Kronika Policyjna

53-latek tymczasowo aresztowany za stalking

53-latek tymczasowo aresztowany za stalking

Mieszkaniec Tarnobrzega wysyłał wiadomości tekstowe do byłej żony, używał wobec niej słów wulgarnych i obelżywych, a nawet nachodził ją w miejscu pracy i wszczynał awantury. Policjanci zatrzymali stalkera i przedstawili mu zarzuty uporczywego nękania i kierowania gróźb wobec byłej partnerki. Sąd zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Za popełniony czyn grozi mu teraz kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Tarnobrzescy policjanci zakończyli postępowanie przygotowawcze przeciwko mężczyźnie, który dopuścił się stalkingu oraz gróźb karalnych. Sprawcą okazał się 53-letni mieszkaniec Tarnobrzega, który od czerwca ubiegłego roku wysyłał za pośrednictwem komunikatora obraźliwe wiadomości tekstowe do byłej żony. Mężczyzna zraniony odejściem kobiety, wielokrotnie do niej dzwonił i znieważał, nachodził w miejscu pracy, gdzie wszczynał awantury, poniżał ją, a nawet groził pozbawieniem życia.

Pokrzywdzona prosiła mężczyznę żeby przestał, jednak 53-latek dalej ją nękał. Swoją agresję kierował również wobec nieletniej córki. Kobieta o całym zdarzeniu powiadomiła policjantów. Śledczy pierwsze czynności przeprowadzili jeszcze w czerwcu 2020 roku. Wówczas decyzją prokuratora, 53-letni mężczyzna został objęty policyjnym dozorem, miał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej i kontaktowania się z nią w jakiejkolwiek formie. Stalker nie stosował się jednak do nałożonych na niego środków. Cały czas nachodził byłą żonę, dzwonił do niej, wysyłał obraźliwe sms-y, a nawet groził.

Policjanci w tej sprawie zebrali kolejny materiał dowodowy. Przedstawili mężczyźnie zarzut przestępstwa związanego z groźbami karalnymi i stalkingiem.

Na podstawie materiału dowodowego prokurator złożył wniosek o tymczasowy areszt dla 53-latka. Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie na okres 2 miesięcy. Mężczyźnie grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W terenie zabudowanym jechał 131 km/h, zatrzymany przez SPEED

rta24.eu6 maja 2021

W majowy weekend było bezpiecznie

rta24.eu4 maja 2021

Czujność sąsiada uratowała życie mężczyźnie

rta24.eu29 kwietnia 2021

Dbajmy o mienie w naszych ogródkach działkowych

rta24.eu29 kwietnia 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Wypadek w Chmielowie

rta24.eu27 kwietnia 2021

Osiem osób rannych w wypadku w Suchorzowie

rta24.eu26 kwietnia 2021

Szynobus najechał na peugeota

rta24.eu26 kwietnia 2021

kierowca hondy przewoził nielegalną amunicję

rta24.eu23 kwietnia 2021