wydarzenia

Będzie można podróżować zabytkowym pociągiem

Będzie można podróżować zabytkowym pociągiem

Przejazd zabytkowym pociągiem, który poprowadzi pierwsza lokomotywa elektryczna serii EU06  z wagonami wyprodukowanymi w latach 40 – 60 XX wieku będzie atrakcją dla mieszkańców Stalowej Woli, Niska i Tarnobrzega, którzy pojadą nim do Sandomierza. Skład będzie wypożyczony ze Skansenu Taboru Kolejowego w Chabówce.

To pomysł Michała Bisa ze Stalowej Woli, wielkiego pasjonaty kolei.
– Chciałem zaprosić mieszkańców Niska, Stalowej Woli i Tarnobrzega do przejazdu tym specjalnym zabytkowym pociągiem. Planuję, że odbędzie się to 27 maja w przyszłym roku. Możliwa jest jednak zmiana terminu z przyczyn technicznych na inną niedzielę w maju lub na początku czerwca – mówi organizator.
By objazd się odbył konieczne jest zebranie po 350 osób, które pojadą z Niska i Stalowej Woli, a także z Tarnobrzega. Trzeba zaznaczyć, że jest to przyjazd niekomercyjny i finansowany tylko z biletów.

Jak planuje organizator, skład wyjedzie około godziny 8 rano ze stacji w Nisku i zatrzyma się na stacjach Stalowa Wola Centrum, Stalowa Wola – Rozwadów i dojedzie do Sandomierza około godz.  9.30 – 10.00 do Sandomierza. Powrót z królewskiego miasta planowany jest około godz. 17 – 18  zatrzymując się także na stacji Rozwadów, Stalowa Wola Centrum i zakończy bieg w Nisku. Zaś drugi zaplanowany pociąg wyruszy tego dnia z Tarnobrzega do Sandomierza około godziny 11-12 i nie będzie zatrzymywał się na żadnej stacji kolejowej. Powrót planowany jest na godz 15-16.
W wolnym czasie pasażerowie będą mieli okazję zwiedzić Sandomierz, być może po okazaniu biletu będą mogli skorzystać z ulg przy wejściach do zabytkowych obiektów czy też w jakimś lokalu gastronomicznym.

Przejazd w obie strony kosztuje:
– z Niska 70 zł,
– ze Stalowej Woli – 65 zł,
– z Tarnobrzega – 26 zł
– dzieci do lat 4 na kolanach opiekuna – 1 zł.
W tym pociągu nie obowiązują ulgi ustawowe.

Jak zaznacza Michał Bis, zapisy na ten przejazd będzie zbierał do 1 listopada, dlatego jest taki termin, że musi mieć pewność, że zbierze potrzebną kwotę, ponadto wcześniej musi ustalić rozkład jazdy z koleją.

Zapisy prowadzone są drogą internetową, na adres: wycieczka@napokladzie.pl należy przesłać swoje dane: imię i nazwisko, adres e-mail i telefonu do kontaktu, stację z której będzie się wsiadać.

Wpłaty na podane konto przyjmowane będą od 1 do 31 grudnia 2016 roku. Obowiązuje tylko przedpłata na konto, która będzie potwierdzeniem rezerwacji miejsca w pociągu.
Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania przejazdu w przypadku niewystarczającej liczby chętnych.

Joanna Piechuta
Fot. Michał Bis
EU06-01 prowadząca pociąg specjalny relacji Wieliczka Rynek – Kraków Główny

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

wydarzenia

Więcej w wydarzenia

Zrób badanie .Chroń siebie i rodzinę.

rta24.eu2 listopada 2021

Złote Gody w Gminie Gorzyce

rta24.eu29 października 2021

Ruch na Bema częściowo przywrócony

rta24.eu29 października 2021

Wszystkich Świętych – Zobacz zmiany organizacji ruchu

rta24.eu29 października 2021

II miejsce Zespołu Grębowianki

rta24.eu27 października 2021

Uwaga! Ćwiczenia wojskowe

rta24.eu27 października 2021

Zamknięcie drogi powiatowej 1030 R Krawce-Stany na okres ćwiczeń

rta24.eu27 października 2021

Ośmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

rta24.eu27 października 2021

Uczennica ze Ślęzaków laureatem konkursu wiedzy o Sejmie RP

rta24.eu26 października 2021