Kronika Policyjna

Bilans zdarzeń drogowych w miniony weekend

Bilans zdarzeń drogowych w miniony weekend

Policjanci ruchu drogowego, w miniony weekend przeprowadzili działania mające na celu zapobieganie wypadkom drogowym przez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Mundurowi skontrolowali 541 kierujących pojazdami, odnotowali 5 kolizji drogowych. 32 kierowców za popełnione wykroczenia zostało ukaranych mandatami i punktami karnymi. Miejsca, gdzie najczęściej dochodzi do przekraczania prędkości wskazują często sami mieszkańcy powiatu tarnobrzeskiego przy pomocy Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Policjanci systematycznie patrolują miejsca, gdzie dochodzi do łamania przepisów ruchu drogowego, sprawdzają stan trzeźwości, prawidłowość przewożenia pasażerów oraz stan techniczny pojazdów. Na bieżąco weryfikują zgłoszenia dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości, zamieszczane na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa przez mieszkańców naszego powiatu. Kierowcy, którzy znacznie przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym musieli liczyć się z mandatami i punktami karnymi. Jeden z nich stracił również uprawnienie do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

  • W niedzielę przed godz. 20, policjanci ruchu drogowego na tarnobrzeskiej wisłostradzie, zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę volkswagena. Mężczyzna kierujący autem przekroczył prędkość w terenie zabudowanym o 52 km/h poruszając się z prędkością 102 km/h. Kierowca stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.
  • Tego dnia, policjanci ruchu drogowego zatrzymali w Gorzycach nietrzeźwego rowerzystę. 70-latek jechał drogą przy ul. 11-go Listopada, mając 1, 60 promila alkoholu w organizmie. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem.
  • W sobotę po godz. 11, policjanci zostali wezwani na miejsce kolizji drogowej. Do zdarzenia doszło w Stalach, w gminie Grębów. 23-letnia kobieta, kierująca osobowym seatem nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i uderzyła w znak z nazwą ulicy, a następnie zjechała na pobocze zatrzymując się w przydrożnym rowie. Kobieta za popełnione wykroczenie otrzymała mandat, zatrzymano jej również dowód rejestracyjny.
  • W piątek przed godz. 17, policjanci pełniący służbę w miejscowości Stale, w gminie Grębów, zatrzymali do kontroli drogowej motocyklistę. Podczas wykonywanych czynności, mundurowi wyczuli od 56-letniego kierowcy alkohol. Badanie alkomatem wykazało 0,36 promila. Motocyklista stracił prawo jazdy, a za swój czyn będzie odpowiadał przed sądem.

Policjanci skontrolowali 541 kierujących pojazdami, odnotowali kolizji drogowych. 32 kierowców za popełnione wykroczenia poniosło konsekwencje otrzymując mandaty i punkty karne.

Policja przypomina, że za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h, grozi, nie tylko wysoki mandat i 10 punktów karnych, ale przed wszystkim utrata prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Pamiętajmy również, że jadąc z taką prędkością, stwarzamy śmiertelne zagrożenie dla siebie oraz innych uczestników ruchu drogowego.

 

Źródło KMP Tarnobrzeg

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Strzelał z wiatrówki do sąsiadki, bo go nie chciała

rta24.eu30 lipca 2021

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021