Kronika Policyjna

Amatorzy cudzej torebki w rękach policjantów

Amatorzy cudzej torebki w rękach policjantów

Policjanci z Tarnobrzega przedstawili zarzut kradzieży kobiecie i mężczyźnie. Para przebywając w jednym ze sklepów przy ul. Sienkiewicza, ukradła z toalety, pozostawioną przez klientkę torebkę. Był w niej portfel, dokumenty i pieniądze. Obydwoje przyznali się do popełnienia przestępstwa i złożyli wyjaśnienia. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Do dyżurnego z Tarnobrzega wpłynęła informacja od jednej z mieszkanek naszego miasta o tym, że padła ofiarą kradzieży. Do zdarzenia doszło w środę, przed godz. 19, w markecie spożywczym przy ul. Sienkiewicza w Tarnobrzegu. Pokrzywdzona miała pozostawić torebkę w sklepowej toalecie.

Na miejsce zostali skierowani mundurowi. Ustalili, że pokrzywdzona zostawiła w toalecie torebkę, w której był portfel, dokumenty, karta bankowa i pieniądze w kwocie 580 zł. Kobieta zabrała torby z zakupami, a o torebce, którą powiesiła na wieszaku kabiny zapomniała. Gdy po chwili wróciła, torebki już nie było. Poszkodowana oszacowała straty na kwotę 1 200 zł.

Policjanci na podstawie zapisu monitoringu oraz zebranych informacji, wytypowali podejrzanych. Okazali się nimi 48-letnia kobieta i jej 50-letni znajomy. Oboje bez stałego miejsca zamieszkania. Funkcjonariusze rozpoczęli poszukiwania tych osób. Po kilkunastu godzinach zatrzymali mężczyznę, który odpowiadał rysopisowi sprawcy. Funkcjonariusze sprawdzili stan jego trzeźwości. Urządzenie wykazało u mężczyzny 1,83 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu celem wytrzeźwienia i wyjaśnienia okoliczności zdarzenia.

Po krótkim czasie policjanci zatrzymali również kobietę, która miała związek z tym przestępstwem. Podczas prowadzonych czynności oboje przyznali się do kradzieży. Okazało się, że kobieta zauważyła pozostawioną w toalecie torebkę i poprosiła swojego kolegę o wyniesienie łupu. Mężczyzna przystał na jej propozycję i zabrał cudzą rzecz.

Funkcjonariusze przedstawili złodziejom zarzuty popełnienia przestępstwa. Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

Mając na uwadze to zdarzenie, apelujemy do mieszkańców o ostrożność i pilnowanie swoich rzeczy, zwłaszcza podczas gorączki świątecznych zakupów.

 

 

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Wydarzenia drogowe w powiecie tarnobrzeskim

rta24.eu5 marca 2021

Rodzeństwo z Tarnobrzega odpowie za uszkodzenie mienia

rta24.eu5 marca 2021

Zabezpieczajmy swoje rowery przed kradzieżą!

rta24.eu4 marca 2021

SPEED zatrzymało 8 kierowców, wszyscy stracili prawko

rta24.eu3 marca 2021
policja baranów

Nowy Kierownik Posterunku Policji w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu3 marca 2021

Nietrzeźwa seniorka spała przy drodze

rta24.eu2 marca 2021

Pijani kierowcy na drogach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu1 marca 2021

W Nowej Dębie seniorka straciła oszczędności – Policja szuka złodzieja

rta24.eu25 lutego 2021

Kierowca jechał 112 km/h- Zatrzymany przez grupę SPEED

rta24.eu24 lutego 2021