kultura i rozrywka

Baranów czyta „Quo vadis”

Baranów czyta „Quo vadis”

Narodowe Czytanie w Baranowie Sandomierskim odbędzie się już po raz kolejny. W tym roku wspólnie z całą Polską czytać będziemy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcja odbędzie się 2 września w Punkcie Informacji Turystycznej.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. W tym roku w internetowym głosowaniu zwyciężyła powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza i to właśnie tę pozycję czytać będą mieszkańcy setek miast i wsi w Polsce. W Baranowie Sandomierskim głośne czytanie odbędzie się dzień wcześniej, w piątek 2 września. Wszyscy zainteresowani czytaniem (czy też choćby słuchaniem) mogą przyjść na rynek miasta. Tam, w Punkcie Informacji Turystycznej, na świeżym powietrzu wspólnie ponownie poznawać będziemy losy bohaterów słynnej powieści.

Do udziału w czytaniu zaproszeni zostali urzędnicy, młodzież z Zespołu Szkół i Placówek, nauczyciele, przedsiębiorcy i… każdy, kto będzie chciał wziąć udział w akcji. Tekst będzie przygotowany na miejscu – to adaptacja powieści specjalnie na tę okazję przygotowana przez literaturoznawcę i eseistę Tomasza Burka.
Akcja odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej.

sienkiewiczh

Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis”(…). Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.

Warto dodać, że w Baranowie Sandomierskim wydarzeniu będzie także towarzyszyć kiermasz książek. Za symboliczną złotówkę będzie można zdobyć ciekawe pozycje wydawnicze.
Ponadto organizator akcji, czyli Biblioteka i MGOK zamierzają wykorzystać tę okazję do promowania konkursu plastycznego na projekt okładki do książek z motywem związanym z twórczością wybitnego noblisty i patrona roku 2016 w Polsce – Henryka Sienkiewicza. Konkurs ten, ogłoszony został już po raz czwarty. Projekty zakładek można składać w bibliotece do końca listopada.

źródło: MGOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021

Znamy wyniki „Złotej Szpili” – Ogólnopolskiego Turnieju Satyry im. Ignacego Krasickiego

rta24.eu22 października 2021

Podsumowanie sezonu lotowego

rta24.eu22 października 2021

„Poseł czy kominiarz” – najnowsza premiera Teatru Czwartek

rta24.eu22 października 2021