W Tarnobrzegu

Baranów Sandomierski, Gorzyce: Blisko 4,9 mln zł na inwestycje

Baranów Sandomierski, Gorzyce: Blisko 4,9 mln zł na inwestycje

Marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl i burmistrz Baranowa Sandomierskiego Marek Mazur podpisali dziś umowę na dofinansowanie projektu, który zakłada poprawę infrastruktury oraz oferty kulturalnej w gminach Baranów Sandomierski i Gorzyce.

Gmina Baranów Sandomierski jest liderem partnerskiego projektu dla gmin wchodzących w skład Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Tarnobrzeg. Dzięki temu trzech beneficjentów do końca października 2018 roku realizować będzie swoje inwestycje. Gmina Baranów Sandomierski dokona modernizacji Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Baranowie Sandomierskim, parafia w Ślęzakach częściowo wyremontuje zabytkowy kościół Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, gmina Gorzyce wyremontuje Dom Kultury we Wrzawach oraz zakupi wyposażenie dla Gminnego Ośrodka Kultury w Gorzycach.

Projekt wart prawie 4 893 999,86 zł został sfinansowany w 85 procentach przez
Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014- 2020 (oś priorytetowa IV Ochrona środowiska naturalnego i dziedzictwa kulturowego Działanie 4.4 Kultura. Na 900 tys. zł wkładu własnego składa się 800 tys. zł z budżetu samorządów i 100 tys. zł od parafii.

W MGOK nie tylko nowa scena

Dzięki trzymilionowemu dofinansowaniu najwięcej zmieni się w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Baranowie Sandomierskim. Dyrektor Renata Domka mówi, że przeobrażeniu ulegnie sala widowiskowa i jej zaplecze: – Zbudowana zostanie zupełnie nowa scena, z nowoczesnymi kulisami wyposażonymi w profesjonalny osprzęt. W nieużywanej przestrzeni pod sceną powstanie magazyn. W planie jest zakup nowych wygodnych foteli, liczba miejsc zwiększy się ze 192 do 239.

To nie wszystko. – Poprawi się bezpieczeństwo i komfort, zarówno artystów, jak i widzów dzięki opracowaniu nowoczesnych systemów wentylacji i klimatyzacji oraz zabezpieczeniom przeciwpożarowym. W planie jest stworzenie profesjonalnej reżyserki dźwięku i światła, zakupy profesjonalnego estradowego oświetlenia i nagłośnienia, małego studio nagraniowego. Z reżyserką i studiem sąsiadować będzie także nowy magazyn kostiumów. Artyści i dzieci uczęszczające na zajęcia wreszcie będą mogły skorzystać z garderoby z prawdziwego zdarzenia, wyposażonej w lustra, oświetlenie, wieszaki itp. Za sceną powstaną dwie wyposażone w podstawowe sprzęty i wyciszone salki prób z zapleczem sanitarnym – wylicza pani dyrektor. Na remoncie zyska także mieszcząca się w budynku MGOK biblioteka, która będzie dostępna dla niepełnosprawnych. Po remoncie będzie tam nowa podłoga, oświetlenie, grzejniki, nowe regały i komputery do czytelni oraz kącik biblioteczny dla dzieci.

W kościele najważniejszy strop

Wartość prac w istniejącym od 1875 roku kościele parafialnym w Ślęzakach to 715 tys. zł. Planowane jest przeprowadzenie prac remontowych zabytkowej konstrukcji stropu oraz konserwatorskich wypełniających go kasetonów wraz z dekoracją. Strop zostanie wzmocniony, docieplony, zaimpregnowany, usprawniona zostanie wentylacja, wykonane też zostaną prace remontowo-konserwatorskie drewnianych kasetonów.

Zmiany w gorzyckim GOK

608 tys. zł to wartość planowanych inwestycji w Gminnym Ośrodku Kultury w Gorzycach. Szykują się tu zakupy nagłośnienia estradowego, oświetlenia scenicznego, tablic interaktywnych oraz całorocznej dużej hali namiotowej. Zastępca wójta Gorzyc Lucyna Matyka dodaje, że w Domu Kultury we Wrzawach, będącego częścią GOK-u przeprowadzona zostanie modernizacja, w tym przebudowa dachu, pomieszczeń zaplecza gospodarczego, schodów, docieplenie, wymiana drzwi, przebudowa instalacji elektrycznej i ogrzewania.

Na zdjęciu od lewej: zastępca wójta Gorzyc Lucyna Matyka, burmistrz Marek Mazur, marszałek Władysław Ortyl.

Wioletta Wojtkowiak

W załączeniu wizualizacja przebudowy MGOK w Baranowie Sandomierskim.

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w W Tarnobrzegu

Podsumowali płatny wjazd nad jezioro. Czy się opłacało ?

rta24.eu19 października 2021

Otwarty Puchar Makroregionu Wschodniego Oyama w Tarnobrzegu

rta24.eu19 października 2021

Podkarpackie media ciekawe Jeziora Tarnobrzeskiego

rta24.eu19 października 2021

Odciski palców i podpis. Nowe dowody już niebawem

rta24.eu15 października 2021

Plaża w brajlu!

rta24.eu13 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Wyniki weryfikacji projektów złożonych do budżetu obywatelskiego

rta24.eu13 października 2021

„Rolnik” złotą szkołą NBP

rta24.eu8 października 2021

Wójt Gminy Gorzyce zaprasza do akcji oddawania krwi

rta24.eu8 października 2021