sport

Akademia Piłkarska Stalowa Wola najlepsza na Podkarpaciu

Akademia Piłkarska Stalowa Wola najlepsza na Podkarpaciu

Znamy mistrzów województwa podkarpackiego, którzy w finale ogólnopolskim powalczą o grę na Stadionie Narodowym i Puchar Tymbarku

Po dwóch dniach zaciętej rywalizacji w Stalowej Woli poznaliśmy piłkarskich mistrzów województwa podkarpackiego w kategoriach U-8, U-10 i U-12. W zakończonym finale wojewódzkim XVI edycji Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” triumfowały zespoły Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola i Szkoły Podstawowej z Kalnikowa w kategorii U-8, Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola i Beniaminka Krosno w kategorii U-10 oraz SMS Mielec i UKS ORLIK Harasiuki w U-12. Zwycięskie drużyny U-10 i U-12 będą reprezentowały województwo podkarpackie w finale ogólnopolskim, który rozstrzygnie się już 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.

08.04.2016 FINAL PODKARPACKI XVI EDYCJI TURNIEJU - Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - U-8 I U-10

Finały województwa podkarpackiego zostały rozegrane 8-9 kwietnia na obiekcie MOSiR-u przy ulicy Hutniczej 15 w Stalowej Woli. Zmagania dzieci były częścią wielkiego święta futbolu, w którym uczestniczyli rodzice, trenerzy oraz kibice piłki nożnej dopingujący reprezentantów swoich miast i szkół. Pierwszego dnia o miano najlepszych walczyły dzieci w kategoriach U-8 i U-10, a drugiego zostały wyłonione najlepsze drużyny w kategorii U-12.

W kategorii wiekowej do lat 8, najlepszą żeńską drużyną została Szkoła Podstawowa z Kalnikowa, która wygrała swoją grupę z bilansem bramkowym 8:1, pokonując po drodze Szkołę Podstawową z Pysznicy, Szkołę Podstawową z Grodziska Dolnego i Szkołę Podstawową z Pustkowa. – Było naprawdę super! Cóż można innego powiedzieć, kiedy wygrywa się turniej i zostaje mistrzem województwa podkarpackiego. Jesteśmy pierwszy raz na turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i jestem zauroczona wszystkim, co tutaj się dzieje. Po wygraniu w swoim powiecie wiedziałyśmy, że czeka nas turniej w Stalowej Woli, więc przygotowywałyśmy się do niego intensywnie. Mimo wszystko wygrana jest dla nas sporą niespodzianką – zdradziła po turnieju zaskoczona opiekunka dziewczynek, Maria Dacyk.

Wśród chłopców w najmłodszej kategorii triumfował zespół Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola, pokonując w finale UKS 6 Jasło 7:0. Po finale trener zwycięskiej drużyny chwalił organizację turnieju. – Była to świetna zabawa dla nas wszystkich. Jest to największy tego typu turniej w Polsce, którego wartością jest to, że każde dziecko dostaje medale i upominki. Widać, że wszyscy bardzo dobrze się bawią – zauważył jeden z trenerów drużyny, Karol Wołoszyn. Zapytany o klucz do sukcesu swojej drużyny, akcentował zabawę. – Wynik nie jest tutaj najważniejszy, ale oczywiście zawsze milej jest wygrać niż przegrać. Nasze treningi odbywają się na zasadzie gier i zabaw, a to jak widać przynosi efekty. Chcemy, żeby przede wszystkim trening sprawiał chłopcom radość.

tabelka_tymbark

W rywalizacji dziewczynek do lat 10 najlepsza okazała drużyna Beniaminka Krosno, która w finałowym meczu swojej kategorii pokonała 6:0 Szkołę Podstawową z Wólki Pełkińskiej. Po triumfie trener dziewczynek, Marcin Maculski, był pod ogromnym wrażeniem nie tylko gry swojej drużyny, ale też całego turnieju. – Bardzo się cieszę z wygranej. Bierzemy udział w każdej edycji turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” i według mnie jest to super sprawa. Dziewczynki miały okazję się pobawić, przeżyć świetną przygodę, a do tego jeszcze wygrać w swojej kategorii – cieszył się szkoleniowiec Beniaminka. – Mój zespół był dobrze przygotowany do gry na trawie, chociaż mieliśmy od tego przerwę. Dziewczynki strzeliły bardzo dużo bramek, straciły tylko jedną, więc turniej uważam za bardzo udany. Teraz czeka nas ciekawa wycieczka do Warszawy. Zobaczymy, być może uda się powalczyć o podium – zapowiadał.

