W Tarnobrzegu

Będzie wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta?

Będzie wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miasta?

Po tym, jak szef tarnobrzeskiego PiS Kamil Kalinka ogłosił zerwanie współpracy z prezydentem Tarnobrzega nie może czuć się pewnie na stanowisku przewodniczącego rady miasta.

Koalicją zatrzęsło, gdy w środę prezydent Grzegorz Kiełb odwołał jednego z dwóch swoich zastępców Wojciecha Brzezowskiego z PiS. Na dodatek wspomniał o groźbach ze strony działacza PiS torpedowania w zarządzie województwa załatwiania ważnych dla miasta spraw. W odwecie przewodniczący rady miasta Kamil Kalinka zapowiedział, że odtąd PiS nie będzie wspierać prezydenta w jego decyzjach.

Zmienia to całkowicie układ sił w 21-osobowej radzie miasta, w której klub PiS po usunięciu z niego radnego Witolda Zycha ma osiem mandatów, komitet Moje Miasto Tarnobrzeg trzy, Platforma Obywatelska osiem, a dwa mandaty sprawują niezrzeszeni radni Witold Zych i Dariusz Bożek.

Radny Platformy Stanisław Uziel przyznał dziś, że część radnych nie widzi teraz możliwości współpracy z przewodniczącym Kalinką, który po tym, co zrobił „nie dorósł do roli przewodniczącego.”

– Mamy przecież służyć mieszkańcom a nie politykować. Poza tym nie podoba mi się sposób, w jaki przewodniczący podczas obrad traktuje radnego Witolda Zycha. Jak tak można poniewierać radnymi ? – oburza się Stanisław Uziel. Twierdzi, że za odwołaniem przewodniczącego może teraz zagłosować nawet trzynastu radnych.

Jak odnosi się do takiego scenariusza przewodniczący Kamil Kalinka ? – Jeżeli większość w radzie nie będzie widzieć mnie na tym stanowisku, jestem w stanie zrezygnować. Nie przeżywam tego – odparł.

_dsc9805

_dsc9824

_dsc9837

_dsc9842

_dsc9882

Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

W Tarnobrzegu

Więcej w W Tarnobrzegu

Noc spisowa w Tarnobrzegu

rta24.eu22 września 2021

Czasu coraz mniej – mobilizacja dla Leosia!

rta24.eu21 września 2021

Absolutorium dla „starych” i wybory nowych władz w OSP

rta24.eu15 września 2021

W 82. rocznicę śmierci por. Józefa Sarny rusza remont pomnika

rta24.eu13 września 2021

DEZAMET dostarczył 5500 pocisków do RAKÓW

rta24.eu13 września 2021

Spisobus w Tarnobrzegu

rta24.eu9 września 2021

W Tarnobrzegu rozpoczyna się kwalifikacja wojskowa

rta24.eu8 września 2021

I Tarnobrzeski Pchli Targ

rta24.eu8 września 2021

Kondakion o Nawróconej – Schola Węgajty. Koncert u dominikanów

rta24.eu8 września 2021