W Tarnobrzegu

Baranów Sandomierski, Gorzyce: Blisko 4,9 mln zł na inwestycje

Baranów Sandomierski, Gorzyce: Blisko 4,9 mln zł na inwestycje

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur podpisali dziś umowę na dofinansowanie projektu, który zakłada poprawę infrastruktury oraz oferty kulturalnej w gminach Baranów Sandomierski i Gorzyce.

Gmina Baranów Sandomierski jest liderem partnerskiego projektu dla gmin wchodzących w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tarnobrzeg. Dzięki temu trzech beneficjentów do końca października 2018 roku realizować będzie swoje inwestycje. Gmina Baranów Sandomierski dokona modernizacji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim, parafia w Ślęzakach częściowo wyremontuje zabytkowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, gmina Gorzyce wyremontuje Dom Kultury we Wrzawach oraz zakupi wyposażenie dla Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

Projekt wart prawie 4 893 999,86 zł został sfinansowany w 85 procentach przez
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020 (oś priorytetowa IV Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego Działanie 4.4 Kultura. Na 900 tys. zł wkładu własnego składa się 800 tys. zł z budżetu samorządów i 100 tys. zł od parafii.

W MGOK nie tylko nowa scena

Dzięki trzymilionowemu dofinansowaniu najwięcej zmieni się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Dyrektor Renata Domka mówi, że przeobrażeniu ulegnie sala widowiskowa i jej zaplecze: – Zbudowana zostanie zupełnie nowa scena, z nowoczesnymi kulisami wyposażonymi w profesjonalny osprzęt. W nieużywanej przestrzeni pod sceną powstanie magazyn. W planie jest zakup nowych wygodnych foteli, liczba miejsc zwiększy się ze 192 do 239.

To nie wszystko. – Poprawi się bezpieczeństwo i komfort, zarówno artystów, jak i widzów dzięki opracowaniu nowoczesnych systemów wentylacji i klimatyzacji oraz zabezpieczeniom przeciwpożarowym. W planie jest stworzenie profesjonalnej reżyserki dźwięku i światła, zakupy profesjonalnego estradowego oświetlenia i nagłośnienia, małego studio nagraniowego. Z reżyserką i studiem sąsiadować będzie także nowy magazyn kostiumów. Artyści i dzieci uczęszczające na zajęcia wreszcie będą mogły skorzystać z garderoby z prawdziwego zdarzenia, wyposażonej w lustra, oświetlenie, wieszaki itp. Za sceną powstaną dwie wyposażone w podstawowe sprzęty i wyciszone salki prób z zapleczem sanitarnym – wylicza pani dyrektor. Na remoncie zyska także mieszcząca się w budynku MGOK biblioteka, która będzie dostępna dla niepełnosprawnych. Po remoncie będzie tam nowa podłoga, oświetlenie, grzejniki, nowe regały i komputery do czytelni oraz kącik biblioteczny dla dzieci.

W kościele najważniejszy strop

Wartość prac w istniejącym od 1875 roku kościele parafialnym w Ślęzakach to 715 tys. zł. Planowane jest przeprowadzenie prac remontowych zabytkowej konstrukcji stropu oraz konserwatorskich wypełniających go kasetonów wraz z dekoracją. Strop zostanie wzmocniony, docieplony, zaimpregnowany, usprawniona zostanie wentylacja, wykonane też zostaną prace remontowo-konserwatorskie drewnianych kasetonów.

Zmiany w gorzyckim GOK

608 tys. zł to wartość planowanych inwestycji w Gminnym Ośrodku Kultury w Gorzycach. Szykują się tu zakupy nagłośnienia estradowego, oświetlenia scenicznego, tablic interaktywnych oraz całorocznej dużej hali namiotowej. Zastępca wójta Gorzyc Lucyna Matyka dodaje, że w Domu Kultury we Wrzawach, będącego częścią GOK-u przeprowadzona zostanie modernizacja, w tym przebudowa dachu, pomieszczeń zaplecza gospodarczego, schodów, docieplenie, wymiana drzwi, przebudowa instalacji elektrycznej i ogrzewania.

Na zdjęciu od lewej: zastępca wójta Gorzyc Lucyna Matyka, burmistrz Marek Mazur, marszałek Władysław Ortyl.

Wioletta Wojtkowiak

W załączeniu wizualizacja przebudowy MGOK w Baranowie Sandomierskim.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Ćwiczenia i strzelanie z użyciem ostrej amunicji 

rta24.eu29 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Mobilny punkt spisowy w Tarnobrzegu

rta24.eu29 lipca 2021

Od 2 sierpnia parkowanie będzie płatne

rta24.eu28 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

1 sierpnia 1944 r. Pamiętamy

rta24.eu26 lipca 2021

XIV Turniej Słowian w Tenisie Stołowym na Wózkach -Tarnobrzeg 2021

rta24.eu26 lipca 2021

Rusza opłata za wjazd nad Jezioro Tarnobrzeskie

rta24.eu23 lipca 2021