Kronika Policyjna

Bilans zdarzeń drogowych w powiecie tarnobrzeskim

Bilans zdarzeń drogowych w powiecie tarnobrzeskim

Słoneczna pogoda daje złudne poczucie bezpieczeństwa na drodze. Towarzyszy nam zazwyczaj miłe rozluźnienie, które sprzyja, by zdecydowanie mocniej przycisnąć pedał gazu. Większa prędkość, nierzadko oślepiające słońce, a co za tym idzie również większe rozkojarzenie i spóźniony refleks, mogą prowadzić do zwiększonej liczby zdarzeń drogowych. Tylko w weekend policjanci odnotowali 3 wypadki drogowe, w których rannych zostało 5 osób, zatrzymali 2 pijanych rowerzystów oraz odnotowali 3 kolizje drogowe. Słoneczna pogoda daje złudne poczucie bezpieczeństwa na drodze. Towarzyszy nam zazwyczaj miłe rozluźnienie, które sprzyja, by zdecydowanie mocniej przycisnąć pedał gazu. Większa prędkość, nierzadko oślepiające słońce, a co za tym idzie również większe rozkojarzenie i spóźniony refleks, mogą prowadzić do zwiększonej liczby zdarzeń drogowych. Tylko w weekend policjanci odnotowali 3 wypadki drogowe, w których rannych zostało 5 osób, zatrzymali 2 pijanych rowerzystów oraz odnotowali 3 kolizje drogowe.

Do wypadku drogowego doszło w piątek  przed godz. 7, na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza, Wyspiańskiego i Moniuszki w Tarnobrzegu. Z ustaleń Policji wynika, że 42-letnia kobieta kierująca peugeotem, wjechała na skrzyżowanie, gdzie zderzyła się z oplem vectrą. Ranny kierowca vectry trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia, byli trzeźwi.

Policjanci z Komisariatu w Nowej Dębie pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę przed godz. 20 w miejscowości Chmielów.  Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 49-letnia kobieta kierując renault modus, nie ustapiła pierszeństwa przejazdu i potrąciła jadącego główną drogą rowerzystę. 40-letni mężczyzna trafił do szpitala.

Przed godziną 11 w niedzielę, policjanci zostali wezwani  na miejsce wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 77 w Gorzycach (powiat tarnobrzeski). Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem golfem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zastosował się do znaku stop i wymusił pierwszeństwo pojazdowi marki peugeot doprowadzając do zderzenia. Siła uderzenia zepchnęła peugeota na przeciwległy pas ruchu, w który wjechał renault trafic. W wypadku ranne zostały 3 osoby kierowca i pasażerka peugeota oraz kierowca renault trafica.

Podczas weekendu policjanci zatrzymali 2 pijanych rowerzystów. Rekordzistą okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Grębów, który kierował rowerem mając 2,24 promile alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany do kontroli drogowej o godz. 18,  w miejscowości Poręby Furmańskie.

IMG_6607 IMG_6613 IMG_6617

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

27-latek odpowie za kradzież roweru i posiadanie narkotyków

rta24.eu25 października 2021

Kolizja samochodu osobowego i motocykla w Tarnobrzegu

rta24.eu25 października 2021

Wypadek na osiedlu Mokrzyszów, dwie osoby ranne !

rta24.eu21 października 2021

Zadbajmy o bezpieczeństwo odwiedzając groby

rta24.eu19 października 2021

Kolizja w centrum Tarnobrzega

rta24.eu18 października 2021

25 policjantów szukało 11-latka, chłopiec bawił się u kolegi

rta24.eu18 października 2021

W Tarnobrzegu kobieta została okradziona na tzw. „przewałkę’

rta24.eu13 października 2021

Pamiętajmy o przestrzeganiu obowiązujących obostrzeń

rta24.eu13 października 2021

Tarnobrzescy Wodniacy zajęli II miejsce w zawodach stermotorzystów

rta24.eu8 października 2021