Kronika Policyjna

70-letnia kobieta odpowie za przywłaszczenie portfela

70-letnia kobieta odpowie za przywłaszczenie portfela

Kara do 3 lat pozbawienia wolności grozi 70-letniej mieszkance Tarnobrzega, która będąc w kolekturze, przywłaszczyła znaleziony portfel z dokumentami i kartą płatniczą. Nie oddała znalezionej rzeczy, tylko przejrzała zawartość portfela, gdy nie znalazła w nim pieniędzy, podrzuciła go do sklepu. Kobieta usłyszała już zarzut. Za swój czyn będzie odpowiadać przed sądem.

Do zdarzenia doszło kilka tygodni temu, przy ul. Wyspiańskiego w Tarnobrzegu. Mieszkanka Tarnobrzega, będąc w kolekturze, przywłaszczyła sobie damski portfel, który prawdopodobnie przez roztargnienie, pozostawiła pod ladą, jedna z klientek. Były w nim dokumenty i karta bankomatowa. Kiedy pokrzywdzona zorientowała się, że nie ma portfela, próbowała szukać go na własną rękę, gdy go nie znalazła, o pomoc zwróciła się do tarnobrzeskich policjantów. Funkcjonariusze przyjęli zawiadomienie i przystąpili do wyjaśnienia okoliczności tego zdarzenia. Zabezpieczyli monitoring w kolekturze, ustalili tożsamość kobiety, która znalazła portfel i zabrała go ze sobą.

Okazała się nią 70-letnia mieszkanka Tarnobrzega. Policjanci ustalili, że kobieta po przejrzeniu zawartości portfela, gdy nie znalazła w nim pieniędzy, podrzuciła go do sklepu. Podczas przesłuchania seniorka przyznała się do winy. Wczoraj policjanci przestawili jej zarzut przywłaszczenia cudzego mienia. Kobiecie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Portfel odnalazł jeden z klientów i powiadomił o tym fakcie personel sklepu, następnie pracownicy przekazali go policjantom. Utracone rzeczy wróciły do prawowitej właścicielki.

Pamiętajmy:

  • Przywłaszczenie cudzego mienia uzyskanego w dowolny sposób – nawet przez znalezienie – według kodeksu karnego jest przestępstwem. W myśl art. 284 kodeksu karnego każdemu kto przywłaszcza rzecz znalezioną grozi kara grzywny, ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 3 lat.
  • Płacenie znalezioną kartą bankomatową, traktowane jest jako przestępstwo kradzieży z włamaniem, za które grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.
  • Kiedy sami nie jesteśmy w stanie ustalić właściciela znalezionej rzeczy, możemy z prośbą o pomoc zwrócić się do instytucji publicznych, takich jak: Policja, Straż Miejska czy Biuro Rzeczy Znalezionych.

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W Tarnobrzegu opel zderzył się z ciężarówką

rta24.eu23 listopada 2020

Pijany kierowca przyjechał na stacje zatankować paliwo

rta24.eu20 listopada 2020

Poszukiwany przez sąd wpadł , bo zaśmiecał ulice

rta24.eu19 listopada 2020

53-letni mieszkaniec Tarnobrzega z 2 promilami za kierownicą

rta24.eu18 listopada 2020

Pijana 35-latka, zatrzymana dwukrotnie w ciągu jednego dnia

rta24.eu17 listopada 2020

Osocze ozdrowieńców pilnie potrzebne !

rta24.eu16 listopada 2020

Pożar dwóch domów w Grębowie

rta24.eu13 listopada 2020

Tymczasowy areszt, dla mężczyzny który złamał obowiązek izolacji

rta24.eu12 listopada 2020

Kto rozpoznaje tego mężczyznę ?

rta24.eu10 listopada 2020