kultura i rozrywka

Baranów czyta „Quo vadis”

Baranów czyta „Quo vadis”

Narodowe Czytanie w Baranowie Sandomierskim odbędzie się już po raz kolejny. W tym roku wspólnie z całą Polską czytać będziemy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcja odbędzie się 2 września w Punkcie Informacji Turystycznej.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. W tym roku w internetowym głosowaniu zwyciężyła powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza i to właśnie tę pozycję czytać będą mieszkańcy setek miast i wsi w Polsce. W Baranowie Sandomierskim głośne czytanie odbędzie się dzień wcześniej, w piątek 2 września. Wszyscy zainteresowani czytaniem (czy też choćby słuchaniem) mogą przyjść na rynek miasta. Tam, w Punkcie Informacji Turystycznej, na świeżym powietrzu wspólnie ponownie poznawać będziemy losy bohaterów słynnej powieści.

Do udziału w czytaniu zaproszeni zostali urzędnicy, młodzież z Zespołu Szkół i Placówek, nauczyciele, przedsiębiorcy i… każdy, kto będzie chciał wziąć udział w akcji. Tekst będzie przygotowany na miejscu – to adaptacja powieści specjalnie na tę okazję przygotowana przez literaturoznawcę i eseistę Tomasza Burka.
Akcja odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej.

sienkiewiczh

Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis”(…). Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.

Warto dodać, że w Baranowie Sandomierskim wydarzeniu będzie także towarzyszyć kiermasz książek. Za symboliczną złotówkę będzie można zdobyć ciekawe pozycje wydawnicze.
Ponadto organizator akcji, czyli Biblioteka i MGOK zamierzają wykorzystać tę okazję do promowania konkursu plastycznego na projekt okładki do książek z motywem związanym z twórczością wybitnego noblisty i patrona roku 2016 w Polsce – Henryka Sienkiewicza. Konkurs ten, ogłoszony został już po raz czwarty. Projekty zakładek można składać w bibliotece do końca listopada.

źródło: MGOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w kultura i rozrywka

Rozpoczęto prace przy Centrum Wspinaczkowym w Tarnobrzegu

rta24.eu26 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

Rusza nasz V plebiscyt na najpopularniejszego sportowca, trenera oraz talent.

rta24.eu9 lutego 2021

Ponad 90 tysięcy z tarnobrzeskich puszek WOŚP, aukcje nadal trwają

rta24.eu1 lutego 2021

Boginie w Galerii TDK – wystawa prac Agaty Zarzyckiej

rta24.eu19 stycznia 2021

Przerwa w dostawie wody

rta24.eu11 stycznia 2021

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu7 stycznia 2021

Własna firma w 3 krokach – bezpłatne webinaria

rta24.eu30 grudnia 2020