Jeśli chodzi o drużyny chłopców w kategorii U-10, najlepiej wypadła ekipa Akademii Piłkarskiej Stalowa Wola, wygrywając finałowe starcie z APPN Mielec 4:3. Powtórzyła tym samym wyczyn swoich młodszych kolegów, z czego bardzo zadowoleni byli trenerzy Akademii. – Było sporo wrażeń w tych rozgrywkach. W meczu finałowym, ale także w poprzednich starciach, towarzyszyły nam ogromne emocje. Cieszymy się, że ostatecznie skończyło się bardzo dobrze – komentował uśmiechnięty Michał Czubat, jeden z dwójki trenerów. – Jest bardzo pozytywnie, gdyż zwyciężyła piłka i zabawa. Naszym mottem jest: „Uśmiech, zabawa, zielona murawa” i tego staramy się zawsze trzymać. Zapewniam, że na każdym treningu jest ta zabawa, oczywiście z piłką – dodał trener.

08.04.2016 FINAL PODKARPACKI XVI EDYCJI TURNIEJU - Z PODWORKA NA STADION O PUCHAR TYMBARKU - U-8 I U-10

W kategorii U-12 najlepszym spośród żeńskich zespołów okazała się drużyna UKS ORLIK Harasiuki, która pokonała w ostatnim meczu Szkołę Podstawową z Grodziska Dolnego (1:0). Po turnieju opiekun zespołu, Marcin Jednacz, nie krył zadowolenia. – Trzeba przyznać, że niełatwo było odnieść końcowy sukces. W tym roku drużyny bardzo wysoko postawiły poprzeczkę i szybko doczekaliśmy się emocji. Dziewczyny od samego początku walczyły, a w meczu finałowym wykorzystały swoją przewagę. Cieszymy się, gdyż kolejny raz jedziemy do Warszawy na finał ogólnopolski. Znamy już ten smak i myślę, że powalczymy o dobre miejsce. Przez najbliższy miesiąc na pewno będziemy się z dziewczynami częściej spotykać i wprowadzać niuanse taktyczne. Do Warszawy pojedziemy dobrze przygotowani – przekonywał po turnieju trener z Harasiuków.

Wśród chłopców, triumfatorami kategorii U-12 została drużyna SMS Mielec. W dramatycznym finałowym meczu, pokonali oni 2:1 SMS Resovię Rzeszów. – Turniej zakończyliśmy zwycięstwem, więc jestem bardzo szczęśliwy. Bardzo dobrze graliśmy od pierwszego meczu, straciliśmy tylko jedną bramkę w finale, ale udało nam się strzelić o jedną więcej i teraz możemy cieszyć się ze zwycięstwa. Teraz czekamy na wyjazd do Warszawy. Naszym celem jest szkolenie chłopaków, żeby kiedyś w przyszłości zagrali na poziomie Ekstraklasy czy w reprezentacji Polski. Jeżeli po drodze uda się wygrać także turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”, to będzie ich dodatkowy sukces – wyznał uradowany trener drużyny z Mielca, Jakub Korczykowski.

Jednym z celów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” jest wyłanianie piłkarskich talentów, dlatego trenerzy drużyn, które wygrały finały wojewódzkie mogą dobrać do swojego podstawowego składu po 2 wyróżniających się zawodników z zespołów, które odpadły lub dwóch dodatkowych ze swojego podmiotu. W finale ogólnopolskim rywalizować będą reprezentacje poszczególnych województw.

Klasyfikacja generalna

Kategoria
Chłopcy
Dziewczynki

U-8

1. AP Stalowa Wola
2. UKS 6 Jasło
3. AMO Rzeszów
4. Orlik Adamówka
1. SP Kalników
2. SP Pysznica
3. SP Pustków
4. SP Grodzisko Dolne

Najlepszy bramkarz

Eryk Świeboda (AMO Rzeszów)
Julia Butryn (SP Pysznica)

Najlepszy zawodnik

Franciszek Słowik (AP Stalowa Wola)
Julia Słabicka (SP Pustków)

Król strzelców

Wiktor Kozicki (UKS 6 Jasło) – 15 bramek
Alicja Ferków (SP Kalników) – 5 bramek

U-10

1. AP Stalowa Wola
2. APPN Mielec
3. AMO Rzeszów
4. Beniaminek Krosno
1. Beniaminek Krosno
2. SP Wólka Pełkińska
3. SP Łowisko
4. SP Grodzisko Dolne

Najlepszy bramkarz

Tomasz Krupa (AP Stalowa Wola)
Aleksandra Drelich (SP Łowisko)

