W Tarnobrzegu

Aresztowany prezydent musi przeprosić Wojciecha Brzezowskiego

Aresztowany prezydent musi przeprosić Wojciecha Brzezowskiego

Sąd Okręgowy w Tarnobrzegu podtrzymał wyrok w sprawie o zniesławienie, jaką wniósł przeciwko prezydentowi Tarnobrzega Grzegorzowi K. odwołany przez niego w listopadzie 2016 roku zastępca włodarza Wojciech Brzezowski.

Podczas wczorajszej rozprawy apelacja obrońcy przebywającego w areszcie pod zarzutem korupcji Grzegorza K. została odrzucona w całości. Wyrok Sądu Rejonowego w Tarnobrzegu z 30 listopada 2017 roku został podtrzymany i jest prawomocny. Sąd zdecydował wtedy o warunkowym umorzeniu postępowania na okres próby wynoszący dwa lata. Nakazał Grzegorzowi K. opublikowanie przeprosin pokrzywdzonego na łamach tygodnika i portalu internetowego, zapłatę 2 tys. zł nawiązki na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Musi on pokryć także wynoszące w sumie ponad 5 tys. zł koszty postępowania przed sądami pierwszej i drugiej instancji.

Wojciech Brzezowski został odwołany ze stanowiska 30 listopada 2016 roku za rzekome kumoterstwo. Prezydent Tarnobrzega zarzucił swojemu zastępcy z PiS ułatwianie urzędowych spraw rodzinie a głównie to, że biuro projektowe córki Brzezowskiego szybciej niż pozostali petenci otrzymywało pozwolenia na budowę. Brzezowski stwierdził wtedy, że nie ma sobie nic do zarzucenia. Po tym jak nie doczekał się przeprosin od swojego szefa zapowiedział, że o dobre imię rodziny będzie walczyć w sądzie. Do pojednania zwaśnionych stron nie doszło, gdyż włodarz nie chciał skorzystać z tej możliwości.

– Jestem z wyroku zadowolony, w domu pojawiło się trochę więcej radości. Po roku i czterech miesiącach sąd oczyścił mnie z zarzutów, które podczas konferencji prasowej w kierunku mnie i mojej rodziny wysuwał prezydent K. Zależało mi tylko na słowie „przepraszam”- komentuje Wojciech Brzezowski.

Wioletta Wojtkowiak

2 komentarze

Komentarze

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

W gotowości przed zimą

rta24.eu26 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

Janusz Malarz IKS JEZIORO Tarnobrzeg trzy razy na podium!

rta24.eu26 października 2021

Nowe propozycje zagospodarowania Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu21 października 2021

Przerwa w dostawie wody – 26 października 2021 r. (wtorek)

rta24.eu21 października 2021