Bez kategorii

Baranów Sandomierski. Razem możemy więcej

Baranów Sandomierski. Razem możemy więcej

Grupa nieformalna „Aktywni mieszkańcy Woli Baranowskiej” przy współpracy ze Stowarzyszeniem Wspierania Aktywności Lokalnej “Gaj” w Woli Baranowskiej oraz Sołtysem podsumowali projekt „Razem możemy więcej integracja społeczności lokalnej w miejscowości Wola Baranowska, współfinansowany z Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Fundacji Fundusz Lokalny SMK, oraz środków przekazanych z Samorządu Gminy i Funduszu Sołeckiego.

baranow (2)

Głównym celem projektu jest aktywizacja, integracja oraz pobudzenie do działania osób zamieszkujących miejscowość Wola Baranowska, w szczególności okolice przedmiotowego placu zabaw do wspólnego stworzenia miejsca do zabawy, rekreacji i integracji. Planowana inicjatywa ma na celu ożywienie miejsca oraz kontaktów międzyludzkich w społeczności wiejskiej. Mieszkańcy już od długiego czasu zgłaszali potrzebę stworzenia takiego miejsca. Realizowana inicjatywa pokazuje, że to od każdego z mieszkańców zależny wspólne dobro, że każdy może mieć wpływ na swoje otoczenie i kształtować swoją małą ojczyznę, a wspólnymi siłami można sprawić że rodzice i dziadkowie spędzający czas na świeżym powietrzu ze swoimi pociechami mogą obserwować radość dzieci korzystających z nowych urządzeń na placu zabaw. W ramach projektu zorganizowany został konkurs plastyczny dla dzieci oraz zamontowane zostały dwie huśtawki, karuzela dla dzieci oraz ławki.

baranow (6)

Piknik integracyjny zorganizowany na podsumowanie projektu zgromadził na placu zabaw bardzo liczną grupę dzieci wraz z rodzicami. Przygotowano liczne animacje dla dzieci, słodki poczęstunek i drobne nagrody za udział w grach i zabawach. Rozstrzygnięto konkurs plastyczny w którym dzieci przedstawiły swoje propozycje na zagospodarowanie przestrzeni przy placu zabaw. Radość i zadowolenie dzieci jest najlepszą motywacją do dalszych działań społecznych. Serdeczne podziękowania kierujemy do osób, które w jakikolwiek sposób pomogły przy realizacji projektu.

baranow (5)

baranow (4)

źródło: UMiG Baranów Sandomierski

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Więcej w Bez kategorii

Uwaga! Ważne dla wnioskodawców!

rta24.eu30 lipca 2020

UWAGA ! W Żupawie znaleziono suczkę

rta24.eu28 lipca 2020

Przerwa w dostawie wody– 14 lipca 2020 r. (wtorek)

rta24.eu14 lipca 2020

“Program dymania samorządowców”

rta24.eu10 lipca 2020

Planowane wyłączenia prądu

rta24.eu3 lipca 2020

Huta Stalowa Wola w akcji #GaszynChallenge – VIDEO

rta24.eu1 lipca 2020

Chroń się przed oszustwami wakacyjnymi i biletowymi

rta24.eu1 lipca 2020

Składanie wniosków na świadczenia tylko elektronicznie

rta24.eu30 czerwca 2020

Policjanci poszukują właścicieli jednośladów

rta24.eu26 czerwca 2020