W Tarnobrzegu

Aresztowany prezydent musi przeprosić Wojciecha Brzezowskiego

Aresztowany prezydent musi przeprosić Wojciecha Brzezowskiego

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu podtrzymał wyrok w sprawie o zniesławienie, jaką wniósł przeciwko prezydentowi Tarnobrzega Grzegorzowi K. odwołany przez niego w listopadzie 2016 roku zastępca włodarza Wojciech Brzezowski.

Podczas wczorajszej rozprawy apelacja obrońcy przebywającego w areszcie pod zarzutem korupcji Grzegorza K. została odrzucona w całości. Wyrok Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu z 30 listopada 2017 roku został podtrzymany i jest prawomocny. Sąd zdecydował wtedy o warunkowym umorzeniu postępowania na okres próby wynoszący dwa lata. Nakazał Grzegorzowi K. opublikowanie przeprosin pokrzywdzonego na łamach tygodnika i portalu internetowego, zapłatę 2 tys. zł nawiązki na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Musi on pokryć także wynoszące w sumie ponad 5 tys. zł koszty postępowania przed sądami pierwszej i drugiej instancji.

Wojciech Brzezowski został odwołany ze stanowiska 30 listopada 2016 roku za rzekome kumoterstwo. Prezydent Tarnobrzega zarzucił swojemu zastępcy z PiS ułatwianie urzędowych spraw rodzinie a głównie to, że biuro projektowe córki Brzezowskiego szybciej niż pozostali petenci otrzymywało pozwolenia na budowę. Brzezowski stwierdził wtedy, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Po tym jak nie doczekał się przeprosin od swojego szefa zapowiedział, że o dobre imię rodziny będzie walczyć w sądzie. Do pojednania zwaśnionych stron nie doszło, gdyż włodarz nie chciał skorzystać z tej możliwości.

– Jestem z wyroku zadowolony, w domu pojawiło się trochę więcej radości. Po roku i czterech miesiącach sąd oczyścił mnie z zarzutów, które podczas konferencji prasowej w kierunku mnie i mojej rodziny wysuwał prezydent K. Zależało mi tylko na słowie „przepraszam”- komentuje Wojciech Brzezowski.

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w W Tarnobrzegu

Dramat na osiedlu Sobów, 20-latek spadł z mostu kolejowego!

rta24.eu22 kwietnia 2021

HSW modyfikuje pojazdy artyleryjskie

rta24.eu21 kwietnia 2021

Tarnobrzeg gotowy na punkty szczepień powszechnych

rta24.eu21 kwietnia 2021

Złamał obowiązek izolacji poszedł kupić alkohol

rta24.eu19 kwietnia 2021

Rozmawiali o możliwości budowy sali sportowej.

rta24.eu15 kwietnia 2021

Krok do kariery – ciekawe warsztaty rozwijające zainteresowania w „Rolniku”

rta24.eu15 kwietnia 2021

Poldery tematem rozmów samorządu z Wodami Polskimi

rta24.eu14 kwietnia 2021

„Kto ma, niech coś wrzuci. Kto nie ma, niech sobie weźmie”

rta24.eu12 kwietnia 2021

Ostrzeżenie przed próbą wyłudzenia danych

rta24.eu12 kwietnia 2021