Kronika Policyjna

Bilans zdarzeń drogowych na drogach powiatu tarnobrzeskiego

Bilans zdarzeń drogowych na drogach powiatu tarnobrzeskiego

Za nami kolejny grudniowy weekend. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Na drogach powiatu tarnobrzeskiego policjanci odnotowali 9 kolizji drogowych, skontrolowali 123 kierowców i 17 pieszych. 52-letnia kobieta kierując fiatem doprowadziła do groźnej kolizji. Urządzenie wykazało w jej organizmie 1,78 promila alkoholu. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nie róbmy tego nigdy będąc pod wpływem alkoholu, gdyż narażamy innych oraz siebie na niebezpieczeństwo utarty zdrowia, a nawet życia.

Podczas minionego weekendu nad bezpieczeństwem użytkowników dróg czuwali policjanci ruchu drogowego. Funkcjonariusze sprawdzali, czy kierujący poruszają się zgodnie z przepisami i dozwoloną prędkością. Kontrolowali także stan trzeźwości kierujących oraz stan techniczny pojazdów. W miniony weekend policjanci skontrolowali 123 kierowców i 17 pieszych, zatrzymali kobietę kierującą pojazdem, która mimo wcześniej pitego alkoholu, wsiadła za kierownicę auta.

  • W piątek o godz. 16, w Trześni w gminie Gorzyce policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem pojazdu osobowego i psa. Policjanci ustalili, że 25-letni mężczyzna, jadąc bmw w kierunku Grębowa zderzył się z psem, który wybiegł wprost pod samochód. Zwierze nie przeżyło zderzenia z autem. W wyniku kolizji w pojeździe uszkodzeniu uległ przedni zderzak.
  • Tego dnia po godz. 23, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej z udziałem volkswagena, który wjechał do rowu. Do zdarzenia doszło na ul. Nizinnej – osiedle Wielowieś w Tarnobrzegu. Z ustaleń policjantów wynika, że kierowca volkswagena, jadąc drogą wojewódzką nr 723 relacji Sandomierz – Tarnobrzeg, aby uniknąć zderzenia z sarną, która wbiegła przed jego auto, zjechał z pasa drogi zatrzymując się w przydrożnym rowie. Policjanci ustalili, że kierowca był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń ciała podczas zdarzenia.
  • W sobotę przed godz. 7, policjanci ruchu drogowego zostali wezwani do kolejnej kolizji z udziałem samochodu osobowego i sarny. Kobieta kierująca toyotą, jadą ul. Okulickiego w Baranowie Sandomierskim, zderzyła się z sarną, która nagle wybiegła z zarośli pod koła pojazdu. Dzikie zwierze delikatnie otarło się o auto i uciekło w pola. Kierująca toyotą była trzeźwa, nie odniosła obrażeń.
  • W sobotę przed godz. 19, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej, do której doszło na ul. Sosnowej w Furmanach, w gminie Gorzyce. 52-letnia kobieta, kierując fiatem punto będąc na łuku drogi straciła panowanie nad kierownicą, zjechała z pasa jedni wprost do przydrożnego rowu. Okazało się, że 52-latka, wracała zakrapianej imprezy mając ponad 1,7 promila alkoholu. Z kobietą podróżowało dwoje nietrzeźwych pasażerów. Żadna z tych osób, nie odniosła obrażeń. Kierująca punto straciła prawo jazdy, a dalszym losie kobiety, zdecyduje sąd.
  • W niedzielę o godz. 20, policjanci zostali wezwani na miejsce zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło na ul. Tarnobrzeskiej w Stalach w gminie Gorzyce. Z ustaleń policjantów wynika, że 19-letni mężczyzna kierujący toyotą, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu pojazdowi marki renault i doprowadził do zderzenia pojazdów. Renault w wyniku uderzenia dachując wpadł do przydrożnego rowu. 23-letni kierowca renault i jego 16-letnia pasażerka trafili do szpitala. Na miejscu pracowali policjanci, służby ratownictwa medycznego i strażacy. Funkcjonariusze ustalili, że obaj kierowcy byli trzeźwi. Trwają czynności wyjaśniające tego zdarzenia.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do 2 lat oraz zakaz kierowania pojazdami na okres nie krótszy niż 3 lata.

 

 

 

Źródło KPP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Ośmiu kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość

rta24.eu27 października 2021

Kontrole obowiązujących obostrzeń. Policja apeluje

rta24.eu26 października 2021

27-latek odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków

rta24.eu25 października 2021

Kolizja samochodu osobowego i motocykla w Tarnobrzegu

rta24.eu25 października 2021

Wypadek na osiedlu Mokrzyszów, dwie osoby ranne !

rta24.eu21 października 2021

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

rta24.eu19 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021