Rozrywka

Będzie nowy sekretarz.

Będzie nowy sekretarz.

Rękas z sekretarza na zastępcę naczelnika. Zarobki? O połowę niższe

Przemysław Rękas nie będzie już sekretarzem miasta, ale pracy w tarnobrzeskim magistracie nie straci. Od poniedziałku 23 kwietnia będzie zastępcą naczelnika Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Marka Bukały.

O przesunięciu sekretarza na inne kierownicze stanowisko zdecydował dziś p.o. prezydent Tarnobrzega Kamil Kalinka. – Zmiana nastąpiła za porozumieniem stron. Pan Rękas zgodził się na moją propozycję. Rozmawialiśmy o tym, że inaczej widzę organizację pracy w urzędzie. Nie ukrywałem, że nie jestem z niej zadowolony – wyjaśnia Kamil Kalinka.

Zapytany o nowe zarobki Przemysława Rękasa, który na stanowisku sekretarza zarabiał ponad 13 tysięcy złotych, odpowiada, że każdy składnik jego dotychczasowego wynagrodzenia został obniżony do poziomu pensji zastępcy naczelnika. Ile wyniesie ona dokładnie? Tego się nie dowiemy.

– Pensja zastępcy naczelnika w zależności od stażu pracy wynosi w urzędzie miasta średnio 5-6 tys. złotych brutto – przekazuje Kalinka.

Nowy sekretarz miasta zostanie wyłoniony w konkursie. Jego termin nie został jeszcze wyznaczony.

Wioletta Wojtkowiak

4 komentarze

Komentarze

 1. tarnobrzeżanin

  20 kwietnia 2018 at 10:26

  P.O.oświadcza,ze nie jest zadowolony z organizacji w urzędzie. Co to oznacza,ze jest opracowywany regulamin organizacyjny,ktory pociągnie zmiany kadrowe. Stary numer opanowany do perfekcji przez prezydenta N.Mastalerza. Urzędnicy to znaja i dlatego niektórzy zachowują sie w stosunku do p.o. w sposób powszechnie uważany za niestosowny.A jak p.o. nie wygra będa to samo czynić w stosunku do nowego. W takiej syruacji nie jest trudno łamać kręgosłupy. Tylko czy złamany nie boli . Powinien ale cóż?.

 2. Obywatel

  21 kwietnia 2018 at 11:06

  O złamaniu może być mowa jeżeli kręgosłup się posiada. A większość urzędników naszego magistratu…… bez komentarza. Przypominam, że na tym portalu padły deklaracje, że będą masowo zwalniać się w ramach protestu, w marcowy piątek. Ja, ani nikt z moich znajomych nie słyszeli o żadnym takim przypadku. Może niech zajmą się tym za co pobierają wynagrodzenie – pracą a nie polityką. Każdej z opcji wyjdzie to na dobre.

 3. Mundi

  21 kwietnia 2018 at 15:41

  Pierwsze słyszę o jakichś deklaracjach zwalniania się w ramach protestu. Niby dlaczego ktoś miałby się zwalniać? Co to kurna jakaś średniowieczna Japonia jest, że jak shogun zginie to wszyscy samuraje sepuku czynią? Bez jaj – jest XXI wiek! Szef się czasem zmienia ale pracownicy zostają i pracują z nowym szefem, potem z kolejnym, potem z kolejnym…. Czasy 3 kadencji Mleczarza już nie wrócą.

  • Lato

   21 kwietnia 2018 at 22:31

   Masz rację tylko dlaczego zasada nie obowiązuje p.o
   Kalinki.Przydzedl zwalnia ludzi dla pisowcow
   I Ty mówisz o prawidłowości Szef przychodzi a pracownicy zostają Jak widać nie wszyscy .Tylko ci zostają jak nie czeka nikt z pisu

   O

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Rozrywka

Więcej w Rozrywka

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Pomoc dla Domu Dziecka w Skopaniu

rta24.eu2 kwietnia 2020

“Odkażanie” koronawirusa po polsku – w izolacji coraz częściej sięgamy po alkohol

rta24.eu26 marca 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Pierwszy przypadek koronawirusa w Tarnobrzegu

rta24.eu20 marca 2020

Obchody 10-tej rocznicy otwarcia krytej pływalni w Nowej Dębie

rta24.eu14 lutego 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Motyka, Nęcek i Li Qian zwycięzcami w naszym plebiscycie.

rta24.eu10 lutego 2020