W powiecie

Będzie przebudowa ul. Niżańskiej w Nowej Dębie

Będzie przebudowa ul. Niżańskiej w Nowej Dębie

Można by rzec, że „co się odwlecze, to nie uciecze”. Tak jest właśnie z przebudową ul. Niżańskiej. Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich, zarządzający drogą 872 – w Nowej Dębie ul. Niżańską, będzie realizował potężny zakres przebudowy tego ważnego ciągu komunikacyjnego od Nowej Dęby (skrzyżowanie z DK9) do Niska.

Dzięki zaangażowaniu marszałka Władysława Ortyla i wicemarszałek Ewy Draus, pozyskane zostały na to zadanie duże środki rządowe, które pozwolą zrealizować kompleksową przebudowę drogi.
Trzeba wspomnieć, że zabiegi o modernizację tej drogi trwały kilka lat i wreszcie doczekają się realizacji. W roku 2013 PZDW przygotowywał program funkcjonalno-użytkowy, który miał być podstawą późniejszego projektu wykonawczego. Bardzo mocno w przygotowanie programu był zaangażowany ówczesny radny Rady Miejskiej z Os. Poręby Dębskie śp. Kazimierz Skimina. Inicjował on spotkania z mieszkańcami, szczególnie ul. Niżańskiej, dzięki czemu przygotowany dokument odpowiadał na ich oczekiwania, szczególnie w zakresie ciągu pieszo-rowerowego.

 

Obecnie, jak potwierdził dyrektor PZDW Piotr Miąso, dokumentacja projektowa, którą będzie przygotowywać wyłoniona w drodze przetargu firma, ma uwzględniać założenia programu funkcjonalno-użytkowego z 2013 r.  Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich po procesie oceny złożonych wniosków na wykonanie dokumentacji projektowej zaakceptował ofertę firmy ZDI Sp. z o.o. z Zamościa. Ma ona przygotować dokumentację projektową na przebudowę drogi wojewódzkiej 872 na odcinku Nowa Dęba – Nisko za kwotę 3 272 436,97 zł. Należy jeszcze dodać, że inni wnioskodawcy mogą złożyć odwołanie do Prezesa Krajowej Izby Odwoławczej, nie mniej jednak machina raz puszczona w ruch winna przynieść oczekiwane przez mieszkańców Porąb Dębskich efekty.

 

Źródło U.M. i G. Nowa Dęba

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

W powiecie

Więcej w W powiecie

Pamieć o Żołnierzach Wyklętych

rta24.eu1 marca 2021

Huta Stalowa Wola na rzecz walki z Covid-19

rta24.eu1 marca 2021

Uwaga! Szkolenie żołnierzy WOT na terenie gminy Nowa Dęba

rta24.eu25 lutego 2021

Poziom wód na rzekach powiatu tarnobrzeskiego

rta24.eu24 lutego 2021

Uratowana czapla w Alfredówce

rta24.eu24 lutego 2021

Małgorzata Jonaszek-Dul w gronie 9 osób z całego świata

rta24.eu23 lutego 2021

“Zakręcona akcja” pod OSP Grębów

rta24.eu23 lutego 2021

Jest praca. Iwamet rekrutuje.

rta24.eu22 lutego 2021

PSP w Tarnobrzegu zaprasza do udziału w akcji zbiórki krwi

rta24.eu18 lutego 2021