Kronika Policyjna

Bilans zdarzeń drogowych w powiecie tarnobrzeskim

Bilans zdarzeń drogowych w powiecie tarnobrzeskim

Słoneczna pogoda daje złudne poczucie bezpieczeństwa na drodze. Towarzyszy nam zazwyczaj miłe rozluźnienie, które sprzyja, by zdecydowanie mocniej przycisnąć pedał gazu. Większa prędkość, nierzadko oślepiające słońce, a co za tym idzie również większe rozkojarzenie i spóźniony refleks, mogą prowadzić do zwiększonej liczby zdarzeń drogowych. Tylko w weekend policjanci odnotowali 3 wypadki drogowe, w których rannych zostało 5 osób, zatrzymali 2 pijanych rowerzystów oraz odnotowali 3 kolizje drogowe. Słoneczna pogoda daje złudne poczucie bezpieczeństwa na drodze. Towarzyszy nam zazwyczaj miłe rozluźnienie, które sprzyja, by zdecydowanie mocniej przycisnąć pedał gazu. Większa prędkość, nierzadko oślepiające słońce, a co za tym idzie również większe rozkojarzenie i spóźniony refleks, mogą prowadzić do zwiększonej liczby zdarzeń drogowych. Tylko w weekend policjanci odnotowali 3 wypadki drogowe, w których rannych zostało 5 osób, zatrzymali 2 pijanych rowerzystów oraz odnotowali 3 kolizje drogowe.

Do wypadku drogowego doszło w piątek  przed godz. 7, na skrzyżowaniu ulic Mickiewicza, Wyspiańskiego i Moniuszki w Tarnobrzegu. Z ustaleń Policji wynika, że 42-letnia kobieta kierująca peugeotem, wjechała na skrzyżowanie, gdzie zderzyła się z oplem vectrą. Ranny kierowca vectry trafił do szpitala. Uczestnicy zdarzenia, byli trzeźwi.

Policjanci z Komisariatu w Nowej Dębie pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło w niedzielę przed godz. 20 w miejscowości Chmielów.  Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że 49-letnia kobieta kierując renault modus, nie ustapiła pierszeństwa przejazdu i potrąciła jadącego główną drogą rowerzystę. 40-letni mężczyzna trafił do szpitala.

Przed godziną 11 w niedzielę, policjanci zostali wezwani  na miejsce wypadku, do którego doszło na drodze krajowej nr 77 w Gorzycach (powiat tarnobrzeski). Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący volkswagenem golfem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zastosował się do znaku stop i wymusił pierwszeństwo pojazdowi marki peugeot doprowadzając do zderzenia. Siła uderzenia zepchnęła peugeota na przeciwległy pas ruchu, w który wjechał renault trafic. W wypadku ranne zostały 3 osoby kierowca i pasażerka peugeota oraz kierowca renault trafica.

Podczas weekendu policjanci zatrzymali 2 pijanych rowerzystów. Rekordzistą okazał się 37-letni mieszkaniec gminy Grębów, który kierował rowerem mając 2,24 promile alkoholu w organizmie. Został on zatrzymany do kontroli drogowej o godz. 18,  w miejscowości Poręby Furmańskie.

IMG_6607 IMG_6613 IMG_6617

Kliknij aby dodać komentarz

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kronika Policyjna

Więcej w Kronika Policyjna

Niebezpieczne zderzenia na drogach powiatu. Policjanci apelują

rta24.eu29 lipca 2021

Zatrzymany podejrzany 29-latek z Nowej Dęby

rta24.eu27 lipca 2021

Kobieta okradła mieszkankę Nowej Dęby. Policja publikuje portret pamięciowy

rta24.eu27 lipca 2021

W Tarnobrzegu kierowca peugeota zderzył się z motocyklistą

rta24.eu26 lipca 2021

Pijany kierowca tico jechał ulicami miasta

rta24.eu23 lipca 2021

Potrącenie rowerzysty przy pomniku Świętego Jana Pawła II w Tarnobrzegu

rta24.eu22 lipca 2021

Areszt tymczasowy dla sprawców rozboju

rta24.eu21 lipca 2021

Podsumowanie policyjnej akcji “Prędkość”

rta24.eu9 lipca 2021

Policjant po służbie zatrzymał pijanego kierowcę BMW

rta24.eu9 lipca 2021