kultura i rozrywka

Aktorska piosenka w dzikowskim zamku. Wystąpią Roman Kołakowski i Agata Klimczak

Aktorska piosenka w dzikowskim zamku. Wystąpią Roman Kołakowski i Agata Klimczak

Z recitalem „Sprzedawca piosenek” wystąpią w sobotę pieśniarz, poeta Roman Kołakowski i aktorka Agata Klimczak. Wielbiciele Brela, Cohena, Okudżawy czy Waitsa nie mogą tego przegapić.

Koncert rozpocznie się o godz. 19. Bilety kosztują 20 złotych. Jednak warto pojawić się w zamku już o godzinie 18. Agata Klimczak przeczyta wtedy fragmenty Kroniki Polskiej Wincentego Kadłubka, której rękopis znajduję się w zbiorach Muzeum Historycznego Miasta Tarnobrzega.

Koncert uatrakcyjni rozpoczynający się jutro w Dzikowie Festiwal Literatury i Sztuki. Recital Romana Kołakowskiego „Sprzedawca piosenek” to wybór najważniejszych utworów autorskich z ostatnich lat, ale także przypomnienie starszych pieśni i przekładów wielkich bardów.

Roman Kołakowski to pieśniarz, poeta, kompozytor, tłumacz i reżyser – wieloletni dyrektor artystyczny Przeglądu Piosenki Aktorskiej. Wrocławianin, który od 2005 roku mieszka i pracuje w Warszawie, realizując w całej Polsce autorskie, muzyczne widowiska plenerowe i teatralne. Jego utwory autorskie i przekłady znaleźć można na płytach Justyny Steczkowskiej, Patrycji Markowskiej, Katarzyny Groniec, Edyty Geppert, Kazika Staszewskiego, Wojciech Waglewskiego i Voo Voo, Grzegorza Markowskiego, Miachała Bajora, Macieja Maleńczuka i wielu czołowych polskich aktorów i wokalistów.

Agata Klimczak – aktorka, absolwentka krakowskiej PWST, pracująca na co dzień w Teatrze STU i Teatrze Piosenki. Laureatka wielu festiwali i konkursów artystycznych. Bartłomiej Abramowicz – wybitny pianista, kompozytor i aranżer. Współpracujący stale z Teatrem Piosenki i zespołem Pawkin.

recitale

ww

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021

Będzie kontynuacja ścieżki rowerowej Wola Baranowska – Knapy

rta24.eu15 kwietnia 2021

1055. rocznica Chrztu Polski

rta24.eu14 kwietnia 2021