Fotorelacje

Biegacze rywalizowali o puchar Leszka Bebło [Zdjęcia]  

Biegacze rywalizowali o puchar Leszka Bebło [Zdjęcia]  

Taras Salo ze Lwowa triumfował w sobotnim I Biegu o puchar Leszka Bebło w Gorzycach. Liczącą prawie 12 kilometrów trasę pokonało 149 uczestników. Nie zabrakło znanych nazwisk. Do rywalizacji stanęła Izabela Zatorska, jedna z najlepszych na świecie górskich biegaczek.

Ukraiński maratończyk Taras Salo z rekordowym wynikiem 35: 48,70 sek. otrzymał dodatkową gratyfikację za pokonanie dystansu w czasie krótszym niż 36 minut. Drugi na mecie był Andrzej Starzyński  (Fartlek Go), trzeci Michał Wojciechowski (Witar Tarnobrzeg).  

Najszybsza z kobiet Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego na metę wbiegła z czternastym czasem, przed Martą Prajzner i Oleną Fedorovą. Na podium stanęli także zwycięzcy poszczególnych kategorii wiekowych oraz najlepsi zawodnicy z powiatów tarnobrzeskiego i stalowowolskiego.

Puchary dla najszybszych reprezentantów Gorzyc odebrali Marcin Krzemiński z klubu Sprint Gorzyce i Małgorzata Rychel (Fartlek GO).

Przed biegiem głównym na dystansach od 100 do 600 metrów zmagały się dzieci i młodzież. Dużo emocji dostarczyła rywalizacja przedszkolaków. Wygrał ją Staś Szczygieł, drugi był Oliwier Sałek, trzeci Adrian Szwajka. Wśród dziewczynek pierwsza była Julia Balmas przed Mileną Czerwonką i Zuzanną Łysiak.

W kategorii klasy 1-3 wygrała Emilia Albrycht, druga była Nikola Kępa, trzecia Wiktoria Kwiecień. Kolejność wśród chłopców: Kacper Ślifień, Dominik Sułel, Mateusz Leja. Po biegu młodzieżowym na podium stanęli: Bartosz Tworek, Bartosz Berecha, Jakub Ciemięga oraz Emilia Dąbek, Monika Bonia i Julia Preisner.  

Zawodnikom gratulowali znany lekkoatleta i maratończyk Leszek Bebło oraz mistrzyni Izabela Zatorska, która w Gorzycach zajęła pierwsze miejsce w swojej kat. wiekowej. W imieniu samorządowców, którzy wsparli organizację biegu nagrody wręczył starosta powiatu stalowowolskiego Janusz Zarzeczny.

Sponsorom, dzięki którym impreza doszła do skutku oraz policji, ochotniczej straży pożarnej, służbom medycznym, wolontariuszom i klubowym kolegom podziękował za pomoc Robert Pasieczny, prezes klubu Fartlek Gorzyce Okolice – organizator biegu. Imprezę prowadził Adam Maślanka, biegacz tarnobrzeskiego „Witaru”.

Tekst i zdjęcia Wioletta Wojtkowiak

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Fotorelacje

Więcej w Fotorelacje

Uczcili pamięć Kawalerzystów

rta24.eu21 września 2021

Szpital wznawia przyjęcia pacjetów

rta24.eu2 kwietnia 2020

Zapłacą po 30 tysięcy. Nie przestrzegali Kwarantanny

rta24.eu24 marca 2020

Twoje auto nie musi czekać w kwarantannie – dzięki usłudze door to door

rta24.eu24 marca 2020

Bal Mistrzów Sportu. Fotorelacja

rta24.eu10 lutego 2020

Juwe, juwe… Juwenalia tarnobrzeskie

rta24.eu20 maja 2019

Niezapomniana noc z gwiazdami sportu – fotorelacja

rta24.eu11 lutego 2019

Piersi zagrały w Gorzycach. Była zabawa!

rta24.eu25 czerwca 2018

Tak Gorzyce kibicowały biało-czerwonym

rta24.eu25 czerwca 2018