Kronika Policyjna

Ares odwiedził dzieci na wakacjach

Ares odwiedził dzieci na wakacjach

Policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu oraz pies patrolowo–tropiący o imieniu Ares odwiedzili dzieci i młodzież w ramach akcji „Lato w Mieście”. Funkcjonariusze opowiadali o zasadach bezpieczeństwa oraz o pracy w Policji.

Policjanci wraz z psem służbowym Aresem odwiedzili najmłodszych mieszkańców Tarnobrzega, spędzających wakacje w mieście. Spotkanie odbyło się w Tarnobrzeskim Domu Kultury w ramach prowadzonej akcji „Lato w Mieście”. Podczas spotkania przewodnik psa służbowego starszy aspirant Krzysztof Kostecki opowiedział dzieciom o pracy psa służbowego w Policji, jakie są jego zadania i obowiązki podczas służby. Funkcjonariusz chwalił pupila za zdyscyplinowanie i zaangażowanie podczas powierzonych zdań. Owczarek niemiecki, który towarzyszył przewodnikowi na co dzień patroluje ulice miasta, zabezpiecza imprezy masowe, uczestniczy w piknikach i spotkaniach z dziećmi i młodzieżą, szuka osób zaginionych. Obaj stanowią zgrany zespół. Ares wraz ze swoim przewodnikiem w tarnobrzeskiej jednostce Policji pracuje od ponad 5 lat.

W kolejnej części spotkania aspirant Stanisław Ciba opowiadał dzieciom o tym, jak zachować się w kontakcie z psem, szczególnie wtedy, gdy zwierzę zaatakuje. Dzieci dowiedziały się, by w takiej sytuacji nie uciekać, nie machać rękami, stanąć w miejscu, zwinąć dłonie w pięści i włożyć je pod szyję bądź złapać się za kark. Można też przyjąć pozycję tzw. „żółwika” – postawę, która pozwala zmniejszyć tragiczne skutki podczas ataku zwierzęcia na człowieka. Jeżeli osoba będzie leżała nieruchomo pies straci zainteresowanie i odejdzie. Funkcjonariusz rozmawiał również z dziećmi o bezpieczeństwie podczas zabawy.

Na koniec spotkania każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z Aresem.

513416000

1702607017

źródło: KMP Tarnobrzeg

 

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Ośmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

rta24.eu27 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

27-latek odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków

rta24.eu25 października 2021

Kolizja samochodu osobowego i motocykla w Tarnobrzegu

rta24.eu25 października 2021

Wypadek na osiedlu Mokrzyszów, dwie osoby ranne !

rta24.eu21 października 2021

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

rta24.eu19 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021