W Tarnobrzegu

Anna Pekar wiceprezydentem Tarnobrzega od 1 maja

Anna Pekar wiceprezydentem Tarnobrzega od 1 maja

P.o. prezydent Tarnobrzega Kamil Kalinka powołał dziś Annę Pekar na stanowisko zastępcy prezydenta miasta. Swoje obowiązki była radna przejmie 1 maja. Będą jej podlegać m.in. sprawy oświaty.

Anna Pekar, radna klubu Prawa i Sprawiedliwości oraz przewodnicząca komisji oświaty, kultury i sportu w tarnobrzeskiej Radzie Miasta potwierdziła nam, że dziś przed południem złożyła mandat i przyjęła nominację na stanowisko zastępcy prezydenta Tarnobrzega. W UM Anna Pekar będzie nadzorować m.in. wydział edukacji, promocji i kultury, wydział spraw obywatelskich i wydział komunikacji.

– Pracy w urzędzie jest bardzo dużo. Uznałem, że potrzebna jest osoba, która przejmie część zadań. Moja funkcja wymaga dużej aktywności na zewnątrz, wiąże się to z wyjazdami i rozmowami. Jeżeli chce się nie „trwać” na stanowisku, ale wykonywać obowiązki rzetelnie zastępca jest potrzebny – mówi Kamil Kalinka. Podkreśla, że jego zastępca ma duże zawodowe doświadczenie w obszarach, za które będzie odpowiadać. Drugiego zastępcy p.o. powołać nie planuje.

Anna Pekar od 28 lat pracowała w szkolnictwie, w tym przez 10 lat na stanowisku wicedyrektora szkoły. Od kilku miesięcy była nauczycielem konsultantem w tarnobrzeskim oddziale Podkarpackiego Centrum Edukacji Nauczycieli. Na czas pełnienia funkcji wiceprezydenta wzięła bezpłatny urlop.

Miejsce w radzie po Annie Pekar zajmie Grzegorz Kozik.

Wioletta Wojtkowiak

3 komentarze

Komentarze

 1. Maj

  30 kwietnia 2018 at 21:30

  To dobrze że wzięła urlop bo będzie miała gdzie wracać po wyborach
  Kalinka też wziął urlop bezpłatny z Word bo gdzie biedny wróci

 2. tarnobrzeżanin

  2 maja 2018 at 01:21

  Skoro takie nominacje następują ( Motyka, Pekar), to musi mieć p.o. Kalinka pewność, że do czasu wyborów Kiełb nie wróci. W przeciwnym wypadku blamaż byłby oczywisty,gdyż z chwilą powrotu obecnego prezydenta nastąpiłaby kolejna zmiana stanowisk…
  Pomijając fakt zasadności ograniczenia wolności p. Kiełba (bo do dziś prócz podejrzeń nic nie wiadomo), to robi się coraz większy cyrk. Najłatwiej wychodzi krytykowanie innych (i to tyczy się zarówno jednego K, jak i drugiego K), bo samo rządzenie w przypadku obu panów pozostawia wiele do życzenia.
  Szkoda tego miasta, bo ma potencjał a nikt z miłościwie nam panujących nie potrafi/ł go podźwignąć. Kolejne wybory niczego nie zmienią, będzie to wybór między cholerą a gangreną-brak jest charyzmatycznego kandydata,takiego , któremu los Tarnobrzega i tarnobrzeżan nie będzie obojętny…

 3. Kacek

  2 maja 2018 at 15:00

  Głupszej już nie mógł wybrać. Baba nawet nie potrafi się wysłowić na radzie miasta. Stęka, kwęka aż uszy bolą. To tylko pokazuje jak słaby jest PiS w Tbg. Kompletnie nie mają kadr. Ale może i dobrze. Szanse p.o. Kalinki przy wyborze na prezydenta drastycznie spadną po takim strzale w stopę.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Obowiązkowe wyposażenie roweru

rta24.eu30 maja 2020

Senior przekroczył dozwoloną prędkość- stracił prawo jazdy

rta24.eu29 maja 2020

Dekret o obowiązku uczestnictwa we Mszy św.

rta24.eu29 maja 2020

Siłownie i place zabaw otwarte już jutro

rta24.eu29 maja 2020

Szpital powiatowy ponownie uruchamia oddział wewnętrzny

rta24.eu29 maja 2020

Od poniedziałku znowu polecimy z Jasionki do Warszawy!

rta24.eu29 maja 2020

Kolizja z sarną w Gorzycach

rta24.eu28 maja 2020

Pomóżmy im wygrać Podwórko Talentów Nivea

rta24.eu28 maja 2020

PGKiM ogłosiło przetarg rozbudowy głębinowego ujęcia wody

rta24.eu28 maja 2020