smaku planuje ugotować 425 porcji zupy. – Jakiej potrawy powinni mieszkańcy zasmakować na 425 urodziny miasta? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy nadzieję, że w wybraniu potrawy pomogą nam mieszkańcy i sami zaproponują danie na miarę miejskich urodzin. Wszystkie propozycje można zgłaszać poprzez profil facebookowy Doliny Smaku i akcji 425 dla TBG. Do wspólnego gotowania zupy zaprosiliśmy najlepszych szefów kuchni z lokalnych restauracji – opowiada Monika Zając.

Dla dzieci i młodzieży animatorki Doliny Smaku: Iwona Ćwik, Anna Piątek, Anna Jurek, Agata Gorycka i Mateusz Załuska wraz z wolontariuszami przygotują zabawy, w które kiedyś bawili się nasi dziadkowie. Wieczorem uczestników urodzin Bogdan Myśliwiec, Piotr Czepiel, Piotr Duma, Piotr Śledziona i Krzysztof Trościński zaproszą na seanse filmowe, w których będą wyświetlone najciekawsze filmy o Tarnobrzegu. Wyświetlona zostanie również prezentacja fotografii z najładniejszymi zakątkami Tarnobrzega. Do stworzenia wirtualnej tarnobrzeskiej galerii złożonej z 425 zdjęć panowie z Doliny Smaku zapraszają wszystkich miłośników fotografii. Wystarczy przesłać zdjęcia wraz ze zgodą na ich publikację na adres mailowy:stowarzyszenie.dolinasmaku@gmail.com.

Wśród inicjatyw przewidzianych na ten rok są m.in. wystawy prac artystów, ale także uzdolnionej młodzieży, publikacje tj. „425 tarnobrzeskich potraw”, czy też 425 ciekawostek architektonicznych i nie tylko”, a także wiele eventów podkreślających wyjątkowy charakter miasta.

–Wszystkie akcje będziemy chcieli podsumować na tegorocznej Nocy Smaków, którą chcemy przygotować końcem listopada – obiecuje Monika Zając. Współorganizatorem wydarzeń organizowanych 8 czerwca jest Urząd Miasta Tarnobrzega. Patronat honorowy nad imprezą objął p.o. prezydent Tarnobrzega.

Fot. Wioletta Wojtkowiak

1-IMGP4129 1-IMGP4103 1-IMGP4110

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021