Agresywny Radomiak pokonał osłabioną Siarkę

Chociaż zostawili na boisku mnóstwo sił i serca, to niestety muszą przełknąć gorycz porażki. Piłkarze Siarki Tarnobrzeg przegrali dziś na własnym boisku 2:4 z Radomiakiem Radom i spadli w tabeli na ósme miejsce. Radomiak grał agresywnie i bezlitośnie wykorzystywał błędy gospodarzy.

Chociaż podopieczni trenera Włodzimierza Gąsiora już praktycznie zapewnili sobie utrzymanie w II lidze, to jednak sytuacja tarnobrzeżan nie wygląda na lepiej. W szczególności ta kadrowa. W dzisiejszym spotkaniu do składu powrócił wprawdzie podstawowy bramkarz Paweł Pawlus, ale nawet na ławce zabrakło Konrada Stępnia, Dariusza Frankiewicza, Tomasza Przewoźnika czy Szymona Martusia. Za to swój debiut na drugoligowym boisku zaliczyło dwóch w młodzieżowców Bartłomiej Krawczyk i Maciej Michalewski. Niestety nie będą oni dobrze wspominać tego meczu. Co gorsza po dzisiejszym spotkaniu na kontuzje narzekają jeszcze Daniel Koczon i Jakub Wróbel. Za to za tydzień zabraknie Bartosza Walencika, który będzie pauzował za żółte kartki.

Spotkanie lepiej rozpoczęli gospodarze. Już w siódmej minucie długie podanie trafiło wprost do Doriana Buczka, który wbiegł w pole karne i został sfaulowany. Arbiter wskazał na jedenastkę, którą pewnie wykorzystał kapitan Marcin Stefanik. Radość Siarkowców nie trwała jednak długo. Niestety już sześć minut później do remisu doprowadził grający jeszcze jesienią w Tarnobrzegu, Kamil Kościelny, który najwyżej wyskoczył do piłki i głową skierował ją do bramki. Po tej akcji w grze gospodarzy widać było nerwowość. Siarkowcy częściej tracili piłkę, ich podania były mało dokładne i z trudem konstruowali akcje. Sytuację wykorzystali za to przyjezdni, którzy coraz częściej meldowali się pod bramką Pawlusa. W 34 minucie Bartosz Walencik sfaulował przeciwnika tuż przed polem karnym. Sędzia podyktował rzut wolny, podczas którego stojący w murze Daniel Koczon, zdaniem arbitra, zagrał ręką w piłkę za co sędzia podyktował jedenastkę dla gości. Do piłki podszedł również grający niegdyś w Siarce, Bartosz Sulkowski, który dał prowadzenie gościom z Radomia. Zaledwie pięć minut poźniej Pawlus już po raz trzeci musiał wyciągać piłkę z siatki po celnym strzale Przemysława Śliwińskiego.

Po przerwie Siarka wróciła na boisko w zmienionym składzie. Kontuzjowanego Daniela Koczona i Jakuba Głaza zastąpili Sebastian Mandzelowski i Adrian Chłoń. To właśnie ten drugi strzelił drugiego gola dla gospodarzy wykorzystując ogromny błąd bramkarza gości, który przepuścił piłkę, a jako pierwszy dopadł do niej Chłoń i skierował futbolówkę do bramki.

Siarkowcy nie odpuszczali, jednak ich starania to za mało na pokonanie świetnie dysponowanego dzisiaj Radomiaka. Gospodarzy dobił jeszcze w 63 minucie swoim drugim trafieniem Kamil Kościelny. W ekipie gości oprócz Kościelnego i Sulkowskiego zagrał także trzeci były zawodnik Siarki – Michał Chrabąszcz. Dzięki tej wygranej Radomiak zainkasował komplet punktów i przeskoczył Siarkę w tabeli.

SIARKA TARNOBRZEG – RADOMIAK RADOM 2:4 (1:3)
1:0 – Stefanik 8′ (k)
1:1 – Kościelny 14′
1:2 – Sulkowski 36′ (k)
1:3 – Śliwiński 41′
2:3 – Chłoń 52′
2:4 – Kościelny 63′

SIARKA: 12. Paweł Pawlus – 18. Jan Grzesik, 24. Bartosz Waleńcik, 2. Radosław Sylwestrzak, 25. Krzysztof Suchecki (86, 5. Maciej Michalewski) – 11. Daniel Koczon (46, 19. Adrian Chłoń), 9. Marcin Stefanik, 8. Marcin Stromecki, 7. Dorian Buczek (81, 6. Bartłomiej Krawczyk), 26. Jakub Wróbel – 10. Jakub Głaz (46, 15. Sebastian Mandzelowski).

RADOMIAK: 27. Adrian Szady – 95. Maciej Wasilewski, 22. Norbert Jędrzejczyk, 4. Maciej Świdzikowski, 19. Bartosz Sulkowski – 21. Dariusz Brągiel (90, 26. Marek Dubeň), 14. Kamil Kościelny, 20. Michał Chrabąszcz (85, 17. Włodzimierz Puton), 10. Mateusz Radecki, 31. Radosław Mikołajczak (90, 23. Marcin Gawron) – 15. Przemysław Śliwiński (46, 32. David Kwiek).

żółte kartki: Waleńcik, Koczon, Buczek – Świdzikowski, Jędrzejczyk, Sulkowski, Dubeň

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *