W Tarnobrzegu

425 inicjatyw na 425 urodziny Tarnobrzega. Zgłaszajcie pomysły

425 inicjatyw na 425 urodziny Tarnobrzega. Zgłaszajcie pomysły

Tarnobrzeskie stowarzyszenie Dolina Smaku zaprasza organizacje, firmy, instytucje i mieszkańców, którzy chcieliby w wyjątkowy sposób uczcić 425. urodziny Tarnobrzega do współudziału w akcji „425 dla TBG”. Dolina Smaku zainauguruje akcję 8 czerwca rozpoczynając w ten sposób tegoroczne obchody Dni Tarnobrzega.

– Swoimi pomysłami chcemy zaszczepić pasjonatów fotografii, dziennikarzy, filmowców, artystów, przedsiębiorców, dzieci, młodzież, nauczycieli, sportowców, przedstawicieli gastronomii i wszystkich, którzy chcieliby zaangażować się we wspólne przygotowanie imprez i wydarzeń kulturalno-rozrywkowych i sportowych. Zwróciliśmy się do przedstawicieli władz Tarnobrzega z naszym pomysłem i otrzymaliśmy pełną aprobatę i deklarację współorganizacji tarnobrzeskiego dnia. Urząd Miasta Tarnobrzega odpowiada za przygotowanie logistyczne m.in. scenę, nagłośnienie, ochronę, zaś Dolina Smaku za realizację swoich pomysłów – podkreśla Monika Zając, prezes stowarzyszenia.

Piątek 8 czerwca będzie dniem tarnobrzeskim poświęconym twórczości lokalnych artystów, muzyków, ale nie tylko. Tarnobrzeskie urodziny na placu zamkowym w ogrodach dzikowskich rozpocznie polonez na 425 par. Do udziału w nim Dolina Smaku zaprasza wszystkich mieszkańców, niezależnie od wieku i wykonywanego zawodu.

– Zaproszenia będziemy kierować do instytucji, gospodarzy województwa, ościennych miast i gmin oraz osób związanych z Tarnobrzegiem. Proponujemy, aby grupy zawodowe to jest policja, ratownicy medyczni, wojskowi, straż miejsca, straż pożarna zatańczyły poloneza w swoich strojach służbowych. Mieszkańców zaś zachęcamy do ubrania strojów z epok. Ubrania mogą mieć akcenty lasowiackie. Mile widziane są stroje stylizowane na modę z przełomu lat XV-XVI wieku – mówi wiceprezes Doliny Smaku Małgorzata Rokoszewska-Ćwiękała.

Tego dnia Dolina Smaku planuje ugotować 425 porcji zupy. – Jakiej potrawy powinni mieszkańcy zasmakować na 425 urodziny miasta? Tego jeszcze nie wiemy, ale mamy nadzieję, że w wybraniu potrawy pomogą nam mieszkańcy i sami zaproponują danie na miarę miejskich urodzin. Wszystkie propozycje można zgłaszać poprzez profil facebookowy Doliny Smaku i akcji 425 dla TBG. Do wspólnego gotowania zupy zaprosiliśmy najlepszych szefów kuchni z lokalnych restauracji – opowiada Monika Zając.

Dla dzieci i młodzieży animatorki Doliny Smaku: Iwona Ćwik, Anna Piątek, Anna Jurek, Agata Gorycka i Mateusz Załuska wraz z wolontariuszami przygotują zabawy, w które kiedyś bawili się nasi dziadkowie. Wieczorem uczestników urodzin Bogdan Myśliwiec, Piotr Czepiel, Piotr Duma, Piotr Śledziona i Krzysztof Trościński zaproszą na seanse filmowe, w których będą wyświetlone najciekawsze filmy o Tarnobrzegu. Wyświetlona zostanie również prezentacja fotografii z najładniejszymi zakątkami Tarnobrzega. Do stworzenia wirtualnej tarnobrzeskiej galerii złożonej z 425 zdjęć panowie z Doliny Smaku zapraszają wszystkich miłośników fotografii. Wystarczy przesłać zdjęcia wraz ze zgodą na ich publikację na adres mailowy:stowarzyszenie.dolinasmaku@gmail.com.

Wśród inicjatyw przewidzianych na ten rok są m.in. wystawy prac artystów, ale także uzdolnionej młodzieży, publikacje tj. „425 tarnobrzeskich potraw”, czy też 425 ciekawostek architektonicznych i nie tylko”, a także wiele eventów podkreślających wyjątkowy charakter miasta.

–Wszystkie akcje będziemy chcieli podsumować na tegorocznej Nocy Smaków, którą chcemy przygotować końcem listopada – obiecuje Monika Zając. Współorganizatorem wydarzeń organizowanych 8 czerwca jest Urząd Miasta Tarnobrzega. Patronat honorowy nad imprezą objął p.o. prezydent Tarnobrzega.

Fot. Wioletta Wojtkowiak

1-IMGP4129 1-IMGP4103 1-IMGP4110

Zobacz Komentarze (1)

1 Komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021