W Tarnobrzegu

A jednak! Będziemy czytać „Wesele” i tańczyć poloneza

A jednak! Będziemy czytać „Wesele” i tańczyć poloneza

Miło nam donieść, że Tarnobrzeg jednak weźmie udział w akcji Narodowego Czytania „Wesela”. Wszystko dzięki miłośnikom kulinariów, którzy są rozsmakowani także w literaturze. Dlatego wzięli sprawy w swoje ręce.

Dwa dni temu informowaliśmy, że Miejska Biblioteka Publiczna odwołała akcję Narodowego Czytania z powodu…braku chętnych. Na szczęście to już nieaktualne. Po naszym apelu o pospolite ruszenie czytelników z dyrekcją książnicy skontaktowali się inicjatorzy wielu imprez kulturalno-kulinarnych w regionie m.in. Nocy Smaków i złożyli propozycję nie do odrzucenia.

– Portal dolinasmaku.eu przyłączył się do akcji i będzie współorganizatorem wydarzenia – poinformowała nas liderka grupy Monika Zając. – Nie możemy pozwolić, by pięćdziesięciotysięcznym mieście nie odbyła się akcja Narodowego Czytania. To przede wszystkim negatywnie wpływa na nasz wizerunek w obliczu innych miast czy gmin, gdzie się czyta. Ponadto akcja trwa już sześć lat i nie warto jej przerywać. Stąd też brak zainteresowania akcją skłonił nas do podjęcia wspólnej organizacji VI edycji Narodowego Czytania – podkreślają zgodnie członkowie grupy dolinasmaku.eu.

Jak informują współorganizatorzy przygotowali również szereg atrakcji i w ciągu zaledwie kilku godzin namówili wiele firm i ludzi do włączenia się w akcję społecznościową #POSPOLITERUSZENIENAWESELE, #TARNOBRZEGCZYTAWESELE, #BEDZIEWESELE.

Wśród osób, które już odpowiedziały na apel doliny smaku są między innymi radni, prezydenci, dziennikarze, aktorzy z amatorskiego teatru działającego przy TDK, a także osoby, które zajmują się zawodowo tańcem i sportem. – O godzinie 10 wspólnie z pracownikami biblioteki zapraszamy do wspólnego czytania. Każdy, kto przyjdzie i przeczyta fragment „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego otrzyma specjalny dyplom „Podziękowanie za czytanie”. Wesele nie może odbyć się bez dobrego jedzenia i tańców, dlatego ekipa doliny smaku przygotuje smaczne pasty i miętowe napoje orzeźwiające, a w samo południe zaprosimy wszystkich do odtańczenia na tarnobrzeskim rynku poloneza. Taniec m.in. poprowadzą instruktorzy z Fitnesski oraz tarnobrzeski FRAM – mówi Monika Zając.

Kto chce dołączyć do organizacji wydarzenia proszonhy jest o kontakt przez FB lub Miejską Bibliotekę Publiczną.

Wioletta Wojtkowiak

fot. kadr z filmu “Wesele” z 1972 r.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021