kultura i rozrywka

Ambasadorzy Nowej Dęby!

Ambasadorzy Nowej Dęby!

Gmina Nowa Dęba jest godnie reprezentowana w tegorocznej edycji konkursu “Ambasador Wschodu”.

Osobą nominowaną do tegorocznej edycji konkursu “AMBASADOR WSCHODU” w kategorii SAMORZĄD jest burmistrz miasta i gminy Nowa Dęba Wiesław Ordon. Natomiast w kategorii TURYSTYKA szansę na nagrodę ma “Dobre Miejsce – eko, vege, slow”: agroturystyka działająca w Alfredówce i prowadzona przez Joannę i Marcina Kurników.

Nominacja jest tym ważniejsza, że swoje propozycje do tegorocznych nagród przesłali zaproszeni do Komitetu Nominującego aktywiści, społecznicy, samorządowcy, ludzie kultury. “To ci, którzy znają Wschód i wiedzą co tu w trawie piszczy” – informują organizatorzy konkursu.
Gratulujemy!

Konkurs o Tytuł Ambasadora Wschodu to największy i najstarszy cykliczny przegląd dokonań, które w sposób wyjątkowy i godny reprezentują potencjał społeczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny Polski Wschodniej oraz jej pogranicza. Przedmiotem konkursu jest ocena, wybór, prezentacja i uhonorowanie tytułem Ambasadora Wschodu samorządów, przedsiębiorstw, instytucji, organizacji oraz osób wyróżniających się w dziedzinie samorządności, biznesu i turystyki, projektów społecznych, kultury, nauki i sztuki. Jego inicjatorem jest wydawca magazynu „Kraina Bugu”.

W tym roku w kategorii “Samorząd” mogły być nominowane zarówno jednostki samorządu terytorialnego, jak i osoby aktywnie działające na rzecz lokalnych społeczności. Tytuł ten przyznawany jest za dokonania szczególne, unikatowe, twórcze, reformatorskie i  godne naśladowania,  wykraczające poza  wynikającą z obowiązków publicznych, samorządowych czy społecznych standardową działalność publiczną, samorządową lub społeczną.

Kategoria “Turystyka” z kolei obejmuje wszelkie rodzaje inicjatyw o charakterze turystycznym realizowane na terenie Polski Wschodniej przez firmy, instytucje, organizacje lub osoby prywatne. Tytuł jest przyznawany za tworzenie lokalnych, regionalnych lub ponadregionalnych markowych produktów turystycznych, których celem jest zwiększenie ruchu turystycznego w Polsce Wschodniej.

Burmistrz Nowej Dęby Wiesław Ordon nie krył zaskoczenia z nominacji, która zyskała aprobatę kapituły i dała mu przywilej znalezienia się na prestiżowej liście nominatów: – Jestem mile zaskoczony i dziękuję za to wyróżnienie osobom, które tej nominacji dokonały. Odbieram ją jako dostrzeżenie nie tylko mojej pracy nie tylko mojej. To przede wszystkim starania wielu osób, począwszy od pracowników urzędu miasta i gminy, przez radnych poszczególnych kadencji, po poszczególnych sołtysów, przewodniczących osiedli, mieszkańców. W samorządzie nie pracuje się solo. To zawsze praca zespołowa. Do tego wieloletnia. To wspólnie, lata temu, obraliśmy taki a nie inny, proinwestycyjny kierunek rozwoju gminy. Teraz widać efekty niektórych działań, kończymy ważne zadania jak remont kilkunastu kilometrów dróg w strefie za ponad 13 milionów, dzięki czemu inwestorzy będą jeszcze chętniej lokować swoje firmy na naszym terenie. Teraz widzimy efekty starań o coraz lepsze łączenie strefy z „resztą świata”. Zawsze przykładaliśmy dużą wagę do dobrej współpracy z różnymi instytucjami, staraliśmy się partnersko traktować wszystkie podmioty, wspierać i pomagać. Jako wynik dobrych relacji odbieram też decyzję o zlokalizowaniu na terenie miasta 18. Pułku Artylerii, co przyczyni się do jeszcze większego rozwoju społeczno-gospodarczego. Zapadła decyzja o rozbudowie więzienia w Chmielowie, dzięki czemu przybędzie nam miejsc pracy, a lokalnemu rynkowi osób odbiorców ich usług. Już teraz widzimy zwiększone zainteresowanie gminnymi działkami pod zabudowę mieszkaniową, co z kolei przełoży się na większe wpływy do budżetu, a docelowo: większą zasobność portfeli naszych mieszkańców. Pracujemy nad rozwojem gminy, staramy się o pomoc gdzie tylko możemy jej szukać, patrzymy z radością jak miasto i wioski pięknieją. I to jest naszą największa satysfakcją.

Marcin Kurnik, w imieniu swoim i żony, także dziękuje za nominację: – Kiedy przyjechaliśmy 10 lat temu do ALfredówki z pomysłem zamieszkania i poprowadzenia agroturystyki, wiedzieliśmy, że aby stać się samemu atrakcyjnym miejscem, musimy nauczyć się narracji opowiadacza o swojej okolicy. Tak się stało, prócz budowania i rozwijania gospodarstwa, poszerzaliśmy promień poznawanych miejsc, budowaliśmy sieć atrakcji w oparciu o istniejące, prowadziliśmy badania terenowe, a wszystko puszczaliśmy dalej, reklamując na swoim facebooku i stronie, i tak wpisaliśmy się w rolę “ambasadorowania”. W naszym menu, w naszych propozycjach główny nacisk kładliśmy i kładziemy na lokalność i swojskość, propagując i promując lasowiackie klimaty. Nominacja zbiega się z decyzją o przebranżowieniu naszego gospodarstwa. Ogromnie nas ona cieszy i wyróżnia. Miło jest poczuć że ktoś docenia ogrom naszej pracy.

Listę wszystkich nominowanych i szczegóły na temat konkursu można znaleźć na stronie:
http://ambasadorwschodu.pl/nominaci-2020-2/
https://www.facebook.com/AmbasadorWschodu

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

kultura i rozrywka

Więcej w kultura i rozrywka

Noc Muzeów na Zamku w Baranowie Sandomierskim

rta24.eu13 maja 2021

Projekt #PoznajMYTarnobrzeg w Dzień Dobry TVN

rta24.eu12 maja 2021

Znów trysną fontanny

rta24.eu10 maja 2021

Namalowali pastelami świat abstrakcji

rta24.eu8 maja 2021

XVIII Tydzień Bibliotek „Znajdziesz mnie w bibliotece”

rta24.eu5 maja 2021

Gorzyce – “Kanapa” po raz drugi

rta24.eu28 kwietnia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu23 kwietnia 2021
asf_kolej_oprysk_dziki

Komunikat o ASF – oprysk wzdłuż linii kolejowej

rta24.eu22 kwietnia 2021

Nie tracimy EkoDucha- sołecka zawierucha!

rta24.eu20 kwietnia 2021