W powiecie

Afera z jabłkiem w tle

Afera z jabłkiem w tle

Agencja Rynku Rolnego w Warszawie wykreśliła tarnobrzeski Bank Żywności z listy organizacji uprawnionych do odbioru jabłek w ramach pomocy związanej z rosyjskim embargo. To efekt nieuczciwości czterech rolników, którzy na jabłkach chcieli zarobić podwójnie. Szacuje się, że to kwota 100 tysięcy złotych.

Na szczęście, dzięki szybkiej interwencji tarnobrzeskiego banku, pieniądze nie zostały im wypłacone. Sprawę bada prokuratura.

1-DSCN3043

W 2014 i 2015 roku tarnobrzeski bank przyjął i rozprowadził za pośrednictwem stowarzyszeń aż 15 tysięcy ton jabłek. Pracę związaną z ich przyjmowaniem i rozdysponowaniem wykonywało trzech społeczników. Kiedy przyszło do rozliczeń, okazało się, że cztery tiry jabłek nie dotarły do jednej z organizacji pożytku publicznego. Prezes tarnobrzeskiego banku Czesław Łuszczki nie mógł uwierzyć, że któryś z rolników tak wykorzystał ludzką dobroć i zaufanie. – Za dostarczenie owoców do organizacji odpowiadali rolnicy. Każdy tir z jabłkami był przez nas rejestrowany, a rolnik otrzymywał pokwitanie odbioru owoców i dokumenty upoważniające do wypłacenia przez Agencję Rynku Rolnego pieniędzy. Te cztery tiry jabłek, po 20 ton każdy warte były 100 tys. złotych – ubolewa prezes.

IMG_2814(1)
Pracownicy banku stracili zaufanie do dostawców jabłek i w obawie przed tego typu zdarzeniami zaprzestali przyjmowania owoców od sadowników.
Na nieuczciwości i pazerności „kolegów z branży” ucierpieli ci rolnicy, którzy wzorowo wywiązywali się z całej procedury. Odbiorców jabłek muszą szukać poza Tarnobrzegiem.

Monika Stojowska

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Serce na nakrętki

rta24.eu4 marca 2021

Boisko z nową instalacją do nawadniania

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Sytuacja hydrologiczna i meteorologiczna na naszym obszarze jest korzystna

rta24.eu3 marca 2021

Remont wieży strażackiej w Dąbrowicy

rta24.eu2 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021