Kronika Policyjna

BEZPIECZNE FERIE W MIEŚCIE

BEZPIECZNE FERIE W MIEŚCIE

Tarnobrzescy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Państwowej Straży Pożarnej w Tarnobrzegu oraz Straży Ochrony Kolei ze Stalowej Woli, spotkali się z dziećmi, które nie wyjechały na zorganizowane formy wypoczynku i pozostały w mieście. Spotkanie miało miejsce w Tarnobrzeskim Domu Kultury przed seansem kinowym. W trakcie spotkania przedstawiciele służb rozmawiali przede wszystkim o bezpieczeństwie podczas zimowego wypoczynku, zasadach bezpieczeństwa na drodze, jak i przejeździe kolejowym, a także o zagrożeniach płynących z internetu. Na spotkaniu przypomniano również dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas kontaktu z agresywnym psem.

Od kilkunastu dni policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne z dziećmi i młodzieżą pod nazwą „Bezpieczne ferie 2020”. Funkcjonariusze odwiedzają miejsca, gdzie odbywają się zajęcia dla dzieci, które nie wyjechały na zorganizowane formy zimowego wypoczynku.

W środę tarnobrzescy policjanci, strażacy oraz pies „Aleks”, wspólnie z funkcjonariuszami Straży Ochrony Kolei, spotkali się z dziećmi, przed seansem kinowym w Tarnobrzeskim Domu Kultury. Przeprowadzone spotkanie dotyczyło bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym korzystania z elementów odblaskowych, właściwego przechodzenia przez jezdnie, a także bezpiecznych zachowań podczas zabaw zimowych. W trakcie spotkania dzieci miały również możliwość zapoznania się ze sprzętem, jaki wykorzystywany jest w trakcie codziennej służby.

Najmłodsi mogli dowiedzieć się – co to są zachowania ryzykowne, jak postępować w przypadku, gdy dojdzie do niebezpiecznych sytuacji z obcymi osobami i co należy zrobić w razie ataku psa. Policjant przypomniał, jak należy postępować z czworonogiem podczas zabaw oraz jaką należy przyjąć postawę podczas ataku psa. Ogromne emocje towarzyszyły również dzieciom, w trakcie pokazu tresury psa.

W czasie spotkania każdy z uczestników otrzymał drobny upominek od Polskich Linii Kolejowych S.A.. Dzieci, które wzięły udział w konkursie dotyczącym bezpieczeństwa, otrzymały od policjantów karnety wstępu na tarnobrzeski basen lub zaproszenia na kolejny seans filmowy.

Spotkania tego typu mają charakter profilaktyczny i z pewnością przyczynią się do poszerzenia wiedzy młodych ludzi na temat szeroko pojętych zagrożeń, a także uchronią je przed niebezpieczeństwami dnia codziennego.

 

Żródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

W Nowej Dębie seniorka straciła oszczędności – Policja szuka złodzieja

rta24.eu25 lutego 2021

Kierowca jechał 112 km/h- Zatrzymany przez grupę SPEED

rta24.eu24 lutego 2021

31- latek kradł perfumy znanych marek

rta24.eu24 lutego 2021

Policjantka rozpoznała mężczyznę poszukiwanego listem gończym

rta24.eu22 lutego 2021

W Tarnobrzegu rodzice pozostawili niemowlę bez opieki

rta24.eu18 lutego 2021

Dwóch pijanych mężczyzn kierowało jednym samochodem

rta24.eu17 lutego 2021

Tarnobrzescy policjanci podsumowali 2020 r.- Było bezpieczniej !

rta24.eu16 lutego 2021

Policjanci pomogli mężczyznom śpiącym na mrozie

rta24.eu12 lutego 2021

Policjanci rozmawiali z uczniami o bezpiecznym korzystaniu z internetu

rta24.eu11 lutego 2021