W Tarnobrzegu

Aresztowany prezydent musi przeprosić Wojciecha Brzezowskiego

Aresztowany prezydent musi przeprosić Wojciecha Brzezowskiego

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu podtrzymał wyrok w sprawie o zniesławienie, jaką wniósł przeciwko prezydentowi Tarnobrzega Grzegorzowi K. odwołany przez niego w listopadzie 2016 roku zastępca włodarza Wojciech Brzezowski.

Podczas wczorajszej rozprawy apelacja obrońcy przebywającego w areszcie pod zarzutem korupcji Grzegorza K. została odrzucona w całości. Wyrok Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu z 30 listopada 2017 roku został podtrzymany i jest prawomocny. Sąd zdecydował wtedy o warunkowym umorzeniu postępowania na okres próby wynoszący dwa lata. Nakazał Grzegorzowi K. opublikowanie przeprosin pokrzywdzonego na łamach tygodnika i portalu internetowego, zapłatę 2 tys. zł nawiązki na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Musi on pokryć także wynoszące w sumie ponad 5 tys. zł koszty postępowania przed sądami pierwszej i drugiej instancji.

Wojciech Brzezowski został odwołany ze stanowiska 30 listopada 2016 roku za rzekome kumoterstwo. Prezydent Tarnobrzega zarzucił swojemu zastępcy z PiS ułatwianie urzędowych spraw rodzinie a głównie to, że biuro projektowe córki Brzezowskiego szybciej niż pozostali petenci otrzymywało pozwolenia na budowę. Brzezowski stwierdził wtedy, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Po tym jak nie doczekał się przeprosin od swojego szefa zapowiedział, że o dobre imię rodziny będzie walczyć w sądzie. Do pojednania zwaśnionych stron nie doszło, gdyż włodarz nie chciał skorzystać z tej możliwości.

– Jestem z wyroku zadowolony, w domu pojawiło się trochę więcej radości. Po roku i czterech miesiącach sąd oczyścił mnie z zarzutów, które podczas konferencji prasowej w kierunku mnie i mojej rodziny wysuwał prezydent K. Zależało mi tylko na słowie „przepraszam”- komentuje Wojciech Brzezowski.

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Jak zapłacić za parkowanie?

rta24.eu2 sierpnia 2021

Jarmark Dominikański już wkrótce w Tarnobrzegu

rta24.eu2 sierpnia 2021

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021