kultura i rozrywka

Baranów czyta „Quo vadis”

Baranów czyta „Quo vadis”

Narodowe Czytanie w Baranowie Sandomierskim odbędzie się już po raz kolejny. W tym roku wspólnie z całą Polską czytać będziemy „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. Akcja odbędzie się 2 września w Punkcie Informacji Turystycznej.

Akcja Narodowe Czytanie organizowana jest przez Prezydenta RP od 2012 r. W tym roku w internetowym głosowaniu zwyciężyła powieść „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza i to właśnie tę pozycję czytać będą mieszkańcy setek miast i wsi w Polsce. W Baranowie Sandomierskim głośne czytanie odbędzie się dzień wcześniej, w piątek 2 września. Wszyscy zainteresowani czytaniem (czy też choćby słuchaniem) mogą przyjść na rynek miasta. Tam, w Punkcie Informacji Turystycznej, na świeżym powietrzu wspólnie ponownie poznawać będziemy losy bohaterów słynnej powieści.

Do udziału w czytaniu zaproszeni zostali urzędnicy, młodzież z Zespołu Szkół i Placówek, nauczyciele, przedsiębiorcy i… każdy, kto będzie chciał wziąć udział w akcji. Tekst będzie przygotowany na miejscu – to adaptacja powieści specjalnie na tę okazję przygotowana przez literaturoznawcę i eseistę Tomasza Burka.
Akcja odbywa się pod patronatem pary prezydenckiej.

sienkiewiczh

Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis”(…). Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda.

Warto dodać, że w Baranowie Sandomierskim wydarzeniu będzie także towarzyszyć kiermasz książek. Za symboliczną złotówkę będzie można zdobyć ciekawe pozycje wydawnicze.
Ponadto organizator akcji, czyli Biblioteka i MGOK zamierzają wykorzystać tę okazję do promowania konkursu plastycznego na projekt okładki do książek z motywem związanym z twórczością wybitnego noblisty i patrona roku 2016 w Polsce – Henryka Sienkiewicza. Konkurs ten, ogłoszony został już po raz czwarty. Projekty zakładek można składać w bibliotece do końca listopada.

źródło: MGOK Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w kultura i rozrywka

W Motyczu Poduchownym łowili i gotowali

rta24.eu29 lipca 2021

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021

Bezpłatne badania w Tarnobrzegu

rta24.eu23 lipca 2021

Zaprezentowały się Mazdy. Z charytatywnym oddźwiękiem

rta24.eu21 lipca 2021

„Podkarpackie Inicjatywy Lokalne 2021-2023” – złóż wniosek!

rta24.eu20 lipca 2021

Koło Wędkarskie Nr 8 w Baranowie Sandomierskim nagrodziło wędkarzy

rta24.eu20 lipca 2021