W powiecie

Akcja zwalczania kleszczy w mieście

Akcja zwalczania kleszczy w mieście

We wtorek i środę, 16-17 czerwca, o ile dopisze pogoda, w kilku punktach na terenie Tarnobrzega przeprowadzona zostanie akcja zwalczania kleszczy. Odkomarzanie całego miasta przeprowadzane będzie według zapotrzebowania, ale najwcześniej po ustabilizowaniu się pogody.

Akcją zwalczania kleszczy objęty ma zostać park dzikowski, tzw. „Lasek Buloński” na osiedlu Przywiśle, skarpa wiślana, tereny rekreacyjne ul. Przy Zalewie, stawy rybne, tereny Jeziora Tarnobrzeskiego, aleja Lipowa na osiedlu Dzików.

Do oprysków zostaną użyte preparaty dopuszczone do obrotu decyzją Ministra Zdrowia (wydanej na podstawie ustawy o produktach biobójczych oraz dyrektywy 98/8/WE Parlamentu Europejskiego i Rady) i ujęte w Rejestrze Produktów Biobójczych prowadzonym przez Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych. Mimo dopuszczenia do obrotu preparatów biobójczych, jakie zostaną użyte, należy unikać przebywania w ich rozpylonej chmurze, a karencja dla owoców wynosi około 7 dni. Dla bezpieczeństwa planowane opryski przeprowadzane będą w godzinach wieczornych, zarówno we wtorek, jak i w środę rozpoczną się od godziny 20.00.

Przeprowadzenie zabiegu zwalczania kleszczy uzależnione jest od panujących warunków atmosferycznych i może ulec zmianie. O ewentualnej zmianie i nowych terminach poinformujemy.

Na ustabilizowanie się  pogody magistrat czeka też z odkomarzaniem. Odkomarzaniem objęty jest znaczny obszar miasta, stąd koniecznych jest kilka bezdeszczowych dni.

Akcją zwalczania kleszczy, larw komarów i dorosłych postaci komarów przeprowadzi w Tarnobrzegu firma Pestokil Sp. z o.o. z Brzegu.

 

Źródło U.M. Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Spotkanie tradycji z nowoczesnością w baranowskim zamku

rta24.eu3 sierpnia 2021

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

Akcja Zbiórki Krwi w Nowej Dębie

rta24.eu23 lipca 2021

Nowa Dęba – Powstaną nowe drogi

rta24.eu23 lipca 2021

Gorzyce – Zlot pełen dobrych serc

rta24.eu21 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021