Bez kategorii

Baranów Sandomierski. Razem możemy więcej

Baranów Sandomierski. Razem możemy więcej

Grupa nieformalna „Aktywni mieszkańcy Woli Baranowskiej” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Lokalnej „Gaj” w Woli Baranowskiej oraz Sołtysem podsumowali projekt „Razem możemy więcej integracja społeczności lokalnej w miejscowości Wola Baranowska, współfinansowany z Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Fundusz Lokalny SMK, oraz środków przekazanych z Samorządu Gminy i Funduszu Sołeckiego.

baranow (2)

Głównym celem projektu jest aktywizacja, integracja oraz pobudzenie do działania osób zamieszkujących miejscowość Wola Baranowska, w szczególności okolice przedmiotowego placu zabaw do wspólnego stworzenia miejsca do zabawy, rekreacji i integracji. Planowana inicjatywa ma na celu ożywienie miejsca oraz kontaktów międzyludzkich w społeczności wiejskiej. Mieszkańcy już od długiego czasu zgłaszali potrzebę stworzenia takiego miejsca. Realizowana inicjatywa pokazuje, że to od każdego z mieszkańców zależny wspólne dobro, że każdy może mieć wpływ na swoje otoczenie i kształtować swoją małą ojczyznę, a wspólnymi siłami można sprawić że rodzice i dziadkowie spędzający czas na świeżym powietrzu ze swoimi pociechami mogą obserwować radość dzieci korzystających z nowych urządzeń na placu zabaw. W ramach projektu zorganizowany został konkurs plastyczny dla dzieci oraz zamontowane zostały dwie huśtawki, karuzela dla dzieci oraz ławki.

baranow (6)

Piknik integracyjny zorganizowany na podsumowanie projektu zgromadził na placu zabaw bardzo liczną grupę dzieci wraz z rodzicami. Przygotowano liczne animacje dla dzieci, słodki poczęstunek i drobne nagrody za udział w grach i zabawach. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny w którym dzieci przedstawiły swoje propozycje na zagospodarowanie przestrzeni przy placu zabaw. Radość i zadowolenie dzieci jest najlepszą motywacją do dalszych działań społecznych. Serdeczne podziękowania kierujemy do osób, które w jakikolwiek sposób pomogły przy realizacji projektu.

baranow (5)

baranow (4)

źródło: UMiG Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Więcej w Bez kategorii

Modernizacja linii 220 kV Połaniec – Chmielów

rta24.eu1 września 2021

SMA zabiera Bartusiowi oddech. Dorzuć się do kolejnego miliona na leczenie

rta24.eu20 maja 2021

8 osób zajmujących się „biznesem narkotykowym”, w rękach policji

rta24.eu28 kwietnia 2021

Zmarł ks. Tomasz Kotulski

rta24.eu27 kwietnia 2021

Rozpoczęła się dystrybucja bezpłatnych jednorazowych maseczek

rta24.eu19 kwietnia 2021

Uwaga na oszukańcze serwisy, które oferują kryptowaluty i inwestycje

rta24.eu24 marca 2021

Konkurs – Znów dobrze się czuję, gdy o bezpieczeństwie rymuję!

rta24.eu2 marca 2021

Pomoc dla Tomka zawodnika piłki siatkowej

rta24.eu17 lutego 2021

Zderzenie trzech pojazdów w Gorzycach

rta24.eu18 stycznia 2021