W Tarnobrzegu

ARP S.A. inwestuje w rozwój Tarnobrzega

ARP S.A. inwestuje w rozwój Tarnobrzega

Parking dla ciężarówek, oświetlenie ul. Zakładowej, park przemysłowy, to tylko kilka z projektów, które Agencja Rozwoju Przemysłu S.A., zarządzająca Tarnobrzeską Specjalną Strefą Ekonomiczną EURO-PARK WISŁOSAN, planuje zrealizować w Tarnobrzegu. Informacje przekazał na konferencji 17 października, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A Dariusz Śliwowski. W spotkaniu uczestniczył również zastępca prezydenta miasta Kamil Kalinka oraz dyrektor Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu Adam Kuśnierz.

W podstrefie Machów, należącej do tarnobrzeskiej SSE, ARP S.A. kupiła od Siarkopolu i Zakładów Chemicznych 1,5 ha gruntów, na których powstanie parking dla 70 ciężarówek. Inwestycja przewiduje także budowę oświetlenia na gminnej drodze dojazdowej, tj. na ulicy Zakładowej. Agencja wykona oświetlenie na własny koszt, a następnie przekaże je miastu. – Otwarcie się na współpracę z rządową Agencją Rozwoju Przemysłu już przynosi efekty. Miasto przystąpiło do prac nad planem zagospodarowania przestrzennego dla terenów strefy, tak aby przyszli inwestorzy mieli kompleksowe i przejrzyste zasady, na jakich będą mogli lokować swoje przedsięwzięcia w Machowie – podkreślił Kamil Kalinka.

Agencja Rozwoju Przemysłu S.A. nieustannie zwiększa powierzchnię obszarów inwestycyjnych. W planach jest zakup terenu o powierzchni ok. 40 ha w pobliżu Tarnobrzega. Agencja chce zaoferować go inwestorowi, który szuka dużej, dobrze skomunikowanej powierzchni. Ponadto finalizowane są rozmowy z Kopalnią Siarki „Machów”, dotyczące kupna działki inwestycyjnej o powierzchni ok. 3 ha. W połączeniu z już posiadanymi sąsiednimi terenami będzie to obszar 10 ha – dużego kompleksu inwestycyjnego. Po uzbrojeniu tych terenów, będą one do dyspozycji przedsiębiorców pod nowe projekty inwestycyjne. ARP S.A. planuje także budowę w Tarnobrzegu kolejnych hal produkcyjno-magazynowych oraz rozwój infrastruktury parku przemysłowego. Wszystkie te działania wspierane są przez tarnobrzeski samorząd, który bardzo aktywnie realizuje szereg przedsięwzięć znacząco poprawiając ofertę inwestycyjną w tym rejonie. – Oczekujemy, że dalsza współpraca z władzami Tarnobrzega nadal układać się będzie bardzo efektywnie – podkreślił Adam Kuśnierz, dyrektor Oddziału ARP S.A. w Tarnobrzegu.

– To bardzo ważne, że potrafimy wreszcie wspólnie spojrzeć na potrzeby, wyzwania i potencjał Tarnobrzega. Wysiłkiem ARP i samorządu planujemy przywrócić miasto na mapę najlepszych lokalizacji dla rozwoju kariery zawodowej, życia prywatnego i inwestowania w Polsce. Razem pracujemy nad tym, aby zza okna zniknęły tereny czekające od dwudziestu lat na zagospodarowanie, a pojawiły się nowe zakłady, biura i ciężarówki, przyjeżdżające do Tarnobrzega po produkty, wytwarzane w strefie – podsumował Dariusz Śliwowski, wiceprezes Agencji Rozwoju Przemysłu S.A.

Źródło: UM Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021

Trzyletni Leoś walczy z nowotworem. Pomóżmy!

rta24.eu8 września 2021

Pijana matka opiekowała się małymi dziećmi

rta24.eu7 września 2021