Kronika Policyjna

BILANS ZDARZEŃ DROGOWYCH MININEGO WEEKENDU

BILANS ZDARZEŃ DROGOWYCH MININEGO WEEKENDU

Podczas minionego weekendu policjanci ruchu drogowego odnotowali 6 kolizji drogowych. Zatrzymali 4 mężczyzn, którzy mimo wypitego wcześniej alkoholu, kierowali samochodami. Za swoje czyny będą opowiadać teraz przed sądem.

  • W sobotę przed godz. 13, w miejscowości Trześń w gminie Gorzyce, doszło do potrącenia rowerzysty przez osobowe renault. Z ustaleń policjantów wynika, że 46-letni mężczyzna kierujący renaultem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu rowerzyście doprowadzając do potrącenia. Kierowca jednośladu spadł z roweru na jezdnię i został ranny. Na miejscu zdarzenia funkcjonariusze przeprowadzili oględziny pojazdów biorących udział w zdarzeniu oraz ustalili świadków zdarzenia. Uczestnicy zdarzenia drogowego byli trzeźwi.
  • Do innego zdarzenia drogowego doszło w piątek przed po godz. 13, na ul. Grobla w Tarnobrzegu. 30-letni kierowca fiata seicento jadąc prawym pasem ruchu, potrącił 5-letnią dziewczynkę jadącą hulajnogą, która nagle wjechała na jego pas jezdni. W wyniku zdarzenia dziecko trafiło do szpitala, na konsultacje, po których zostało zwolnione do miejsca zamieszkania. Policjanci ustalili, że kierowca fiata był trzeźwy.
  • Do kolejnego potrącenia rowerzystki doszło po godz. 18, na ul. Piaski w Grębowie. Z ustaleń policjantów wynika, że 38-letnia kobieta kierująca rowerem wjechała przed wolkswagena. Podczas wyjaśniania okoliczności zdarzenia okazało się, że kierowca volkswagena jest nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u 45-letniego mężczyzny 1,46 promila alkoholu w organizmie.
  • W sobotnią noc, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej  kierowcę osobowego peugeota. Do zdarzenia doszło w miejscowości Krawce w gminie Grębów. Okazało się, że 24-letni mężczyzna nietrzeźwy. Badanie alkomatem wykazało u niego 1,46 promila alkoholu w organizmie.
  • Nieco mniej, bo 1,30 promila alkoholu w organizmie wykazało urządzenie u 32-letniego kierowcy peugeota. Policjanci zatrzymali mężczyznę do kontroli drogowej przed godz. 3, na ul. Zwierzynieckiej w Tarnobrzegu. Okazało się też, że kierowca peugeota nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.
  •  W piątek, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem zwierzyny leśnej. Do zdarzenia doszło przed godz. 18, w miejscowości Stale w gminie Grębów. Z ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 48-letni kierowca skody, jadąc drogą wojewódzką nr 871 w kierunku Stalowej Woli, zderzył się z dzikiem, który nagle wbiegł na drogę. Dzikie zwierzę nie przeżyło zderzenia z pojazdem. Ustalono, że kierujący skodą był trzeźwy.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze zwłaszcza po zmroku. Pamiętajmy, że piesi oraz rowerzyści, to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. Zawłaszcz w okresie jesienno – zimowym, kiedy zmrok zapada wcześniej, piesi i rowerzyści są mało widoczni na drogach.

Szczególny apel również do pieszych, by nie wchodzić bezpośrednio przed nadjeżdżający pojazd. Nawet na przejściu dla pieszych należy się upewnić, czy kierujący zdąży wyhamować. Oczywiście to pieszy ma pierwszeństwo na przejściu, ale tutaj zasada ograniczonego zaufania jak najbardziej ma zastosowanie. Każdy pieszy i rowerzysta powinien również pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zadbać o to, aby być widocznym. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska, czy nawet latarka sprawią, że poruszając się przy słabo oświetlonej drodze będzie lepiej widoczny dla nadjeżdżającego kierowcy.

Przypominamy, że od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat. Co prawda przepisy ruchu drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych w obszarze zabudowanym, jednakże w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji, często ratującej zdrowie i życie.

Żródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Bądźmy ostrożni podczas zakupów internetowych

rta24.eu25 września 2020

Jechali z nadmierną prędkością – zatrzymali ich policjanci z grupy Speed

rta24.eu24 września 2020

Bilans zdarzeń drogowych podczas minionego weekendu

rta24.eu21 września 2020

Road Safety Days – działania policjantów ruchu drogowego w Tarnobrzegu

rta24.eu18 września 2020

Policjanci i radio “Leliwa” promowali akcję “Bezpieczna droga do szkoły”

rta24.eu17 września 2020

Zaginął 36-letni mieszkaniec Grębowa

rta24.eu16 września 2020
prawo-policja

31-latek odpowie za kradzież relikwii

rta24.eu16 września 2020

Policjanci pomogli kobietom trafić pod właściwą opiekę

rta24.eu15 września 2020

Ostrzegamy seniorów przed oszustami

rta24.eu11 września 2020