Najlepszy zawodnik

Michał Łazor (AMO Rzeszów)
Kamila Machała (SP Wólka Pełkińska)

Król strzelców

Jakub Wójcik (APPN Mielec) – 17 bramek
Anna Skrzypczyk (Beniaminek Krosno) – 12 bramek

U-12

1. SMS Mielec
2. SMS Resovia Rzeszów
3. Beniaminek Krosno
4. SP 9 Dębica
1. UKS ORLIK Harasiuki
2. SP Grodzisko Dolne
3. SP Jaśliska
4. SP Nehrybka

Najlepszy bramkarz

Szymon Skrzęta (Beniaminek Krosno)
Barbara Grabowiec (SP Grodzisko Dolne)

Najlepszy zawodnik

Kacper Kołek (SMS Mielec)
Patrycja Jednacz (UKS Orlik Harasiuki)

Król strzelców

Jakub Struzik (SP 9 Dębica) – 11 bramek
Natalia Chowaniec (SP Jaśliska) – 14 bramek

WIELKI FINAŁ I NAGRODA GŁÓWNA

Zwycięzcy finałów wojewódzkich w kategorii U-10 i U-12 zagrają w finale ogólnopolskim, który już po raz trzeci rozegrany zostanie w Warszawie w dniach 30 kwietnia – 2 maja. Najlepsze drużyny XVI edycji poznamy 2 maja na Stadionie Narodowym bezpośrednio przed Finałem Pucharu Polski. Nagrodą Główną XVI edycji jest Puchar Tymbarku oraz wyjazd na mecz Polska-Holandia rozgrywany 1 czerwca w Gdańsku, a także spotkanie z piłkarzami reprezentacji Polski. Natomiast w kategorii U-8 rywalizacja o Puchar Tymbarku, zakończyła się właśnie na poziomie wojewódzkim.Tturniej przyszłych Reprezentantów Polski

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” to największe rozgrywki dla dzieci w wieku szkolnym w Europie. Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a głównym sponsorem od dziesięciu lat jest firma Tymbark. Celem Turnieju jest zachęcanie uczniów szkół podstawowych do uprawiania sportu, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

Podczas swojej historii Turniej był początkiem piłkarskiej przygody dla wielu obecnych reprezentantów Polski różnych kategorii wiekowych: Arkadiusza Milika, Piotra Zielińskiego, Marcina Kamińskiego, Tomasza Kędziory, Bartosza Salamona, Bartosza Bereszyńskiego, Gracjana Horoszkiewicza, Igora Łasickiego, Karola Żwira, Filipa Jagiełło, Michała Bartkowiaka, oraz Pauliny Dudek.
Patronat honorowy nad XVI edycją Turnieju sprawuje Prezydent RP Andrzej Duda. Patronat nad rozgrywkami objęły również: Ministerstwo Sportu i Turystyki, Ministerstwo Zdrowia oraz Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także UEFA Grassroots.

Patronat medialny: Radio Zet, TVN, Bravo Sport, Onet, Przegląd Sportowy, Echo Dnia, Gazeta Krakowska, Gazeta Olsztyńska, Gazeta Wrocławska, Gazeta Wyborcza Bydgoszcz, Gazeta Wyborcza Zielona Góra, Kurier Lubelski, Kurier Szczeciński, Nasze Miasto Gdańsk, Nasze Miasto Katowice, Nasze Miasto Łódź, Nasze Miasto Poznań, Nasze Miasto Warszawa, Nowa Trybuna Opolska i Nowiny.
Partnerem Turnieju jest firma Reporter Young. Partnerem Turnieju w województwie podkarpackim jest firma Specjał.

Szczegółowe informacje o Turnieju znajdują się na stronach:

www.zpodworkanastadion.pl oraz www.pzpn.pl

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w sport

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Paweł Włodyka zawodnik IKS JEZIORO Tarnobrzeg zdobył dwa medale w Hiszpanii!!

rta24.eu19 października 2021

6 medali UKS DELIN w podkarpackiej lidze

rta24.eu13 października 2021

Ola Łuc Brązową Medalistką Mistrzostw Polski

rta24.eu6 października 2021

II miejsce Igora Majewskiego z tarnobrzeskiego UKS Delfin

rta24.eu4 października 2021

IKS Jezioro Tarnobrzeg Drużynowym Mistrzem Polski!

rta24.eu30 września 2021

12 medali UKS Delfin w  Ogólnopolskich Zawodach Pływackich

rta24.eu27 września 2021

Sukces IKS JEZIORO Tarnobrzeg w IMP w Gorzowie Wielkopolskim

rta24.eu23 września 2021